Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 12 éves vagyok és 2 napja úgy...

12 éves vagyok és 2 napja úgy összevesztem anyukámmal, hogy szóba se állunk és így nagyon sz.r. De nem tudok ellene mit tenni mivel ha hozzá szólok akkor inkább elmegy vagy le se sz.r! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 19. 17:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idősen velem is sokszor előfordult, hogy összevesztem anyukámmal, és 1-2 napig nem beszéltünk, de úgy látom, ez komolyabb dolog.Szerintem menj oda hozzá, és határozottan mondd meg neki, hogy, ha nem hagyja abba a pereskedést, és nem nyugszik le, akkor apukádhoz költözöl a tesóddal együtt. Az én szüleim is elváltak, csak nálunk apám csinálta a fesztivált egyfolytában. Ha eleve apukádat szereted jobban, akkor ne is gondolkodj, költözzetek. Bár jó lenne tudni, hogy mit csinált apukád, hogy ilyen rossz a helyzet?!
2009. febr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Remélem meg fog oldódni a problémád, majd írd le ide, hogy mi volt, ha nem gond:)

Én szorítok neked!

2009. febr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszi nektek h irtatok sokat segítettetek !!
2009. febr. 19. 19:10
 14/20 anonim ***** válasza:
79%

Már ne is haragudjon meg itt senki. De szerintem még ha jól is látod a dolgokat nem kéne beleszólnod. Abból csak még rosszabb sül ki.

Menj oda és kérj bocsánatot TE. Mond azt,hogy nem akartál okoskodni, csak jobban örülnél ha már végre nyugi lenne apád és közte. Mert ez így neked rossz. Szerintem ezt jobban meg fogja érteni, mint azt,hogy de akkor is nekem van igazam és fejezd be anyám. Te akkor is a lánya vagy és még sok mindent nem értesz. S egy szülő nem fogadja el ha a gyerek kioktatja legyen az akárhány éves. De ha az első variációt csinálod az szerintem elgondolkodtatja.

2009. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
32%

idefigyeljél neked semmi közöd anyukád tudja jobban hogy kit kell perelni meg nem!

szar taknyos vagy még ahoz hogy anyukádat felelőségrevonjad!

2009. febr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%
Mondd meg nekik, hogy heti kétszer átjöhetnek megnézni, és akkor amíg nálatok vannak figyelj rá, nehogy lejtse a gyereket vagy ilyesmi! És ha esetleg perelni akar, ennél jobb lehetőséget, mint a heti kétszeri alkalom úgysem tud elérni!
2009. febr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki, hogy tudod, milyen sokat tesz érted, de neked rossz, mert mindketten a szüleitek. Mondd hogy jön a matekverseny, béküljetek ki. Ne szólj bele, lehet hogy ti nem tudtok mindent.

Úgyse tudsz anyukáddal beszélni ebben a témában, mert még fel van zaklatva a válás miatt, biztos fél, hogy téged is elveszít. Nem lehet vele normálisn beszélni ebben a témában, mert sérült érzelmileg. Most. Mondd neki, hogy szereted őt és béküljetek ki. És egy szót se beszéljetek e válásról kérd meg. Mondd hogy te gyerek vagy és jogod van a matekversenyre nyugodtan menni.


És később majd külön kérjétek meg, hogy magyarázza el neked meg a tesódnak, hogy ő hogy látja az anyagiakat, de ne kommentáljátok rögtön, csak gondolkodjatok rajta. S mondjuk másnap fotelból egy tea mellett nyugodt beszélgetés forméájában véleményezhetitek. De legjobb ha rájuk hagyjátok, felnőtt emberek , csak meg tudja apukád is védeni magát. Ha nem, akkor majd ügyvédhez fordul, nem a 12 éves gyerekek terhe ezt megoldani.

Ti kérjétek hogy béke legyen otthon, meg gyerekkor, az anyagiakat majd ők elintézik. elég nagy fiú/ lány már mindkettő.

Mondd meg, hogy neked elég rossz h elváltak de hangsúlyozd hogy őt is szereted.

Ne terheljétek rátok az anyagigondjaikat, utasítsátok azt vissza.

lehet, hogy az anyád teérted is csinálja, vagy nem.. fiatal vagy ilyen gondokhoz.

majd ha felnősz, ráérsz igazságot tenni, addig küzdjenek egy másközt, s téged próbáljanak békéban nevelni.

Ha igazad is van, esélytelen hogy egy frissen elvált csalódott nő, aki ráadásul fél, hogy te is elhagyod, megértsen. kár beleszólni.

Békülj ki és kész. Kezeld úgy, mintha múló agybaja lenne. Legalább két év, addig nem lehet értelmes ember módjára kezelni. S apudat szintén nem.

Egy elvált anya

2009. febr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem beszél, rajzolj egy szívet ketchuppal egy vajas kenyérre, vidd be neki, s tedd elé egy tányéron. Esetleg egy szál letépett(pl a szobaibolyáról) vagy rajzolt virág mellé.

Az igazságot most ne keresd, csak beszéljen veled ez a cél. De ne a válásról.

Fogd be a föled, s ismételgesd: gyerek vagyok gyerek vagyok.

Majd lassan magához tér, pár hónap múlva egész értelmes lesz. addig hagyd.

Apukád egyedül is meg tudja védeni magát.S azért van a bíróság, hogy igazságot tegyen . Neked nem kell.

Te nyerd meg a versenyt!

2009. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Az én anyám megcsalta apumat és 4év után költözött el:D

Nemértem már ne is haragudj az ilyen anya miért szül egyáltalán?Mint az ovisok pedig felnőtt ember és odakéne figyelni a gyerekére főleg most fejlődő korban.A tesód biztosan jobban átlátja a helyzetet...engem is a nővéreim "vezényelnek"...halgass rá!Az apuddhoz menj lakni..én is vele lakok és mindent megkapunk(nem elkényeztetve)amire szökségünk van és anyám ellen.Am apud is simán beperelhetné h nem figyel rá oda anyud.Am foglalkozik veled?Mert ha nem akk ezt is mondd el apudnak.Sokkal jobb apuddal beszélni...sztem....Na hajrá és re. sikerül mindennek helyéreállni:)

2009. febr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

az uccsó vok nem anyum ellen.

Am mivolt mesélj léccy h megoldódott-e a dolog?!

2009. febr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!