Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem igazságtalan?

Szerintetek nem igazságtalan?

Figyelt kérdés

A feleség legyen feleség,anyuka,takarítson,főzzön,lássa el a gyereket,legyen sexi,kívánatos és állandóan kívánja a férjét,mellette még esetleg menjen dolgozzon is és a férj???A férj reggel elmegy este hazajön és ennyi,van egy munkahelye és kész.

Én szívesen lennék most akkor férfi!


egy kisgyermekes feleség


2011. márc. 16. 11:12
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Bocs,akkor nem jól fogalmaztam.

Ő is segít tényleg mindenben DE közben azt gondolja és ezt is egy elejtett megjegyzésből tudom hogy nekem most nagyon könnyű a helyzetem.

2011. márc. 16. 11:29
 12/21 kisnita ***** válasza:
51%

Én egyet értek veled és meglátom a kérdésedben a kérdést :)

Egy nőnek mindig is nehezebb volt mint egy férfinak és ez szerintem mindig így is lesz. Ettől függetlenül én nem szeretnék férfi lenni (ráérek még a következő életeimben az lenni :D) mert igaz, hogy nehezebb életem van mint a páromnak, de éppen ezért szerintem pörgősebb és tartalmasabb is. Sokkal több a kihívás az életünkben mint a férfiakéban. Egy nőnek nagyon összetettnek és kreatívnak kell lennie, hogy talpon tudjon maradni a hétköznapokban. Egyszerre kell nőnek, anyának, háziasszonynak, feleségnek, jó és hűséges barátnőnek lenni akivel időként jókat lehet pletyizni. De elsősorban szerintem nőnek kell lenni, hiszen annak születtünk. Sokan mondják, hogy a nők életében eljön az az idő amikor csak nők és amikor csak anyák. Szerintem arra kell törekedni, hogy ez az összes egyidejűleg történjen. Attól, hogy anya lettem 1,5 évvel ez előtt még nő maradtam, nem változtam meg csak lett valaki az életemben akiről gondoskodnom kell, akiért felelősséggel tartozom és ez ezentúl már mindig így lesz, nem csak addig amíg ki nem repül a családi fészekből. Ha én 100 éves leszek a fiam meg 80 akkor is az anyja leszek és ő akkor is a kisfiam marad. Sokan úgy gondolják egy nő csak addig nő amíg nincs gyerek, ha van gyerek onnantól kezdve már nem is nő hanem inkább anya, aztán ha kirepült a gyerek onnantól már megint inkább nő és az anyaság háttérbe szorul. Én arra törekszem, hogy ez ne így legyen. Most még jól bírom mert fiatal vagyok, remélem 10 év múlva is lesz majd időm meg energiám nőnek maradni, közben anyának lenni meg kitudja még minek amit az élet hoz.

Szeretek nő lenni és szeretek nőies nő lenni.

2011. márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
24%

Na en ezt maskent latom! 16 honapos a kisfiam, 50%-ban dolgozom, azokon a napokon a ferjem vigyaz a gyermekre. Mikor dolgozom, el kell viselnem a neha kellemetlen ugyfeleket, stb. Este ha megjovok, orulok ha a ferjem keszitett vmi finom vacsorat es mehetek lefekudni. (fel 8-ra erek haza) Mikor a gyermekkel vagyok, reggel "kozosen" a kicsivel kitakaritunk, delben alszik 2 orat, delutan meg csavargunk, jatszoter, allatkert, vagy megyunk megetetni a kacsakat. En inkabb lennek itthon!

Sose szerettem az ilyen panaszkodasokat, igenis az a dolgod hogy neveld a gyerekedet, azert vallaltad, nem? Vagy azt akarod, hogy a ferjed is otthon maradjon es segitsen? Akkor te mit csinalnal? Ja irtad hogy segit. Te en oszinten nem ertelek, minek gozologsz, hol a problemad? Az hogy a gyerekneveles es a haztartas a dolgod?? Igen, az a dolgod!

2011. márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem a panasz okát. Mégis mit csináljon az, aki otthon van GYES-en? Járjon bulizgatni? Azért van a GYES, hogy a kisbabát ne kelljen nagyon korán bölcsibe adni. A férj mégis hogyan segítene a munkahelyéről? Jöjjön haza délben porszívózni?

A van egy munkahelye és kész az testvérek között is napi minimum 8 órát jelent, sokaknak többet, és akkor az utazásról még nem is beszéltünk.

Már észrevettem, hogy a panaszkodós, semmire időt nem találós anyukák tényleg nem tudnak mindent elvégezni, mert pocsék időbeosztással dolgoznak. Engem, mint férfit az édesanyám olyan jól kiokított a mindennapi feladatok rejtelmeiről, hogy amikor az ugyancsak panaszkodós párom rám bízta a babánkat 2 hétre, akkor messze hatékonyabban tudtam elvégezni az otthoni munkákat, mint ő, és még másra is jutott idő.

Kezdjük ott, hogy a legtöbb első gyerek iszonyat módon el van kapatva, és ezt már néhány hónapos koruktól elkezdik kihasználni a babák. Az ilyen gyerekeket 2 percre nem lehet egyedül hagyni, mert annyira hozzászoktak az állandó figyelemhez. Tipikus hiba, hogy a gyereket minden létező tevékenységnél magukkal hurcolják, hiszen csak így marad csendben a gyerek. Végül már a klotyóra sem tudnak kimenni anélkül, hogy a gyerek ne lenne 1 méteres távolságban. Amikor "megkaptam" a babát, ugyanezt tapasztaltam: Nem lehet otthagyni, mert bömböl. Kellett 1-2 nap, mire rászoktattam, hogy apa nem lehet mindig ott, hanem más dolgai is vannak. Kijelöltem napi 3x1 órás babaidőt, de utána apa elment, és csinálta a dolgát, takarítást(1 óra), főzést(1 óra). Játszóidő után eleinte bömbölt, aztán hamar feltalálta magát, egyedül játszott, vagy elaludt. A babaidőben ettünk, pelust cseréltünk, játszottunk. Látszott rajta, hogy elkezdett kicsit lazulni az a függés, amit a párom belé nevelt addig. Nem lett boldogtalan, sőt, így még jobban várta a közös játékot, mint amikor a párom egész nap gügyögött neki, és már a gyereken látszott, hogy unja.

Tehát ezen függés megszakítása az első feladat. Utána már kényelmesen el lehet végezni a házimunkát és a főzést, és még magadra is jut időd.

Ha dolgoznod kell az azt jelenti, hogy már bölcsis a baba. Innentől az hozza el a babát, akinek a munkarendje azt megengedi. A takarítás a hétvégére korlátozódik, amikor is megosztjátok a feladatokat. Nálunk én vagyok a porszívó, wc, és fürdőszobafelelős, míg párom a felmosás portörlés és mosásfelelős. A főzés egyik héten az enyém, a másikon az övé, vagy étterem, ha fáradtak vagyunk.

A külsőségek, az igényesség pedig nem gyerek kérdése, hanem alap dolog.

2011. márc. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

Néha szeretnék férfi lenni, és egy kicsit kiszabadulni itthonról, főleg, hogy egy nagyon sírós babám van, akitől lassan megzakkanok. Egész nap nem hallok mást, csak a sírást. Nehéz.

Ugyanakkor a párom nagyon segítőkész, és mindent megtesz értünk.

De értem, hogy mire gondolsz. S ha valaki azt állítja, hogy a gyes az nyaralás, hát akkor annak még nincs gyereke...

Én előtte sokat dolgoztam, és nem is volt srtesszmentes munkahely, de a gyereknevelés nekem sokkal fárasztóbb, hiszen egy 24 órás szolgálat.

“Az anyaság állás szabadság és túlórabér nélkül, ami csak azt bizonyítja, hogy ez tényleg vezetői pozíció.” (ismeretlen)

2011. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Néha az én párom is elejtett egy-egy megjegyzést, hogy milyen jó nekem itthon GYES-en (persze tényleg jó volt, nem panaszkodtam sosem:). Aztán visszamentem dolgozni, ő meg itthon maradt egy hétig, persze a gyerekkel együtt. Kimondatlanul is elvártam tőle, hogy mire haza jövök legyen főtt kaja, legyen szép tiszta a lakás, tiszta ruha, minden. Ne nekem kelljen még munka után, ha ő úgyis otthon van. Meg is csinált becsülettel mindent, de azóta egy szót se szól a GYES-ről :) (Sőt, alig várja, hogy újra otthon legyek a 2. gyerekkel :)
2011. márc. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Van egy olyan TV műsor, ahol anyuka elmegy 3 napra wellnessbe, és otthagyja aput a gyerekkel/gyerekekkel. Mire hazaért apu rádöbben, hogy hopp, ez nem olyan egyszerű.

Próbáld ki vele.

2011. márc. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező a kérdésedben már mondod is, h szerinted meg a férfinek milyen könnyű.Közben pedig panaszkodsz, h milyen nehéz neked megfelelni az elvárásoknak.

Hm ..furcsa ez nekem , h ez neked nehézséget okoz.Nem szeretsz rendes háziasszony lenni aki főz most és rendben tartja a házat?Nem jó feleségnek lenni ? Nem okoz örömet , h anya vagy?Nem szereted ha kíván a férjed?Ha pedig pénzzel, fizetéseddel tudsz hozzájárulni az anyagi helyzetetekhez nem tölt el büszkeséggel?

Ezek csupa örömteli áldozatok amiket egy nő a családjáért önzetlenül hoz ,mert az ,h adni tudsz azaz tevékenyen hozzájárulni a családod jobb körülményeihez örömmel kellene eltöltsön.Ne legyél már önző, hisz tudtad mindig is mi lesz a dolgod amikor férjhez mész.Előtted voltak a szüleid (remélhetőleg) jó példával.

A férjenek is megvannak a maga feladatai egy családban és ha úgy gondolod , h nem szívesebben lenne otthon veletek akkor vagy tévedsz vagy pedig az állandó szekálásodtól menekül otthonról a munkába. De van olyan is aki csak simán munkamániás pedig nagyon szereti a családját , értük dolgozik és miattuk válik azzá, mert szeretne minél többet megadni nekik.


Szerintem nem igazságtalan mert van amit a nő tud jobban és van amit a férfi.

Nálunk el vannak osztva a feladatok a terület és ha látom , h az ő részén el van hanyagolva a takarítás, rendrakás akkor fogok szemeteszsákokat és ami nincs a helyén azt eldobott(abandonat) holminak veszem és beleseprem(tiszta jóindulattal besegítek neki ilyenkor a takarításban:)és ki a kukához majd mennek kiválogatni ha akarják:)

Azt hiszem abban a népbetegségben szenvedsz te is amit önzésnek hívnak amikor nem okoz örömöt adni és inkább csak azt nézed , h mit kapsz és ha kevesled akkor csinálod a fesztivált de amikor te kell helytállj akkor a legkisebb magától étetődő munkát vagy áldozatot is jó nagynak próbálsz feltüntetni, h minél többre lehessen igényed és minél fontosabbnak és nélkülözhetetlenebbnek lásson a környezeted.Nos erre a hőbörgésre semmi szükség, mert magától értetődő a fontosságod és az értékeid neked is úgymint minden nőnek , feleségnek , anyának és háziasszonynak ha teszed a dolgod . Ha nem is nyilatkozza ki a férjed mindennap ezeket azért legyél nyugodt, afelől , h így gondolja .

És ne irigyeld a férfiak dolgát mert nekik sem egyszerű megfelelni csak van bennük annyi büszkeség , h nem rinyálnak miatta:)

Bocsi az őszinteségért:)

2011. márc. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
62%

És az nem igazságtalan, hogy mindig a nő kapja meg a gyereket, és az apa talán havi kétszer láthatja?

Ha valaki nem tudja vállalni a gyereknevelést, akkor minek szül? Akkor legyen örökre gyermektelen, és úgy nem kell otthon nevelgetni-főzőcskézni, lehet karrierista életmódot folytatni. Nem kell mindenre hangoztatni az emancipuncipációt, mert néhány férfi-női szerepnek meg kell maradnia. Ha nem tetszik, ne szülj, de amíg a nők szülnek, addig nekik is kell otthon maradni a gyerekkel.

2011. márc. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
59%

Hogy itt mennyi tökéletes anyuka, feleség háziasszony stb. van, tökéletes férjjel.

Azért egy-kettőjükhöz bekukkantanék, hogy tényleg az van-e amit mondanak. Tökéletesen igazat adok a kérdezőnek.Sokkal több az elvárás egy nővel szemben, és piszok nehéz jó anyának, feleségnek, háziasszonynak, szexinek lenni stb. egyszerre. Nekem nem megy, valami mindig háttérbe szorul, de ez van, nem vagyok olyan tökéletes, mint itt rajtam kívül mindenki.

2011. márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!