Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Be szoktátok avatni a tizenéve...

Be szoktátok avatni a tizenéves gyerekeiteket a családi költségvetésbe?

Figyelt kérdés
El szoktátok mondani,hogy mennyi a bevétele a családnak és mire mennyit költötök? Mennyi a rezsi,a hitel vagy más havi részlet? Vagy annyit mondotok,hogy ha kér valamit,hogy nincs pénz rá?Meg szoktátok mutatni,hogy hogy kell beosztani a havi bevételt és hogy lehet spórolni a bevásárlásnál?
2011. febr. 25. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szüleim annak idején 15 éves korom körül megmutatták, követelőzős voltam nagyon, de az első "megmutatás" után változott a dolog, most is szégyellem magam kölyökkori követelőzéseim miatt. Valószínű, hogy annak is köszönhető, hogy most 27 évesen 10x meggondolom, hogy mire adom a pénzt, úgyhogy szerintem jó ötlet volt megmutatni
2011. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem ha érdekelt mindig megmutatták,elmagyarázták.Volt pl. egy lap amire össze volt írva a havi költségvetés pontokban majd a végén összeadva azt is odaadták hogyha érdekel stb.Nálunk ez természetes volt.
2011. febr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A 11éves fiam "tisztába" van vele, folyton a pénzes poharunkat nézi. Ha van benne nincs baj, ha nincs benne baj van. A számla egyenleget is megnézi és ott van a füle ha pénzről beszélünk. Beavatja saját magát.
2011. febr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A 11 éves fiunkat szépen lassan rávezetjük,hogy mindent nem lehet megvenni amit megkíván.Úgy csináljuk hogy ezért az apa 5 vagy 7 órát dolgozik,vagy ha nagyobb dologról van szó akkor fél hónapig és akkor még mást (étel,ital,villany,gáz stb.)még nem is vettünk.Kezdi megérteni szerencsére.
2011. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem még nem kamasz, 3 évesen még nem fogná fel, szóval neki ezt nem is lehetne megmagyarázni, bár azzal már valamelyest tisztában van, hogy vannak dolgok, amik drágák, és van, amikor azt mondom valamire, hogy erre most nincs pénz, bár szerintem inkább csak azzal köti össze, hogy ez annyit jelent, hogy nem vesszük meg.

Nekem is egyszer tizenévesen anyukám számolta ki, hogy mennyi a bevételünk, és ebből mennyi megy el a rezsire, azon felül mennyi marad, és azt mire kell költeni (élelmiszer, tisztítószer, bérlet, stb.). Előtte is kb. tudtam, hogy mi az, amit megengedhetünk magunknak, és mi az, amit nem, de azóta vagyok tisztában vele, hogy anyukám mekkora zsonglőr, hogy azért valahogy mindig meg tudta venni, amit nagyon kellett, pedig nem sok pénzből kellett gazdálkodnia.

2011. febr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyerekek gyakorlatilag születésük óta hallanak ezekröl, tisztában vannak a lehetöségeinkkel. Nem követelöznek, nem hiszik azt, hogy ha az apa vagy anya hazahoz "sok" pénzt, az mindig soknak számit, tudják, hogy sok mindenre kell befizetni. Nem értem azokat a szülöket, akik a gyerekeket kizárják ebböl, mert igy sokkal nehezebben tanulják meg (ha egyáltalán sikerül nekik), hogy hogy kell a pénzzel bánni.
2011. febr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

Ma már felnőttek a gyerekeim.

De már egész kicsi korukban tudták,hogy a víz,villany stb. is pénzbe kerül.Együtt jártunk vásárolni,ha valamiből az olcsóbbat vettem meg,,mindig megbeszéltük,hogy miért.

Később egyre több dolgot beszéltünk meg velük. Iskoláskorukban már kaptak zsebpénzt hetente. (Középiskolában már havonta) Ebből kellett fedezniük a saját kedvtelésük mellett a kisebb iskolai kiadásokat is. Füzet,ceruza ilyesmi.

Ha elköltötték a pénzt,és kértek előleget,akkor megbeszéltük,hogy ez kölcsön,amit vissza kell fizetni. A kölcsön pedig kamattal jár,mert a felnőtt életben is így működik. Az első egy-két alkalom után már vigyáztak a pénzükre.

De volt olyan is,hogy a boltban akartak valamit megvetetni,amire nem volt pénzem. Ilyenkor elmondtuk nekik,hogy a kívánt dolog áráért mennyi kenyeret vagy vacsorának valót tudunk venni. Választhattak: megkapják,amit akarnak,de amíg az "ára" le nem telik,addig vacsorára csak üres kenyeret esznek. Egynél többször nem választották ezt.

Ma már önállóan vezetik a háztartásukat,és mind betudja osztani a jövedelmét,pedig egyiküknek sincs magas jövedelme.

2011. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon fontos bevonni őket a költségvetésbe,tudniuk kell,hogy a pénz véges,és hogy dolgozni kell érte. Én például természetesnek vettem,hogy a lányom vegye ki a részét az otthoni munkákból,tanulja meg azt,hogy nem csak úgy "lesz" meleg,hanem be kell gyújtani,fát kell vágni,a csirkepörkölt is úgy "lesz",ha a csirkéket felneveljük,levágjuk(falun laktunk)és később,ha extra pénzre vágyott,extra munka fejében lehetett szó róla,vagy elmehetett napszámba (nagyon nehéz munka,de megtanulta a pénzt értékelni)
2011. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszenek a válaszok :)
2011. febr. 25. 21:36
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem igen, beszoktrak, pedig mégcsak 15vagyok
2011. febr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!