Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Árván maradt nők! Nem éreztéte...

Árván maradt nők! Nem éreztétek azt mikor babát vártatok/terveztetek, hogy milyen jó lenne ha az anyukátok segítene nektek?

Figyelt kérdés

Még nem tartok ott hogy babám legyen, de sokszor eszembe szokott jutni, hogy ha egyszer lesz, akkor ki fog segíteni nekem?

Persze ott van jobb esetben a baba apukája, de az más. Meg egy anyós is más tészta...


2011. márc. 12. 00:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bar nekem el anyukam, masik kontinensen lakik, igy nincs semmi segitsegem a babammal plusz a ferjem is hosszu idokre tavol van munka miatt. Meg lehet szokni. Az elejen nehez, de az ember mindig akkora "teherhez" kepes alkalmazkodni, amekkorat muszaj elbirnia. Fel a fejjel! Sajnalom, hogy elvesztetted edesanyadat. :(
2011. márc. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Az anyós nem más tészta. Ugyanúgy anyja valakinek -méghozzá a társadnak- mint a te anyád. Örülnél neki, ha a párod így beszélne anyádról? "Más tészta"!

Anyósod ugyanúgy tud segíteni, mint anyukád segítene.

Lehet, hogy egyformán elavult nézeteik lennének, amit megmosolyogsz, és teszed úgy a dolgodat, ahogy te akarod.

Sajnálom az anyukád elvesztését, a nevelés hiánya látszik is.

Szerintem.

2011. márc. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Ne mondd már, hogy neked anyósod, akit mondjuk 25éves korod környékén kaptál az életedbe dettó ugyanaz, mint aki megszült és 1 napos korod óta ő gondozott és nevelt...
2011. márc. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3%
Párodat nevelte.Őt is 20-30 éves korában kaptad. Mi ebben a szokatlan?
2011. márc. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%

Vele még egy ágyban is alszol, amit anyóssal nem kell.

Előző

2011. márc. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Anyósom többet segitett a gyermekemmel, mint a saját anyám, aki csak azzal tudott piszkálni, hogy le kellene fogynom. (szülés után 2 héttel már rázenditett) "Cserébe" mikor betegségéből kifolyólag fél oldalára megbénult, haláláig ápoltam. De ezen felül nem jöttünk ki egymással, egy kanál vizben meg tudott volna fojtani, és én is őt. De az unokával kapcsolatban kérnem sem kellett, mindig tudta, mit kell segiteni. Ha látta, hogy éjjel ég a villany a gyerekszobában, (2 lakásos házban laktunk) átjött, és átvitte magukhoz a picit pár órára, hogy mi is tudjunk pihenni egy kicsit. Akkor haragudtam érte, és sértett a dolog, hogy azt hiszi, nem tudom a gyeremekem ellátni, de jó pár évvel később megértettem, hogy ez nem rosszindulat volt, hanem szimpla segitség. :)) Anyám nem tett értem semmit, mióta elköltöztem tőle, csak pénzt kunyerál, és kritizál azóta is.
2011. márc. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én egész életemben erre gondoltam, hogy milyen jó lenne, ha segítene. 3 éves voltam, mikor apukámék elváltak, apunál maradtam, anyám le se szarta a fejem. De amúgy is kizárt, hogy velem lehetett volna, mert már 4 éve külföldön élünk, és 7 hónapja szültem. Terhesség alatt és a mai napig jó lenne, ha segíthetne, tanácsot adhatna (szopizás, hozzátáplálás), anyósom segít-távolról:(, de ő ezt szerintem jobban bánja, mint én. Nagyon szeretem anyósom, de ő soha nem lehet az anyám:( Így most a másik oldalt próbálom ki, és ha már nem mondhattam ki sokszor, hogy anyu, legalább halljam, hogy valaki ezt mondja nekem:D
2011. márc. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nevelés hiánya látszik?


És ez mégis miből jön le? Abból, hogy azt mondtam hogy egy anyós más mint egy édesanya? Mint a saját édesanyám?

Ekkora butaságot még nem hallottam életemben...Te jobban szereted az anyósodat mint az édesanyádat? Elég szomorú dolog lehet, akkor gyanítom nem jó a kapcsolatod vele. És azért nehogy már a párom édesanyja olyan legyen mint a sajátom számomra...Aki megszült, felnevelt, velem volt mindig.


Tényleg ezen ezen nem is térek magamhoz...Látszik a nevelés hiánya....Még ha lehordanám mindennek a párom édesanyját akkor megérteném, mert nem adom meg neki a tiszteletet, de ebben a kijelentésben mi az ami annyira nevelés hiányra utal? A "más tészta"? Szokták ezt mondani, tudod ha arra utalnak hogy valami/valaki MÁS. Jelen esetben MÁS ÉDESANYJA nem a SAJÁTOM.


Hát ilyet...

2011. márc. 12. 12:07
 9/14 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm válaszokat.
2011. márc. 12. 12:08
 10/14 anonim ***** válasza:

Az anyós nem más tészta. Ugyanúgy anyja valakinek -méghozzá a társadnak- mint a te anyád. Örülnél neki, ha a párod így beszélne anyádról? "Más tészta"!

Anyósod ugyanúgy tud segíteni, mint anyukád segítene.

Lehet, hogy egyformán elavult nézeteik lennének, amit megmosolyogsz, és teszed úgy a dolgodat, ahogy te akarod.

Sajnálom az anyukád elvesztését, a nevelés hiánya látszik is.

Szerintem.


Te egy igazi szociopata, érzelmi nulla kretén vagy, gyömöszöld magad bele egy feneketlen kútba, lehetőleg még ma.

2011. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!