Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjetek kedvéért váltanátok...

A férjetek kedvéért váltanátok vallást?

Figyelt kérdés

Az egyik rokonom összejött egy pasival. 20 éves, a pasi meg 38. Tudom sok, de már elfogadta a családja nagyjából.

Ez a pasi zsidó vallású. Héberül kell tanulnia a lánynak, meg nem is tudom milyen szertartásokon kell részt vennie. Mellette arabul is tanulnia kell, mert ki akarnak majd költözni valami arab országba.


Nekem ez olyan furcsa, hogy kb kötelezi arra hogy vegye fel a vallását, meg úgy csináljon mindent ahogyan ő szeretné...Ti megtennétek? Ráadásul kiderült hogy terhes a lány, és a pasi leszögezte már most, hogy milyen szellemben kell nevelnie majd a gyereket.


2011. márc. 2. 20:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ateista vagyok, és semmilyen vallást nem vennék fel senki kedvéért. Vagy jó vagyok így, vagy nem. A gondolataimat nem tudom csak úgy lecserélni, az őszintétlen hit pedig rosszabb, mint az őszinte.

23/L

2011. márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
a lánynak ezt nem KELL, maga választotta
2011. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tenném meg.

Elsönek van igaza

2011. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Én nem tudnék szeretni egy ilyen embert, így aztán hozzá se mennék. Biztosan régebben is kiderült már a pasiról, hogy 'uralkodó típus'. De az is lehet, hogy a kapcsolat nőtagjának meg éppen erre van szüksége, hogy valaki uralkodjon felette, hogy kötelezze dolgokra. Mindenkinek más a jó! Nekem, meg szerintem az emberek többségének ez lehet, hogy rossz lenne, de a te rokonodnak biztos nem olyan rossz, mert ha az lenné, nem tenné meg. Biztos nem fogott fegyvert a fejéhez az a zsidó pasas.
2011. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy most nagy a szerelem, de tuti, hogy a lány hamarosan nagyon bánni fogja, hogy ebbe belement, de úgy látom, akkor már a gyerek miatt lehetetlen lesz kimásznia a dologból :-(((
2011. márc. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon igaz: az őszintétlen hit pedig rosszabb, mint az őszinte nem hit, vagy más vallásnál való hit.

Egy kicsit folytattam a gondolatot.

Senkit nem lehet akaratán kívül átformálni. Szóval a lány nyilván akarta, bár ha babát vár. Lehet csak azért, hogy ne hagyja el a párja, és aztán apa nélkül nőjön fel a kicsi? Ezt csak ő tudja, és lehet még magának se vallja be.

2011. márc. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Remélem, pár év múlva nem a híradóból tudjuk meg, hogy felakasztották/megkövezték/stb. De nekem nem furcsa, ilyen keleti országbeli pasasoknál... Ha a lány ennyire hülye... Senki vallását nem venném fel. Ha az illetőnek ez a fontos egy kapcsolatban, akkor menjen, amerre lát.
2011. márc. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy sem magamra, sem a gyerekemre nem erőltetnék rá semmi olyat, ami nem szívből jön. Meg vagyok keresztelve, de nem tartom a szokásokat....egy férfi kedvéért sem tartanám. Majd ha ÉN úgy akarom. Ebbe senki sem szólhat bele szerintem.
2011. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a zsidóknál a megkövezés lenne divat.
2011. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak vallásos zsidó barátaim, sokat beszélgettem velük a vallásról (izraeliek). Kifejezetten nem térítő vallás, úgy vannak vele, hogy vagy hisz benne valaki, vagy nem. Sőt, betérni is nehéz, mert a zsidóságot leginkább származási alapon nézik.

Előtte nem tudtam, de kiderült, hogy az 1944-ben meghalt nagypapám miatt én is annak számítok, pedig teljesen ateista vagyok.

Még a letelepedéshez sem kérnek vallást. A hébert megkövetelik, de az normális, mert aki ott akar dolgozni, nem árt, ha beszéli az ország nyelvét.


A fickó a gyanúm szerint vagy ultraortodox (bár ők még rá se nézhetnek más nőre, és a feleségükkel nem használhatnak egy fürdőt), vagy simán csak zakkant.

Azzal semmi baj nincs, ha valaki a saját életszemlélete szerint szeretné a gyerekét is nevelni, illetve a saját anyanyelvét továbbadni. De a partnert kategórikusan kényszeríteni.... hááát.

Amúgy a vallásos emberek inkább eleve vallásos partnert keresnek.

A fent említett barátaim is úgy keresnek komoly kapcsolatra lányokat, hogy legalább érdeklődjön a vallás irányába, d emég jobb, ha gyakorolja is. Aki nem vallásos, az megőrül a sok vallási szabálytól. Sábesz idején gyakorlatilag az imádkozáson kívül semmit nem lehet csinálni, még a villanyt felkapcsolni sem. Ebbe felnőttként beleszokni... hát nagyon nem egyszerű mutatvány.

2011. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!