Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék már gyermeket,...

Nem szeretnék már gyermeket, lehetnek problémák ebből később?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Abban szeretném kikérni a véleményeteket, hogy 43 éves nő vagyok, volt férjemtől különváltam már 7 éve, van 2 gyermekem (14 és 17 éves lányok). Boldog párkapcsolatban élek egy férfival 2 éve. 4-en élünk egy házban, a gyermekek nem látogatják az apjukat, mert ő nem kíváncsi rájuk, külföldön él. Az anyagi helyzetünk elég szűkös mostanában, én nemrég tettem le első diplomámat, most munkanélküli lettem és a párom tart el minket. Minden erőmmel próbálok munkát találni, de nem megy, valamihez túlképzett vagyok, valamihez meg nincs elég gyakorlatom. Elég nehéz helyzetben vagyunk, most arra kényszerülök, hogy néha 1-2 műkörmöt megcsináljak az ismerőseimnek, de ebből nem sok pénz jön. A párom gyakran felhozza mostanában, hogy mi lenne, ha lenne egy közös gyermekünk. Én egyrészt már öregnek érzem magam ehhez, szeretném megérni az unokáim születését, másrészt nem tudnánk eltartani 3 gyereket, a nagyobbik lányom hamarosan nyelvvizsgázik, jogosítványt le akarja tenni, még ebben az évben szalagavató, a kisebbik pedig kamaszodik, szintén sok kiadással jár. Elsősorban nekik szeretnék megadni mindent, így is úgy érzem az utóbbi időben, hogy nem szentelek rájuk elég figyelmet és nem tudok nekik megadni minden olyat, amire szükségük lenne. Nagyon sok félelem van bennem, nem lenne már erőm még egy gyereket kihordani és tisztességesen felnevelni, örülök, hogy a kettőt sikerül több kevesebb sikerrel. A párom hogy is mondjam, csak fel-felhozza a témát, még konkrétan nem beszéltük át és félek, hogy mi lesz, ha elmondom neki, hogy ezt nem akarom. Vajon el fog hagyni? Sajnos azt kell, hogy mondjam, 2 év még nem teljesem elég ahhoz, hogy biztosan meg tudjam mondani, hogy fog reagálni egy ilyen dologra. Nem tudom, hogy kéne kezelnem a helyzetet és mire számíthatok. Mit gondoltok, milyen problémák adódhatnak majd ebből? Van okom félni? Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 7. 17:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ti összesen három gyerek eltartásáért vagytok már felelősek. Én sem vállalnék újabb gyereket, márcsak a korod miatt sem. Anyukám 41 éves volt, amikor én születtem. Húszévesen már túl voltam a szüleim temetésén, a nagyszüleimet pedig csak fényképről ismertem..Most 41 vagyok, van egy kiskamaszom, meg egy kétévesem, nagyszülők nincsenek, és csak reménykedek abban, hogy jó sokáig velük lehetek. Szerintem az észérvek most le kell, hogy győzzék az érzelmeket. Ha a párod ugyanolyan reális, mint te, akkor szerintem nincs okod félni.
2011. márc. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Többször felhozza, de nem komolyan beszélitek meg, csak felhozom szintjén. Lehet nem is gondolja komolyan, az is lehet, azt gondolja, hogy te akarnál. Ha nem beszéltek róla, nem tudjátok egymás gondolatait. Legközelebb, ha felhozza vedd elő a témát, hogy legyen befejezve, és akkor vége lesz ennek a témának, nem kell izgulj miatta többször, hogy mikor hozza fel ismét.

Ha feljön a téma, mondd meg neki egyenesen, hogy te már arra nem vagy képes, de ne a te gyerekeidet tedd előtérbe, hogy minél többet megtudj adni nekik, hanem, pl. hogy már ilyen idős korban veszélyekkel jár az, te már egy egészséges kisbabával sem biztos, hogy bírnál, nemhogy esetleg egy beteggel. Nem ez a fajta vagy aki kockáztatni mer. Vele akarsz mostmár boldogságban lenni, örülni, hogy az összes gyerek jól van, minden rendben, van végre itt vagy az életben.

Nem biztos, hogy elhagy, dehogyis ! Legyél őszinte ne görcsölj !

2011. márc. 8. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!