Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék már gyermeket,...

Nem szeretnék már gyermeket, lehetnek problémák ebből később?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Abban szeretném kikérni a véleményeteket, hogy 43 éves nő vagyok, volt férjemtől különváltam már 7 éve, van 2 gyermekem (14 és 17 éves lányok). Boldog párkapcsolatban élek egy férfival 2 éve. 4-en élünk egy házban, a gyermekek nem látogatják az apjukat, mert ő nem kíváncsi rájuk, külföldön él. Az anyagi helyzetünk elég szűkös mostanában, én nemrég tettem le első diplomámat, most munkanélküli lettem és a párom tart el minket. Minden erőmmel próbálok munkát találni, de nem megy, valamihez túlképzett vagyok, valamihez meg nincs elég gyakorlatom. Elég nehéz helyzetben vagyunk, most arra kényszerülök, hogy néha 1-2 műkörmöt megcsináljak az ismerőseimnek, de ebből nem sok pénz jön. A párom gyakran felhozza mostanában, hogy mi lenne, ha lenne egy közös gyermekünk. Én egyrészt már öregnek érzem magam ehhez, szeretném megérni az unokáim születését, másrészt nem tudnánk eltartani 3 gyereket, a nagyobbik lányom hamarosan nyelvvizsgázik, jogosítványt le akarja tenni, még ebben az évben szalagavató, a kisebbik pedig kamaszodik, szintén sok kiadással jár. Elsősorban nekik szeretnék megadni mindent, így is úgy érzem az utóbbi időben, hogy nem szentelek rájuk elég figyelmet és nem tudok nekik megadni minden olyat, amire szükségük lenne. Nagyon sok félelem van bennem, nem lenne már erőm még egy gyereket kihordani és tisztességesen felnevelni, örülök, hogy a kettőt sikerül több kevesebb sikerrel. A párom hogy is mondjam, csak fel-felhozza a témát, még konkrétan nem beszéltük át és félek, hogy mi lesz, ha elmondom neki, hogy ezt nem akarom. Vajon el fog hagyni? Sajnos azt kell, hogy mondjam, 2 év még nem teljesem elég ahhoz, hogy biztosan meg tudjam mondani, hogy fog reagálni egy ilyen dologra. Nem tudom, hogy kéne kezelnem a helyzetet és mire számíthatok. Mit gondoltok, milyen problémák adódhatnak majd ebből? Van okom félni? Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 7. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Ha neki még nincs gyereke vsz el fog hagyni, pláne ha fiatalabb. 43 évesen viszont már kockázatos tényleg.. Nehéz.
2011. márc. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
ő hány éves? van gyereke?
2011. márc. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt jobb minél előbb tisztázni, én úgy gondolom.

Ha neki kell a gyerek, de te nem akarod, akkor vagy beadod a derekad, vagy később hagy el.


De ez ennyi idősen elég kockázatos, tényleg, és ő könnyen rendelkezik a te testedről, nem neki kell kihordania, nem ő lesz veszélyeztetett terhes, és nem ő fog felkelni éjszakáról éjszakára éveken keresztül.


Ha szeret, és elfogadja az érveidet, nem fog elhagyni.

Ennyi idősen újabb gyereket vállalni nem sétagalopp, és nő a kockázata annak is, hogy a baba lesz beteg.

:(

2011. márc. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Párom 42 éves, van egy lánya, aki az édesanyjával él. Nem szeretnék szülni, 6-7 éve még bevállaltam volna lehet, de így már nem. És azt meg végképp nem akarom, hogy a lányaim igyák meg a levét.
2011. márc. 7. 17:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már van gyereke, akkor ne vállalj közöset. Jesszus!

A férfiak is előbb halnak meg mint kellene, mi van, ha idő előtt elszenderül és te egyedül maradsz a picivel is.

43 évesen csak komoly anyagi körülmények között vállalnék gyereket.

2011. márc. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerű a válasz. Ha nem akarsz, ne vállalj gyereket. Ha nagyon akarnál, akkor szülnél anyagi és egyéb megfontolások nélkül is. Elhiszem, hogy nem akkora a vágy benned, hiszen van két szép gyereked. Az ember nem azért szül, mert ha nem, akkor el fogják hagyni. Ez lenne a legnagyobb hiba. Ha ilyenért elhagy a párod, akkor annyit ért az a kapcsolat. Beszéld meg vele, racionális érvekkel. Mondd el, hogy már nem érzed elég fiatalnak magad testileg és lelkileg sem egy pici baba kihordásához, mindent újra kezdeni, ráadásul bizonytalan az anyagi helyzetetetk is.
2011. márc. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%
A párod tart el mindhármatokat, te pedig arrol irsz, hogy mit akarsz a lányaidnak megadni. Azt nem te adod, hanem a párod eszerint. Ha ö szeretne töled gyereket akkor ha nem kapja meg, jo eséllyel fogja egy idö után mondani ennyi volt, keress magadnak másik bolondot.( Talán nagyon szokimondo vagyok, elnézést, de igy látom.)
2011. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
2 hónapja áll fent ez a helyzet, nem tudok többet tenni, minthogy próbálok munkát keresni. Az én házamban élünk, az én kocsimat használjuk, volt, hogy én tartottam el négyünket, most fordult a kocka és nekem van szükségem erre.
2011. márc. 7. 17:31
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Te egy nagyon értelmes, jól gondolkozó nő vagy, tényleg le a kalappal előtted. Egy értelmes nőnek biztosan nem olyan a párja, aki ezt nem érti meg, szóval úgy gondolom nem kell aggódnod és ebből problémák nem lesznek.
2011. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 napietus ***** válasza:
szerintem Neked van igazad. két lányod van, neki is van gyereke, van kikről gondoskodnotok így is. szerintem meg fogja érteni az álláspontodat (ha nem gyengeelméjű, megérti, mert elég logikus).
2011. márc. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!