Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen most az anyagi helyzete...

Milyen most az anyagi helyzetetek? El kell valamit vonnod magadoktól, hgy csekkeket fizessetek be?

Figyelt kérdés
mert én teljesen ki vagyok ,hogy mennyi áfát fizetünk pl:4000 használok villanyra 1200 az áfa meg ez az így 6000 fizetek.és tök sokat spórolunk.a gázzal ugyan ez a helyzet.és ugy vannak nehézségeink,hogy a férjem havi 100000 at keres.de ezt is úgy ,hogy a munkahelyén minden nap ki idegelik.én egyre jobban azt veszem észre ,hogy rosszabb nekünk nem jobb.van ezzel így más is.
2011. márc. 2. 19:51
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
21.21 nagyon sajnálom.ez nagyon rossz helyzet.erről beszélek ,hogy kidolgozzák az emberek a belüket és éhen halnak.ha nem is éhen én a csekkekre és a bizonytalanságba lassan belebetegszem .és még elég fiatal vagyok.és ez a szomorú nagyon szomorú.
2011. márc. 2. 21:34
 22/39 anonim ***** válasza:
77%
Ez az, a bizonytalanság, ami kicsinálja az embert, hogy még tartalékot se tud képezni, mert jönnek az újabb és újabb kiadások. Én is sok éjszakát sírtam végig miattuk. És akkor a tvben azt látom hogy az idióták magyaráznak hogy "igenis meg kéne vonni a nyugdíjkedvezményt a katonáktól". Gőzük sincs hogy miről beszélnek, 2 napot nem tudnának végigcsinálni, annyira megterhelő tud lenni ez a meló, nem elég hogy az ember egészsége tönkremegy, de még a vérrel verítékkel kiharcolt nyugalmát is elirigylik tőle... Na ekkor megy fel bennem a pumpa.
2011. márc. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
53%
Tipikus "dögöljön meg a szomszád tehene is" mentalitás...
2011. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
tudom milyen érzés én akkor vagyok a legboldogabb amikor a drága orbánunk azt mondja mindenki dolgozzon.na itt vagyok 25 évesen elég csinos vagyok türelmes nagyon barátságos érettségim van egy év tapasztalatom és a két gyermekem miatt sehova nem kellek.ja bocs akkor ,hogy a ,........pi..csába mennyen el valaki dolgozni.aki meg nagy nehezen dolgozik mint a férjeink azoktól meg elvesznek mindent.akkor?és ilyenkor topzodok az idegtől.
2011. márc. 2. 21:46
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Hm? De mi a végzettséged?
2011. márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Én (is) teljesen együtt érzek veled!

24 éves vagyok. 2009ben költöztünk haza külföldről a párommal ,mert tanulni akartunk.

Én találtam melót 2 hónap után ( anyukám segítségével) a párom 6,5 hónap után. Addig én kerestem 120.000 Ft-ot és abból 40.000 Ft a rezsire, 50.000 Ft iskola törlesztásre ment el. maradt jobb eetben 30.000 Ft-unk egy hónapra. Mondanom sem kell ebből már nem futotta arra, hogy eljárjunk bárhová is. Valamennyi tartalékot hoztunk haza, de ahhoz is hozzá kellett nyúlni és lassan feléltük...

Rengeteg vita volt küztünk meg feszültség is, mert kevés volt a pénz :(((


Utána 4 hónapig tök jó volt, mert neki is volt melója meg nekem is és a havi 250.000 Ft-unk meg volt. De én idegileg tönkre mentem a munkahelyemen és kiléptem. Most ott tartok h nincs melóm 19.000 Ft a segélyem amit még 2 hónapig kapok... És nem mellesleg feljelentettem a volt főnökömet, de mivel nincs pénzem még ügyvédre sem így ez elnapolva.

2 végzettségem van, de mivel itthon mindenkitől megkövetelik a gyakorlatot, így jó formán a mi korosztályunknak esélye nem sok annyi sincs, hogy a közeljövőben családja lehessen.SAJÁT Házról nem is álmodom! Szóval és akkor van pofájuk a politikusuknak azt leadni a tv-ben h 3-500.000rel nő a fizujuk, meg szolidaritásból lemond a havi 1 milliós autó bérlésről??

Amíg ilyen kutyák ülnek a parlamenben mint ezek, addig nekünk kis embereknek esélye sem lesz.

Köszönjük meg nekik!... :_(

2011. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
53%
én nem dolgozom, iskolába járok, de munkát már úgy 1,5 éve keresek. és azért nincs melóm, mert elvárják a gyakorlati időt mindenhol!!!!!, holott bárhova mész mindenféleképp máshogy mennek a dolgok amiket meg kell tanulnod, egy pénztárosnak jogosítvány kell(amin hiába töröm a fejem nem tudok rájönni minek?!), gyereked természetesen ne legyen mert akkor lőttek a lehetőségeidnek. na de Istenem!, hogy vállaljanak az emberek gyereket hogyha 1. nincs miből, 2.nem tud utána elhelyezkedni mert kölök van és abból csak baj származhat. és akkor beszélnek arról h csökken a népesség..... nem csodálom. és nem.. kérem szépen nem csak a világválság a hibás itt. szomorú vagyok mint sokan mások :(
2011. márc. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
77%

Itt vagyok 20 évesen .2010- feb -ban végeztem dísznöv.kertész-parképítő-virágkötő(stb) végzetséggel.

Nem találok munkát mert csak a ffi-t részesítik előnyben,mert lehet szülni szeretnék x éven belül és jah mert a ,,barma" pályakezdő akkor minek nekünk?Vagy épp ,,hát persze,felvesszük!Segédmunkás 350/óra és vidéken meló!" Hát a jó k. anyát az ilyennek!


Lehet nekünk is azt kellene tennünk mint külföldön !Sztájk!Mondjon le az összes politikus barma!Próbáljon a nincsből megélni.

2011. márc. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
85%

Ezt a sztrájk dolgot már én is felvettem itt a napokban :) Egy másik kérdés keretében :) 'Örülök', hogy nem csak én látom ilyen síralmasnak a helyzetet...

lassan 24 leszek, de tök kilátástalannak látom a jövőmet, pedig 2 db pénzügyi végzettségem van. ÉS gyakorlat nélkül nem vesznek fel sehova, a közeljövőben esélyem sincs gyerekre...

2011. márc. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk is hónapról-hónapra rosszabb és ebbe kezdek már beleőrülni. Nem éhezünk, meg ilyesmi, de az, hogy hogy semmilyen programot nem engedhetünk már meg magunknak, na az kikészít!

Ha bárhová el akarunk menni a gyerekekkel, akkor ott kezdődik, hogy min. 2000 Ft az útiköltség, mindegy, hogy kocsival megyünk vagy tömegközlekedéssel. (Bp. mellett lakunk egy kisvárosban, páromat a munkatársa hordja a melóba, én meg egyelőre csak a nagyobbik gyereket hordom az oviba, tehát a bérlet nekünk tök felesleges, de a sárga buszra és a bkv-ra az is kb. 20.000 Ft/fő lenne havonta... 40-ből meg akkor inkább 2x teletankoljuk a kocsit...)

Tehát még semmit sem csináltunk és már benne van 2 ropiba! Bárhová is megyünk, az min. 5-10e Ft, ezért nem is járunk szinte sehova, max. sétálni. De nyáron egy családi fagyizás is egy 1000-es!

És ezek nem luxusdolgok, de egy átlagember számára, aki nem fél millát keres és csak hitelből tudott lakást venni, annak már egy Állatkert is luxus! Meg az, hogy ne 300 Ft-os párizsit vegyen a gyerekeinek, hanem pl. sonkát, ami jó eséllyel látott húst is. Vagy hogy megvehesse a zöldséget-gyümölcsöt is, mert sajnos lassan már ezek is a luxuskategóriába fognak tartozni.


Ja és egy érdekesség, e-mailben kaptam, abból idézek:


"Befejezésül még egy jelzésértékű számadat: Bogár László közgazdász professzor szerint, a jelenlegi átlagos 120-130 ezer forintos havi fizetés vásárlóértékét tekintve ("folyó áron") annyit ér, mint az 1978-as átlagos munkabér, vagyis 3600 forint...!


Hozzáteszem: Míg 1978-ban egy egyedül élő az átlagos keresetéből a lakása rezsijére 20%-ot költött, addig ma, ez 80%.! Döbbenetes!"

2011. márc. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!