Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Voltatok olyan helyzetben,...

Voltatok olyan helyzetben, hogy már terveztétek a babát, amikor elveszítettétek a munkahelyeteket, de utána kerestetek másikat, és persze nemleges választ adtatok az interjún arra a kérdésre, hogy: . és tervezi, hogy a közeljövőben családot alapít?

Figyelt kérdés

Velem ez a helyzet most, nincs munkahelyem, tervezzük a babát, de nem akarok itthon ülni hónapokig. Ki tudja mikor jön össze... De hát az meg elég kellemetlen, hogy az interjún azt mondod, ááá te még nem akarsz gyereket, aztán utána pár hónap múlva meg bejelented, hogy terhes vagy?

Nem is lenne baj, ha irodában dolgoznék, csakhogy pedagógus vagyok, és a gyerekekkel szemben kicsit kiszúrásnak érzem...


2011. júl. 27. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Nos... kegyes hazugság???!!!


Egyértelmű, hogy a női munkavállalók többsége tervez gyereket és családot. Általában ezt a kérdést úgy teszik fel, hogy a következő 3-5 évben hogyan képzeled el a jövődet!?

Ha azt mondod, hogy tervezed a családalapítást, akkor 90%, hogy nemleges választ fogsz kapni az interjú után...


De az se biztos - és bocs, hogy ezt mondom -, hogy 1 éven belül teherbe esel! Legyen így, kívánom neked. De lehet, hogy sokáig kell majd próbálkoznotok.


Szerintem nyugodtan mond azt, hogy tervezel családot, de csak a későbbiekben. És, ha összejön, akkor meg ez van :)))

Tessék neki örülni .. és ne foglalkozz semmi mással.

2011. júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem ezt: "Legyen így, kívánom neked!" --> hogy hamar terhes legyél :]]]
2011. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem volna egyszerűbb egyszerre csak az egyikre koncentrálni?
2011. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon hasonló helyzetben voltam....

Külföldön voltunk,férjem munkája miatt,próbálkoztunk a picivel, de elvetéltem.

Jött a válság, hazajöttünk, de nem kaptam munkát, viszont a babaprojekttel nem akartunk leállni, mert a doki azt mondta eltelhetnek évek is, mire összejön.

Így mentem állásinterjúkra, ahol azt mondtam, hogy "most nem ez az elsődleges" vagy most "persze, tervezünk családot, de nem most" vagy hasonlót...de nem mondtam ki kategorikusan, hogy "nem, még évekig biztos nem szeretnénk gyereket"

Óvónő vagyok, nem is nagyon volt állás a környéken, de én sem akartam gyerekekkel dolgozni, mert kiszúrás, hogy megismernek, aztán már mész is.Legalábbis én így voltam vele.

Viszont sajna máshova nem vettek fel...közben összejött a pici, így már nem is kerestem tovább munkát.

Most 9,5 hónapos, csak gyest, csp-t kapok, de nem bántam meg.


Kérdésedre válaszolva én nem konkrét, hanem kicsit kétértelmű választ adnék, és lehet valami más munkakörbe jelentkeznék, nem pedagógusnak...

2011. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem kérdezhetik meg az interjún, sőt semmi hasonlót sem kérdezhetnek. Amúgy nekem az lenne az első reakcióm arra a kérdésre felvételi interjún, hogy "és mikor tervez családot alapítani" hogy megköszönöm, hogy behívtak és elbúcsúzok.
2011. júl. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nem kérdezhetik meg, de nekem amióta dolgozom, 3 munkahelyem volt, és így-vagy úgy mindig megkérdezték az interjún. Volt olyan hely, hogy konkrétan rákérdeztek, hogy ugye még nem akarsz mostanában gyereket..?

Sőt olyan is volt, hogy konkrétan azt mondták 25 feletti nőt, akinek még nincs gyereke nem is vesznek fel, sajnálják..

Igen, valóban egyszerűbb egyszerre egyre koncentrálni, csak hol húzod meg a határt, hogy meddig maradsz ilyenkor inkább otthon, várva a teherbeesésre?

2011. júl. 27. 14:45
 7/15 anonim ***** válasza:

Én biztos szívbaj nélkül azt mondanám, hogy NEM VÁLASZOLOK ERRE A KÉRDÉSRE, hisz fel sem tehetné!!!!

Ha meg mindig mással foglalkozol, nem magaddal, akkor azt fogod észrevenni, hogy 40 éves elmúltál, és nincs gyereked, mert mindig volt valami, amin aggódtál...

Akár suliba, akár oviba dolgozol, megoldják, ha mégis összejön a baba...minden négyzetméterre jut munkanélküli pedagógus Magyarországon!

Na meg azt gondold végig, hogy ha tényleg nem akarnál gyereket, felvesznek, és akkor csúszna be..?!?! Akkor meg hazudj nyugodtan....

Bár én akkor is leordítanám az ember fejét, aki ilyet meg mer kérdezni!!!! :)

2011. júl. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Rettentő felháborító, mert valóban szabálytalan, mégis tőlem is konkrétan megkérdezték nemrég egy állásinterjún, hogy mikor tervezem, hogy babát szülök.

Azt hazudtam " Á, majd pár év múlva, bla-bla...", pedig majd belehalok a vágyakozásba, 3. hónapja próbálkozunk férjemmel.

Sajnos nem vettek fel, bár így utólag belegondolva lehet, hogy jobb is.

Az ilyen főnököt jobb lenne elkerülni, csak sajnos az ember manapság nem válogathat, örülök, ha egyáltalán valaki visszahív a jelentkezésem után.

2011. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Jó, hogy ezek szerint nem csak én vagyok ebben a helyzetben. Mármint nem jó, csak legalább meg tudjuk egymással osztani a gondolatainkat.

Írjatok még,ki hogyan szervezte az életét, amikor munka nélkül volt, de már tervezte a babát?

2011. júl. 27. 16:22
 10/15 anonim ***** válasza:
Én óvodapedagógus vagyok, idén végeztem de még nyelvvizsga hiány miatt nincs a kezemben a diploma. Én holnap megyek egy állásinterjúra (nem óvodába), de én is gondolkodtam már ezen. Hazudni én sem szeretnék, nagyon vágyom már a picire (nekünk is ez a 3. hónap), de tudom, ha ezt kijelentem, akkor esélyem sincs munkát találni. Szeretném ha lenne valami munkám, mert tényleg ki tudja mikor sikerül végre a bébi, és így meg kicsit feleslegesnek is érzem magam.
2011. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!