Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen most az anyagi helyzete...

Milyen most az anyagi helyzetetek? El kell valamit vonnod magadoktól, hgy csekkeket fizessetek be?

Figyelt kérdés
mert én teljesen ki vagyok ,hogy mennyi áfát fizetünk pl:4000 használok villanyra 1200 az áfa meg ez az így 6000 fizetek.és tök sokat spórolunk.a gázzal ugyan ez a helyzet.és ugy vannak nehézségeink,hogy a férjem havi 100000 at keres.de ezt is úgy ,hogy a munkahelyén minden nap ki idegelik.én egyre jobban azt veszem észre ,hogy rosszabb nekünk nem jobb.van ezzel így más is.
2011. márc. 2. 19:51
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk a dolgok kaja-része nagyrészt meg lett oldva azzal hogy vega lettem. Egy doboz szója 200 ft, két napi vacsorám körettel együtt. De nem bánom, jól érzem így magam, sőt, jobban mint anno:) De tényleg nem lenne rossz néha elmenni mozizni egyet, vagy ahogy mondod, állatkertbe, stb. Főleg hogy 22 vagyok... De hát ez manapság már tényleg luxuskategória.


"katonafeleség"

2011. márc. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
85%

Ja igen, a kajáról jut eszembe, hogy jó lenne leadni azt a 4 kg-ot, ami még rajtam maradt az első szülés után, de sajnos a fogyókúra és az egészséges táplálkozás nem fér össze a spórolással, vagy csak én vagyok nagyon béna :)

Egy zsömle kb. 20 ft, felvágottal együtt max. 50-100 Ft-ból megvan és elég vacsorára. Ha zöldségekkel szeretnék jóllakni, ahhoz kéne belőle kb. 1/2 kg, ami min. 500 Ft.

Egyelőre örülök, ha a gyerekeknek meg tudom venni a zöldséget-gyümölcsöt és a minőségi(bb) kaját, nekem meg marad a párizsis zsömle, de így meg nem lehet lefogyni... Vagyis de, úgy ha nem eszem meg, lassan úgyis ez lesz már...


Most komolyan, neked nem kerül többe vegának lenni? Tudom, hogy drága a hús, de a zöldségek is drágák és azokból többet eszel, nem?

2011. márc. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
77%
Hát most így télen kb ugyan annyira jön ki mintha húst ennék, de nyáron lényegesen olcsóbb. A lakásunktól 10 méterre van a piac, csak oda járunk, ezerszer olcsóbb mint a tesco és társai. Pl termelői, szabadtartású tojás darabját 32 ftért vesszük, termelői tej 160/l ( és BIO!) Nomeg vidéken lakunk, itt lényegesen olcsóbb mint pesten. Meg ki kell fogni az akciókat, pl most a Lidlben a brokkoli kilója 400 ft, fél kilóból megvan egy tepsi rakott brokkoli, szintén két napi vacsi:)
2011. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
77%

Akkor az én párom jól keres ezek szerint.....Istenem...100.000!!! Képesk ezzel kiszúrni az ember szemét....

A párom 170-180 között keres (ipari búvár), én max. gyedet kapok. A rezsi (víz, villany,gáz, hitel, telefont, net, tv, gyereknek megtakarítás, biztosítás, minden) 120 ezer.

Marad még 120-130 ezer kajára és egyéb kiadásokra.

Most minden pénz arra megy, hogy a páromnak beinduljon a fotózás, hogy ezt a gáz melót végre abba tudja hagyni.

2011. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
77%

Én 26 éves vagyok, párom 34.

1 közgazdász diplomám (másoddiploma folyamatban), világbanki közgazdász érettségim, jó szakképesítésem van (országos szinten az egyik legjobb iskolában szereztem), 3 nyelven beszélek, és havi 80 eFt-ért kigürizem a belemet is. Napi 10-12 óra meló, persze végig üvöltés, ordítás, hogy full hülye vagyok, pedig már főiskola mellett is itt dolgoztam és az összes kollégámat én tanítottam be. Ennek ellenére kevesebbet keresek, többet dolgozok, és ha valami gáz van, én vagyok a hibás.

Sokszor hazaviszem a munkát is, hogy itt bent ne legyek elmaradva. Munka után tanítok, ezzel kiegészítem ezt a hatalmas fizetésemet. (a főnököm szerint túl vagyok fizetve). Most két hétig beteg voltam, ezalatt derült ki, hogy petefészek- illetve epehólyag cisztám, és vesedaganatom van. Első napomon közölték velem, hogy nem voltam beteg, mert ez nem betegség (hozzáteszem 17-19 fokban ülök az irodában, és folyamatosan fel vagyok fázva), és a ciszta ill. a daganat nem halálos.

A fizetésemet nem kaptam meg rendesen -a betegség miatt-, és most ott tartok, arra sincs már pénzem, hogy elmenjek orvoshoz.

Párom aránylag jól keres, de sajnos ez változó, teljesítményarányos fizetése van, így elég nehéz kiszámolni bármit is. Anyujánál lakik, lényegében én is, ő 70 éves, havi 31 eFt-os nyugdíjjal.

Mire feladjuk a számlákat meg mindent elintézünk, ott vagyunk, hogy krumlit és tésztát eszünk hús nélkül, mert már arra sincs pénz.

Szeretnénk gyereket is, de nincs rá lehetőség (anyagi). A biológiai órám működik elég rendesen, ez miatt sok a feszültség köztünk. Hitelt nem tudunk felvenni, mindketten segédmunkás minimálbérre vagyunk lejelentve (én 8, ő 4 órába), szóval esélyünk sincs különköltözni illetve gyereket vállalni...


26N


Bocs, hosszú lett....de kijött belőlem....

2011. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
70%

Férjem a gyerektartás letiltás után 50ezret kap kézhez, én 28ezer Ft bérpótlót kapok, mert sajnos dolgozni csak szeretnék (magyarok vagyunk, mielőtt megszólna valaki a segély miatt..).

Ebből fizetjük az albérletet, rezsit, így örülök, ha a havi étkezést ki tudom hozni a maradékból.

Szórakozni sehova nem tudunk menni, bérletet sem veszünk, gyalog járunk, mert nem telik rá.


Az egyetlen amiről nem vagyok hajlandó lemondani az a gyerek!

30 éves vagyok és belefáradtam a hitegetésekbe, a sok felesleges telefonálásba, levélküldésbe, interjúk utáni hallgatásba.

Eddig vártam, hátha kapok végre bármilyen munkát, de nem akarok nagymamakorú kismama lenni és nem hagyom, hogy az anyaság örömét elvegye tőlem ez az ország amiért ide süllyedtünk!

Ha a lusta cigányoknak két marokkal tudja szórni a segélyeket, akkor a magyar ember is megengedheti magának ezt a luxust, hogy gyermekeket vállal.

2011. márc. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
85%

Hát én nem tudom emberek, valamit nagyon szarul csinálunk, mert attól eltekintve, hogy az én fizetésem is kb egyezik az itt emlitettekkel, és még ráadásul az illegalitás határait kell megkörnyékeznem, néha túllépnem, hogy kijöjjek valahogy. Ahhoz képest én is szarul élek, és max annyi pénzem van mindíg félretéve (kissebb nélkülözések árán), hogy ha esetleg kivágnak az albérletből akkor nagyjából le tudok foglalni egy másikat, és nem az utcára kerülök.

És mindezt sikerült elérnem túl a harmincon...

Sokkal jobban éltem 5-6 évvel ezelőtt feketemunkából havi 220-250 megvolt, de ezért cserébe kb én is oylan körülmények között mint amit a katonafeleség említ..

De már feketemunkák sincsenek, meg ott is átverik az embert és lelépnek a fizetéssel...


Viszont elnézve, hogy mi van szerbiában romániában, ráadásul amit ismerősök is mesélnek sokszor, attól tartok, hogy 2-3 év múlva visszasírjuk még a mai állapotokat is.


Valamit nagyon szarul csinálunk, és érthetetlen számomra, hogy akik nem nyomorognak, azok, hogyan csinálják.


Azt bánom már a legjobban, hogy amikor volt egy kis tőkém, akkor nem fektettem be egy orvosi egyetembe.

Csóró fogorvossal még nem volt szerencsém összefutni, max aki nyugdíjas, és már csak hobbiból csinálja az SZTK ban, de a családja annak is mind fullgazdag, ő meg már leszrja a pénzt..

2011. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
76%
Egyébkent meg érettségim van technikusival + 2 szakmám, tehát összesen 3 végzettségem különböző területeken.
2011. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
73%
22éves vagyok, párom 30éves. Csak ő dolgozik, én ugyanis egyetemre jártam, amikor terhes lettem. Szerencsére jól élünk, de persze sokat dolgozik, hogy mindenünk meglegyen.
2011. márc. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!