Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjetek kedvéért váltanátok...

A férjetek kedvéért váltanátok vallást?

Figyelt kérdés

Az egyik rokonom összejött egy pasival. 20 éves, a pasi meg 38. Tudom sok, de már elfogadta a családja nagyjából.

Ez a pasi zsidó vallású. Héberül kell tanulnia a lánynak, meg nem is tudom milyen szertartásokon kell részt vennie. Mellette arabul is tanulnia kell, mert ki akarnak majd költözni valami arab országba.


Nekem ez olyan furcsa, hogy kb kötelezi arra hogy vegye fel a vallását, meg úgy csináljon mindent ahogyan ő szeretné...Ti megtennétek? Ráadásul kiderült hogy terhes a lány, és a pasi leszögezte már most, hogy milyen szellemben kell nevelnie majd a gyereket.


2011. márc. 2. 20:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Semmilyen körülmények között! Vallásos emberrel nem is kezdenék kapcsolatot, tekintve hogy ateista vagyok, és nekem ekkora világnézetbeli különbség nagyon sok lenne!
2011. márc. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

amig nem olvastam a részleteket,simán rámondtam,hogy persze,fogok is

bár nem vagyok igazán hivő,római katolikus eredetileg,de párom kedvéért reformátusra "áttérek",ugy legyen esküvő,keresztelő,minden...nekem mind1 melyik vallás tagjaként hiszek magamban,nem pedig valami istenségben


de hogy zsidó nem lennék,az fix...egy pasi kedvéért se...kiköltözni meg végképp nem...terhesen ismenekülnék amig lehet...

23/N

2011. márc. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem!!

Az első válaszolóval értek egyet!

2011. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha az egyébként szimpatikus fiú azt akarja, akkor inkább nem is mennék hozzá.
2011. márc. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek egy konkrét vallásban sem, és csak egy pasi kedvéért nem vennék fel semmi olyasmit, amiben nem hiszek, pláne nem tanítanám a gyerekemnek... nem lenne hiteles... ráadásul vagy rájönne a gyerek, hogy olyasmire tanítom, amiben én magam nem hiszek (és amiatt lenne később balhé), vagy én őrülnék bele, az fix.
2011. márc. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nézz utána jobban a zsidó ''vallásnak'' mielött beleugrasz. Amig nem tértek be közéjük, embernek sem tartanak. Sőt! A keresztényeket különösen gyűlölik és maximálisan megvetik. Ha be is térsz közéjük, se fognak soha elfogadni, mert egy goj vagy, egy lélek nélküli barom.

A talmudot, vagy a sulchan aruchot mindenképpen ajánlatos lenne elolvasnod. Arról nem is beszélve, hogy egy esetleges válás után totálisan kisemmiznének (se gyerek, se semmi). Ez persze általánosítás, mert akár kifoghatsz normálisat is, de a családjával megszívod (szinte biztos).

Nem lebeszélni akarlak.

Én menekülnék...

2011. márc. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A pali azert akarja megteriteni a csajt, hogy a gyerek zsidonak legyen elkonyvelve, mivel anyanak kell zsidonak lenni, hogy gyerek is az legyen. Habar, meg igy se fogjak befogadni, de papiron az lesz. Csajnak szerintem mindegy, le akar lepni az orszagbol, akarki vigye is el.
2011. márc. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!