Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Voltatok olyan helyzetben,...

Voltatok olyan helyzetben, hogy már terveztétek a babát, amikor elveszítettétek a munkahelyeteket, de utána kerestetek másikat, és persze nemleges választ adtatok az interjún arra a kérdésre, hogy: . és tervezi, hogy a közeljövőben családot alapít?

Figyelt kérdés

Velem ez a helyzet most, nincs munkahelyem, tervezzük a babát, de nem akarok itthon ülni hónapokig. Ki tudja mikor jön össze... De hát az meg elég kellemetlen, hogy az interjún azt mondod, ááá te még nem akarsz gyereket, aztán utána pár hónap múlva meg bejelented, hogy terhes vagy?

Nem is lenne baj, ha irodában dolgoznék, csakhogy pedagógus vagyok, és a gyerekekkel szemben kicsit kiszúrásnak érzem...


2011. júl. 27. 13:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is pont így vagyok vele, szeretném már újra "hasznosítani" magam, de már kétszer megtörtént velem, hogy egyik napról a másikra kiraktak (magánoviban voltam). Mind a kétszer anyagi okok voltak, az egyik be is zárt azonnal, a másiknál pedig átvette a műszakomat a vezetőnő. És én mind a kétszer nagyon megszenvedtem azt az időszakot. Neveled a gyerekeket, szereted-gondozod őket, és utána egyszer csak már nem kell menned többet. Ezt akartam elkerülni, ezért voltam most pár hónapot itthon, bíztam benne, hogy terhes leszek, de nem így történt.. Tudom, hogy az más, ha terhes lesz valaki, és úgy jön el(nem pedig kirakják) de hát akkor is..

Ha ezt az időszakot újra kezdhetném, akkor viszont egyből keresnék másik állást, azóta már jó pár hónapot lehúztam volna az új helyen...

2011. júl. 27. 16:55
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonló helyzetben,több munkahelyen is!

Az egyiknél ahogy megtudták esküvő lesz nyáron, utána vártak, és pár hónapra rá decemberben kirúgtak, persze más indokokkal, de mindenki tudta, hogy gyerekkel nincs esélyed a cégnél, mert nem akarnak utánad fizetni. A főnöknek meg az volt a sztereotípiája, hogyha házasodsz azért teszed, hogy gyereket szülj...no comment...


Aztán sikerült egy másik melóhelyet találnom, ahol pedig 3 hónapos határozott idejű szerződést irattak velem alá, persze akkor már ott dolgoztam 1 hónapja, nem is ezt ígérték, majd megtudtam hogy azért, mert félnek, hogy teherbe esek. 1 hónap után az orrom alá dugták a szerződést, hogy aláírom vagy nem? Mivel kellett a pénz, így is aláírtam.

Lejárt a 3 hónap, nem hosszabbították meg a szerződésemet,megint ilyen-olyan indokokkal.


Persze mindeközben próbálkoztunk a babával, és ő meg akkor jött össze, amikor nem hosszabbították meg a szerződésemet! Tehát amikor munkanélkülire kerültem.


Aztán elkezdtem keresni már terhesen melóhelyet, mert úgy voltam/vagyok vele, ha a munkáltatók ilyen okokkal elbocsájtanak, akkor nekem is van pofám, akár 3 hónap után azt mondani, hogy sorry, de terhes vagyok, és még ki is iratnám magam a hátralévő időre.


Sajnos ez a világ manapság így működik,vagy te szúrsz ki a munkáltatóval, vagy ő veled!

Én nem bántam meg, hogy így történt, bár most munkanélküli vagyok, de ugye ahogy állnak a törvények, lehet az se jár jobban, akinek terhesen van munkája...

Úgyhogy szerintem, ha szeretnéd a babát akkor próbálkozzatok, és keress nyugodtan melóhelyet közben, ne foglalkozz azzal, hogy majd ki mit gondol, mert így folyamatosan csak halogatni fogod mindig valamilyen külső ok miatt.

2011. júl. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

De jó, hogy ennyien írtok, és ilyen sokfélét! Határozottan jobban érzem magam így, és magabiztosabb is leszek az interjún.

Csak még tükör előtt gyakorolgatom azt a mondatot, hogy: Nem, én még nem szeretnék édesanya lenni :):)

2011. júl. 27. 17:10
 14/15 anonim ***** válasza:
Voltam persze. Kiléptem tavaly novemberben az előző munkahelyemről, mert a főnöknő kikészített idegileg. Közben elkezdtük a babát tervezni. Márciusban találtam megint a közelben munkát (előtte egy hónapig 160km-t utaztam naponta a minimálbérért..), és megkérdezték, hogy akarok-e gyereket. Szemrebbenés nélkül mondtam, hogy nem! Pedig majd megőrülök egy kicsiért. Ez egy ilyen világ, farkastörvényekkel. Hazudj szerintem, ha akarod az állást.
2011. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Múlt hét szerda állásinterjún:

-Mik a tervei a jövőt illetően?

-Esküvő, utazgatás, és majd később csalásalapítás....

-Miért csak később?

-Mert 1. még nem érzem, hogy itt az idő, 2.meg akarom teremteni a feltételeket egy babához (1 év munkaviszony minimum...stb.)


A valóságban pedig: rajta vagyunk a baba-témán, de ehhez senkinek semmi köze. Ha meg összejön, akkor azt mondom, becsúszott. Na bumm.... Mit tesznek velem ezután?! Lerajzolnak és összetépnek?! :D

2011. aug. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!