Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazságtalan?

Szerintetek igazságtalan?

Figyelt kérdés
Szerintetek igazságtalan lenne, ha olyasmit nem engednék meg a lányomnak amit anno nekem igen? Pl. Én tele vagyok varrva, de megszabhatom, hogy neki nem lehet, attól mert én korán kezdhettem? Vagy: anyámat kicsapták középsuliból, engem kicsaptak, akkor nem haragudhatok ha öt is ki fogják? Ez hogy megy?
2011. jan. 19. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Okos ember más kárán tanul.Buta a sajátján.Hozd fel magad rossz példa képpen.Ez öszíntébb mint mellé beszélni.
2011. jan. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

annak fogja érezni...


anya 17 évesen szült engem,tehát min 16 évesen már szexelt...ehhez képest engem ugy tiltott hogy csak nah...

és csodálkozott mikor a fejéhez vágtam hogy én nem vagyok annyira felelőtlen mint ő,védekezünk...

2011. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki, hogy ezt meg azt te már megbántál (érveléssel!) és mint az anyja, őt szeretnéd megóvni ettől. Állítsd be, úgy, hogy te anno rossz döntést hoztál és nem szeretnéd, ha úgy járna, mint te.
2011. jan. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Ne saját magadhoz képest tilts vagy engedj meg valamit, hanem annak a közösségnek a többségéhez viszonyítsd, amiben éli a mindennapjait, főként az osztály. A vágyai abban a közegben alakulnak ki. A kor is más. Ha az iskola nem tetszik, tedd egy másikba! Te is minta vagy, de ha beszélsz a fiatalkorodról, a dolgaidról, azt mindig azt értékelve tedd pozitív és negatív értelemben, megmagyarázva a dolgok mindkét oldalát.
2011. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom, szégyelld magad, 16 évesen csak bulizol, és elfeledkezel az anyád 32. születésnapjáról! :)
2011. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Persze, hogy tilthatod, hiszen a saját bőrödön tapasztaltad, hogy ezek az ő korában nem jó dolgok.

Tuti fejedhet fogja vágni, hogy "de hát te is ezt meg azt csináltad". Rá se hederíts, te vagy az anyja, neked kell osztani az észt, nem neki.

2011. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Muszáj lesz Neki parancsolnod!


Nem engedheted meg, hogy a Te "példádat" kövesse!

Ha igazán SZERETED, akkor tiltani fogod a rossz dolgokat!


(Ha semmi sem használ, akkor javaslom a Katolikus Iskolákat, persze az erősebbikeket:))

2011. jan. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tiltás,hanem kompromisszum kellene...Csak egy példa mondjuk a tetoválás,ha akarja,és mondjuk elérte azt a kort,amikor te csináltattad,de legyen olyan helyen,amit ruhával könnyen eltakar,pl. iskolában. (van is,nincs is)

A suliból kicsapás dologhoz meg,valóban megkérdezném tőle,hogy miért nem érzi ott jól magát,és választhatnátok közösen másikat...Meg elbeszélgetnék arról,hogy mit is akar az élettől,mert manapság nyolc általánossal nem sokra viszi..

2011. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

12:50-es.Szerinted hogy működik egy katolikus iskola?

Vallásos nevelést kapnak,de mint minden más iskolában itt is előfordul mindenféle,mert itt is vannak olyan gyerekek,akik nem odavalók.....

2011. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!:) Még nincs abban a korban, csak szerettem volna felkészülni rá és megfelelöen reagálni. Igazatok van, én negatív példa vagyok és pont azt szeretném, hogy ö ne ezt kövesse. Ezek szerint "jogom van" másképp nevelni. Köszönöm mégegyszer!
2011. jan. 19. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!