Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az anyagi helyzetetek...

Milyen az anyagi helyzetetek több gyerekkel?

Figyelt kérdés
3 gyerekem van én gyesen vagyok,havi 75 e ft-ot kapok,a párom 98 e ft-ot kap.Minden hónapban el megy az én pénzemből 75e-ből kb 60-65 e ft, a kiadásokra,internet,villany,árúhitel...,a páromé az albérletre és a rezsire kb 80-85 e ft.Van hogy megérkezik a gyesem és marad belőle,3-4 e ft.Veszek pelust,meg néhány cuccot,és már másnapra nincsen pénzünk,a pároméból is csak néhány ezer marad.Ezért kölcsön szoktunk kérni,amit persze mindig vissza adunk,ezrét is nem marad sose pénzünk.Ebben a mókuskerékben élünk.Éhezni soha nem szoktunk,de szeretnék vásárolni ruhákat vagy egyebeket,és soha nem marad rá.Ti hogy éltek?Azért kérdezem mert ha más is hasonlóan vagy rosszabbul él,akkor talán megtudom becsülni ezt a keveset is.Arra lennék kiváncsi hogy másnak mennyi kiadása van ,és mennyiük marad,hogyan élnek és hogyan sporolnak Hogy vesznek kevés pénzből több napi kaját.Hogy oldják meg a gyerekek ruháját és játékaikat.Köszönöm aki válaszol.
2010. nov. 3. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Nekünk is hasonló a fizetésünk, ezért nem vállaltunk 1 gyereknél többet. Nem akarjuk, hogy a gyerekek nélkülözzenek azért, mert nem tudjuk előteremteni a jó élethez szükséges pénzt.
2010. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem éltünk mindig rosszul,csak kb 5 hónapja,majd ha eltudok menni dolgozni akkor újra jó lesz.Amikor a harmadikat beválaltuk akkor még elég jól éltünk.
2010. nov. 3. 12:26
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Hogy őszinte legyek, akkor most kell hozzányúlni ahhoz a 2-3 milliós tartalékhoz, amit a jó fizetésből összegyűjtöttetek eddig. Na mindegy.

Mi elég sok játékot kaptunk ajándékba, nem is kell túlzásba vinni, amíg kicsi a gyerek. Népes családunk van, sok ruhát öröklünk és adunk tovább családon belül, ahogyan az ismerősöktől is sok ruhát kaptunk már. Megy a cserebere a családok között, kinek mi kell épp. Felesleges az új ruha, ha kinövi 1 hónap alatt.

Játékot még varrni is lehet neki, elég némi anyag, cérna, fantázia és kézügyesség.

2010. nov. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Én nem panaszkodok, saját lakásom van, és nincs hitelem. Van két gyerekem, akiket egyedül nevelek. Jó munkám van, elég jól keresek, remélem, hogy ettől rosszabb anyagi helyzetbe nem kerülök.
2010. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk nincs gyerek és csak énkeresek, a páromat most rugták ki, zsüléknél lakunk(bár fiatalok vagyunk).Az én fizetésem kb.100.000, ebből lejön 30.000a lakbérért, 15.000 a biztosítás, 2000 telefonszla,6000 diákhitel,9000cetelem és 30000 a párom telefonja+internet.Azaz marad kb.18.000,ebből kell finanszíroznom a párom utazásást+kaja.

Akarunk gyereket, de fogalmunk sincs hogyan oldjuk meg.Szóval így kezdjenek saját életet a fiatalok, házasodjanak és szüljenek gyereket.Igaz amikor dolgozott a párom, még jó volt,de ha elmegy munkanélkülire, akkor sem leszünk sokkal jobb helyzetbe, gyerekre meg lakástakarékosságra akkor sem marad pénz.

25/l

2010. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
bocsi, szülőknél lakunk(csak gyorsan írtam és így kicsit hibás lett)
2010. nov. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A párod jó sokat telefonálhat...ha nincs pénzetek miért nem veszi vissza magát?
2010. nov. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk a férjem minimálbért kap, nekem 45000 a gyedem, 26000 a csp. Ebből ki lehet számolni, hogy mi marad. Én a következőképp csinálom. Én sütöm a kenyeret, minden maradákot lefagyasztok, leárazva vesszük a húsokat, abból pl, lehet levest és másodikat is csinálni egyszerre.Csontjából a leves zöldségekkel kiegészítve.Több húst veszünk egyszerre, amit lefagyasztunk.Nincs minden nap hús.Olcsó étel a lángos, és a főzelék, pizzát is lehet olcsón kihozni.Nem cigizünk, nem iszunk, nem járunk sehova szórakozni.A ruhákat örököljük, újat nem nagyon kapnak.Évente egyszer megyek fodrászhoz, a többiek talán 4x.2 gyerekem van.Én ruhát nem veszek magamnak, kapom használtan.A férjem is.A zoknikat stoppolom. Tiszta középkor.Elég szánalmasan élünk. De ez jut a gyereket vállalóknak. A lakásban télen rekord a 18 °C.Az átlag hőmérséklet 14-16°C közé esik.Jól felöltözünk.Nyaralni nem voltunk 9 éve sehol. Ajándékot nem veszünk soha, csak a gyerekeknek, felköszöntjük egymást és kész.Ez van.Soha nem gondoltam volna, hogy diplomával ilyen fényes életem lesz.Különben finom étel, ha a sima kenyeret megszórod sóval és pirospaprikával, olyan mintha zsíroskenyeret ennél. Hagymát megpárolod zsíron, s kimártogatod kenyérrel. Még a kollégiumban tanultam.Volt, hogy nem volt pénzünk kajára s ilyen és ehhez hasonló ételeket ettünk. A gyerekek azért nem éheznek.Egyenlőre.Mert jövöre gyesem lesz, s az kb 20000-rel kevesebb.Hitelünk lefutott augusztusban.Mivel a nagyobb fiam most kezdi az ovit, most a törlesztőrészlet árát gyógyszerre költjük. De szeretjük egymást, legalább ennyi örömünk marad. Vígasztaljon a tudat, hogy jóléti társadalomban élünk, s a magyarok átlagkeresete, ha jól tudom 18000Ft.
2010. nov. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
180000Ft-bocs egy nullát lehagytam.
2010. nov. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk szintén három gyerek van. Én gyesen vagyok lassan 2 éve, a másik két gyerekem 7 és 10 évesek. A férjem nettó keresete kb. 90.000 Ft, most emelték pár ezer forinttal.

Autónk részletre van(havi 24.000 Ft), mellette a csekkek a következő képpen alakulnak:

villany 12.000 Ft

víz 3-4000 Ft

net:3000 Ft

kábeltévé:4.000 Ft


Vannak hitelkártya-tartozásaink, de szerencsére hónapról hónapra kijövünk. Nem dúskálunk, de a három gyereknek rengeteg szép ruhája van, a többsége több gyereket kiszolgált már a családban, mégis. A kisfiamé is többnyire barátnőktől kölcsön kapott ruha, ill. tesz-veszen vettem. Én is sok ismerősnek, barátnak, családtagnak segítettem a lányaim ruháival, amiket anno Tesco-ban, bababoltokban, turkálóban, tesz-veszen vettem.


Magamnak és a férjemnek mi sem veszünk túl gyakran ruhát, így is rengeteg van, bár nem a legújabb divat szerintiek, inkább sportosak, farmerek, egy-két új felsőt veszek nyáron. Fodrászhoz nem járok, én festem a hajam évente kétszer.

2010. nov. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!