Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell annyira kihangsúlyo...

Miért kell annyira kihangsúlyozni, ha valaki 40 FELETT szül? Egy 40 feletti nő már vénasszony, ássa el magát?

Figyelt kérdés
Számomra nagyon idegesítő, amikor ezen csámcsognak sokan, hogy ki mikor szül gyermeket. Kinek mi köze hozzá, ha az illető hölgy szívesen vállalja azt a babát, imádja?
2011. márc. 17. 10:15
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
78%
Szándékosan én biztos nem halasztottam volna 40+-ig. Eddigre természetes úton sokszor már nem lehet, van, hogy máshogy sem, és nincs már idő évekig próbálkozni. Más, ha a próbálkozások ellenére csak ekkorra sikerül, de direkt szerintem is önzőség ilyen későn szülni. A nő még nem vénasszony 40 évesen, de nem is akkor kell gyerekre vállalkozni. Ki lesz az unoka nagymamája? Ki segít be, ha szükség van rá? Én rengeteg szép nyarat töltöttem a nagyszüleimnél, és nem ágytálazással...De nem csak a nagyszülővel, már a szülővel is nagyobb eséllyel adódnak problémák a gyerek nagykorúsága előtt.
2011. márc. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
77%

Valószínüleg azért hozza fel mindenki az érettségit, mert addig TUTI el kell tartani a gyereket, addig tanköteles. (jó esetben 18 évesen érettségizik:))

Persze a gyerekek nagy része még az egyetem alatt is a szülőkre van utalva, de érettségi után már van rá esély, hogy önállósodjon a gyerek.

2011. márc. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván kevés önző nő van, aki direkt húzza az elsőt 40 éves korára. A 90% nyilván rajta kívül álló okokból szül ilyenkor. Pl. elvált és a másik párjával is szeretnének közös babát, vagy az első párjával nem lehetett. A variációk végtelenek. Senki felett nem lehet pálcát törni.
2011. márc. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
55%
Nem csak abból áll az önzőség, ha az elsőt 40 évesen szüli.Akkor is az, ha a maga örömére a harmadikat szüli az akkor éppen aktuális férjének.Mert ilyet is ismerek.Na az önzőség.
2011. márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
44%

Dehogy szülnék 40 felett.Addigra totál belefáradok az életbe és nem tudnám elviselni hogy 60 évesen 20 éves a gyerekem lehet meg se érem a 60-at ebben a szar világban.40 évesen az én gyerekeim már tizenévesek lesznek és fiatalos nagymama szeretnék lenni ha egyáltalán ők fognak szülni még mert az is lehet kimegy a divatból a szinglik meg a minglik világában.

Természetesen az aki szenved és beteg érthető ha akkor tud szülni vagy akkor jön össze de az is lehet én nem tudnék évtizedeket várni a gyerekre hanem beletörődnék hogy nem lehet és úgy irányítanám az életemet.

2011. márc. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
57%

Két hülye változat forog itt, a tizenévesen szülő, és a negyvenesen szülő. Egyik sem ideális, különböző okokból. Az sem életszerű, amikor a 17 és 21 éves szülés után 2 év alatt összehozzák önerőből a házat, mert ez szinte sosem így történik, hanem inkább nyomorognak egy sort, vagy összeköltöznek valamelyikük szüleinél. Nem lehet abból kiindulni, hogy anyuka vagy az újdonsült apa majd megveszi a házat, mert vastag.

De az sem ideális, hogy 4x évesen valaki kétségbeesésében gyereket vállal, amikor már lassan középkorú lesz, annak minden hátrányával. 3. gyerek vagyok, anyám 43 évesen szült, és rám már nem nagyon maradt energiája. Egy 40-50-60 éves ember már nem bírja a gyűrődést, bármennyire is nem tudja ezt elfogadni. Az apám gyakorlatilag nagypapa korú, nálam kimaradtak az apás programok. Miért kell idáig húzni a gyereket?

2011. márc. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
73%
12:09 Ne haragudj, de nem lehet azt elhinni, hogy nagy többsége nem direkt "húzza" idáig? Így alakult az élete. Biztos nem viccből vár valaki ilyenkor gyereket. Én 40 felé vagyok, de nem érzem azt, hogy már élemedett, kifáradt lennék. Szóval, ezt is embere válogatja.
2011. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
91%

Többen írták, hogy ilyenkor már egészségügyi szempontból kockázatosabb. Mégis kevesebb nem egészséges gyerekük születik a 35-ön felülieknek. Talán mert annyi vizsgálatot elvégeznek rajtuk, szóval odafigyelnek rájuk. Úgyhogy azért ez nem igazán indok, hogy ne szüljön ilyen idősen az ember.

Talán nagyobb baj lehet, hogy már nagy lesz a generációs különbség. De szerintem ez sem nyomós érv.

2011. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
44%

Honnan jönnek ezek a statisztikai

adatok, hogy kevesebb beteg gyerek születik 35 felett? Mert az megnézném. Ugyanis azok a bizonyos arányszámok nem a véletlenségből születtek, hanem a szomorú tényekből: Egy 45 éves anya gyereke 1:25 eséllyel lesz sérült. Tekintve, hogy a down megállapításának pontossága nem tökéletes, így elég nagy az esély a sérült gyerekre. A csoda hamar rémálommá válhat. Az anya egészsége is romlik, állóképessége csökken. A szülés még a makkegészséges fiatalokat is megviseli, pláne a negyveneseket. Nem kell 40 évesen úgy viselkedni, mintha minden ugyanolyan lenne, mint 20 évvel azelőtt, mert nem igaz.

2011. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
68%

"ne a gyerek nagyanyjának nézzenek, ha elmegyünk valahova

hogy 50 évesen ne egy 10 éves kisiskolást kelljen babusgatni meg tanulni vele, hanem legyen egy önálló diplomás gyerekem. én pedig utána élvezhetem még azt a pár évet, ami hátravan :D"


Ezzel azt mondod, hogy neked fontos, mit gondolnak mások, és hogy nem lehet addig élvezni az életet, amíg gyereket nevelsz. Ez szép.

2011. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!