Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a párkapcsolatod...

Milyen a párkapcsolatod gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Nem válik unalmassá egy idő után?

Az anyai ösztönök nem támadnak fel soha?

Hány évig működhet így?


2011. márc. 9. 22:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
38%
A legtöbb párkapcsolat a gyerek születés utáni 2-3 évben megy tönkre. Unalmas akkor lesz mikor egy fillér nélkül ültök otthon péntek este az üvöltő babával, ilyenkor szokott a szexuális vágy is kialudni.
2011. márc. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%
Egy ismerős pár csak 16 éve él így, hát... nem éppen a legharmonikusabb a kapcsolatuk, de azért elélnek egymás mellett. Lehet unalmas, de külön-külön tesznek róla, hogy ne legyen az!
2011. márc. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Honnan ez a statisztika? Mert ha csak a közvetlen környezetedből, az édeskevés. Az üvöltő gyerektől való rettegés nyilvánvaló, hogy csak azokat érinti, akinek nincs gyereke.
2011. márc. 9. 22:36
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Maga a párkapcsolat ugyanolyan gyerekkel,mint gyerek nélkül volt.Oda kell egymásra figyelni,és nem szabad bezárkózni a négy fal közé.Igyekszünk minél több programot igyekszünk csinálni kettesben,és a szexuális életünk sem laposodott el.
2011. márc. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
74%

Köszönöm szépen kérdésed, mi a párommal (férjemmel) nagyon jól megvagyunk már 8 éve. A kapcsolatunk egyáltalán nem unalmas és izgatottan várom, hogy az idei év terveit megvalósítsuk. Gyerekkel ezeket az utazásokat, gyüjtögetéseket és befektetéseket nem lehetne.

A kapcsolatunk teljes és nincs szükségünk egy gyerekre ahhoz, hogy boldogok legyünk. Az anyai ösztönök pedig nem támadtak fel, pedig már taposom a 3. x-et. Nem minden nőben vannak ilyen ösztönök. (zárójelesen jegyzem meg, karrierista sem vagyok. Ha jönne gyerek nem esnék kétségbe, hogy jajj a karierem, de nem vágyok rá konkrétan)


Nagyon szomorú amúgy az, ha egy párt már csak egy gyerek tart össze. A kérdésedből kb nekem ez következik. Gyerek nélkül unalmas... akkor gyerekkel miért lenne nem unalmas a párkapcsolat?


ps: nem te tettél fel egy korábbi kérdést az anyai ösztönökre utalva, amit aztán töröltek? Nem igazán értem, hogy miért törölték, én érdekesnek tartottam.

Ez ma már a második kérdés volt, ami érdekes volt, de nem a moderátoroknak. Nagyon bosszantó. :(

2011. márc. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
33%

Tényleg rengeteg házasság megy tönkre gyerekvállalás után. A nők sokszor elhanyagolják a férjüket (és saját magukat), mert az első onnantól kezdve a gyerek lesz. Már nem szexelnek annyit, nem tudnak spontán programokat szervezni (kettesben főleg nem)...Úgyhogy vannak párok, akik nagyon jól megvannak ezek nélkül és 20-30 évig együtt vannak és boldogok, úgy, hogy nincs gyerekük.

Nem egy ilyen ismerősünk van. Középkorúak és még mindig olyan a kapcsolatuk, mint a húszas éveikben. Sokat utaznak, sportolnak, eljárnak kirándulni és nagyon jól érzik magukat.

Szerintem az már rég rossz, ha két embert csak egy gyerek tud összekötni.

2011. márc. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%
Mért lenne gyerek nélkül unalmas akkor még van pénz idő szorakozni.
2011. márc. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem egy kapcsolat nem attól lesz unalmas, hogy van, vagy nincs gyermek. Azonban azt tudomásul kell venni, hogy egy új családtag hatalmas változást hoz a pár életébe. Az, hogy meddig működhet egy kapcsolat gyerek nélkül, az a pár igényétől függ. Vágynak e gyermekre, vagy sem. Azt gondolom, meg kellene találni az egészséges egyensúlyt a párkapcsolati szabadság és a családi élet között. Az embernek nem azért lesz gyereke, hogy lepasszolja a nagyinak és tovább járjon lumpolni a férjével, viszont bezárkózni sem szabad...

Az anyai ösztönök? Van egyáltalán mindenkinek? Ebben sem vagyok biztos.

2011. márc. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
74%

Most komolyan? Azért lettem lepontozva mert azt mertem mondani, hogy gyerek nélkül nem vagyok boldogtalan?

A szomorú az egészben, hogy ilyenkor nem jön magyarázat, csak egyszerüen nem hasznos a válaszom, holott a kérdésre válaszoltam. Aki meg lepontozott az sunyít... gyerekes.

2011. márc. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 napietus ***** válasza:
83%
mi most úgy vagyunk vele, hogy szeretnénk gyereket, de sajnos kicsi az esély, hogy összejöjjön. pánikba esve nem vagyok, és nem unatkozunk :) persze, nagyon örülnénk, ha lenne gyerekünk, de azért a Dunának akkor sem emgyek, ha nem jön össze. sztem egy jó házasság kibírja mindkét helyzetet. sokan egymást kezdik tudat alatt hibáztatni, ha nem lehet gyerekük, vagy nehezen sikerül, aztán a végén elválnak. ennek sok értelme nincsen.
2011. márc. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!