Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Sokszor ézem azt h időnként olyan emberkre számíthatok akikről azelőtt nem is gondoltam volna.Azok az emberek akiket barátaimnak tekintek sokszor elfordulnak tőlem.Gyanítom hogy nem is hiányzom nekik.Miért van ez így?

Amikor a leginkább vágyom arra hogy hiányozzak vkinek egy konkrét személynek vagy csak támaszt szeretnék vkitől aki fontos sosem onnan kapom meg ahonnan várnám.Mindig a legváratlanabb pillanatban és embertől.Ti voltatok már így?Miért van az h sokszor akiket a legjobban szeretünk nem lehetnek velünk és elkell engednünk őket?

Miért "ciki" manapság kimutatni a szeretet?Itt nem a felszínes dolgokra gondolok.

Érdekel a véleményetek!


2011. márc. 2. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is voltam úgy hogy azt hittem számíthatok a "barátaimra"(vagyis annak hittem őket)aztán mindenki elfordult tőlem.És azokra számíthatok akikről nem gondoltam volna :) Nem tudom mért van ez sajnos ilyen felszínes mindenki hogy így szeretlek úgy szeretlek de ha van valami akkor érdekes mindenki utál hirtelen mindenkit...de én már megszoktam ezt :D
2011. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nekem az a tapasztalatom, ha baj van, akkor csak magunkra, az esküvői tanúinkra (ők a legjobb barátaink ) és anyukámra számíthatunk és senki másra. Nem tudom miért van ez így.

Az emberek sokszor megijednek a komoly problémáktól, de attól is, ha lelki támaszra van szükséged ( egy ismerősöm ezt azzal magyarázta egyszer, hogy fél attól, hogy olyan tanácsot adna, ami esetleg rosszul sül el, és emiatt őt hibáztatnám.. )

Ami a szeretet illeti szerintem nem ciki. Én szeretem a férjem, a kislányunkat a családomat és ezt bárki előtt vállalom. Sok embert kedvelek is, de pont amiatt, mert szükség esetén nem mindig vannak ott, egy pici távolság azért van közöttünk.

2011. márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy megkapod, mindegy, kitől.
2011. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért van ez így, mert rossz emberismerő vagy. Ez nem gáz, vagyunk így egy páran. Én pont ezért nem is számítok senkire, csak magamra, így nem érhet meglepetés. Kizárólag pozitívan csalódom :D Amúgy azt vettem észre, hogy ha csak úgy segítek valakinek, anélkül, hogy bármi hasznom származna belőle, akkor értetlenül állnak a dolog előtt, és hülyének néznek. :O
2011. márc. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
:)Igen lehet de azt mondanám inkább naív.Úgy segíteni h nincs benne érdeke az adott embernek elég ritka nem csoda ha sokan nagyot néznek.De azért előfordul még..
2011. márc. 3. 19:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez szerintem mindenkinél így van.

Létezik egy külső kör, ahol a haverok, a sima barátok vannak, ide tartozhatnak a rokonok is, akikkel nem olyan szoros a kapcsolat. Rájuk ne is számíts, nem állnak olyan közel hozzád, hogy önzetlenül törjék magukat miattad.

Van egy belső kör, de ez sincs meg mindenkinél.

Ennek a körnek a tagjai azok, kikre igazán számíthatsz és akik rád is számíthatnak (már ha normális vagy és nem egy önző állat). Itt vannak általában a szülők, a párod, a párod szülei és 1-1 nagyon közeli barát.


Szóval, a többi embertől soha ne számíts semmire, de azért ha helyzet van, nem árt megkérdezni őket is, mert hátha mégis valamelyikőjüktől jön majd a segítség.

2011. márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!