Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szeretem jobban a saját...

Miért szeretem jobban a saját testvéremnél?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos húgom,de egyszerűen megőrülök itthon tőle néha,pedig nem is egy szobában vagyunk :S.

De van egy 7 hónapos unokatesóm(ő is lány) és őt jobban szeretem,szivesebben vigyázok rá,megyek vele sétálni.

A húgom egyébként folyton sír,csak akkor nem,ha éppen ott van anya,ha éppen felébred,akkor meg kell nézni,hogy milyen a kedve,nehogy rosszul ébredjen,mert akkor alig lehet odamenni hozzá,mert rögtön sír.De az uncsitesómmal ilyen sosem volt...Bárki átmehetett/átmehet hozzá,amikor felébred,Ő rögtön mosolyog és gügyög.Tudok vele egyedül menni sétálni,mert nem kezd el üvölteni az út közepén.

14L


2011. febr. 25. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
azért, mert az unokatesót nem látod mindennap
2011. febr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát szinte 2 naponta meglátogatom őket,mert útba esik,amikor jövök haza a suliból és van olyan,hogy délutánonként én vigyázok rá,etetem,pelusozom,de ezt tesómmal nem merném bevállalni,mert borzasztó sokat sír.
2011. febr. 25. 20:40
 3/9 anonim válasza:
várd meg,amíg kicsit nagyobb lesz,akkor majd ő is fog gügyögni,mosolyogni,játszani,mehetsz vele játszótérre,megtaníthatod járni,beszélni stb. tök jó lesz majd,hidd el =) most még teljesen érthető,h sír,és ne hasonlítgasd össze mással,mert attól,h még kicsi,ő már egy önálló személyiség,nem lehet ugyanolyan,mint egy másik gyerek
2011. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mert még nagyon pici a testvéred. Nem várhatod el tőle, hogy "jól viselkedjen". Minden gyerek más, van, amelyik nyűgösebb, van, amelyik nyugodtabb.

Azért is foglalkozz többet a húgoddal, hogy megismerje a hangodat, az arcodat, és te is meg tudd nyugtatni, ha sír. Minél többet törődsz vele, annál jobban fogod szeretni:)

2011. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó hogy másodfokú egyenletet ne oldjon meg 2 hónaposan... Kajak mit vársz egy ilyen kicsitől? Minden kisbaba más és más, lehetnél toleránsabb meg érettebb egy fokkal...
2011. febr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem is Einsteint vártam,amikor megszületett -.-

De az uncsitesóm nem sírt szinte soha,csak nagyon néha,de akkor is hamar abba hagyta.De a húgom már annyitól elkezd sírni,hogyha felébred és nincs ott anya rögtön.Meg alig lehet felemelni,mert rögtön sír...

2011. febr. 25. 20:52
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem várhatjátok el egy 14 éves lánytól, hogy megértő legyen, mikor gyakorlatilag nonstop gyerekbőgést hall. Az én fiam hasfájós volt, és volt olyan, amikor már én is legszívesebben üvöltöztem volna az akkor 6 hetes gyerekkel, hogy fogja már be, mert annyira fáradt voltam és ideges, na meg tehetetlen. Ha az ember saját gyereke képes kiváltani ezt egy felnőtt emberből, akkor hogy várhatnánk el egy 14 éves kamasztól, hogy az ennyivel fiatalabb testvérével szemben legyen megértő és érett? Szerintem ez igenis a szülők felelőssége, valószínűleg nem foglalkoznak eleget a lánnyal, csak a baba körül forog minden, állandóan azt lesik, hogy a babának milyen a kedve, stb. Ráadásul valószínűleg pont azért, mert sírós, anyuka nem hagyja, hogy a kérdező is foglalkozzon a testvérével, pl pelenkázza, ha tápszeres akkor etesse, kicsit dajkálja. Ezért sokkal érdekesebb a 7 hónapos unokahúg, mert vele többet foglalkozhat és sokkal "érdekesebb" is már.

Kérdező, neked egy tanács, a tesód semmiről nem tehet, ő az utolsó, akit nem szeretned kéne, vagy akire haragudnod kéne. Próbálj meg vele is foglalkozni, vagy legyél sokat anyukád körül, mikor a babával van, hogy a te hangodat, később arcodat, illatodat is megismerje és megnyugtatónak találja.:)

2011. febr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthető, hogy egyenlőre még nem sikerül megtalálnod a közös hangot a húgoddal. Tényleg sokat fog változni a viselkedése a következő hónapokban - ebben a korban az az 5 hónap különbség nagyon sok! - de akkor sem feltétlen lesz ugyanolyan, mint az unokatesód. Hiszen már neki is van személyisége:)

Próbálj meg sok időt vele tölteni, beszélni hozzá, játszani vele, mosolyogni rá.. ha megszokja a jelenlétedet, te is meg tudod majd nyugtatni, és nagyon meg fog szeretni téged. És biztos te sem fogsz már így érezni, hogyha ragaszkodni kezd hozzád, mosolyog rád, keres téged, később pedig totyog a nyomodban..:)

2011. febr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy minden 14 éves lány különböző, ugyanúgy igaz ez a két hónaposakra is. Van, aki mosolygós, van, aki sírós. Egyébként nem biztos, hogy később abból lesz jobb ember, aki mindig mosolyog, és szinte soha nem sír. A két hónapos babák semmilyen más módon nem tudnak kommunikálni. De legalább próbálkozik. Később majd egyre több mindent fog tudni, sőt, még az is lehet, hogy amikor az unokatesódnál megkezdődik a dackorszak, akkor épp a tesód lesz az, akit a legtündéribbnek látsz majd.

Amikor nekem megszületett a fiam, elképzeltem, min ment keresztül. Addig egy sötét, vagy legalábbis félhomályos helyen volt, ahol meleg volt, puha minden. Ahol bármerre nyúlt, támaszt találhatott. Aztán megszületett, és mi történt? Egy olyan világba került, ahol hideg van, durva anyag ér a bőréhez (bármilyen lágy egy textil, a méh falánál biztos nem puhább), kinyújtja a kezét, és néha nem talál semmit maga körül. És megismeri az éhség érzését is, ami szintén ismeretlen volt. Azért így nézve ez elég rémisztő. És egy ideig csak az anyja hangja, jelenléte nyugtatja meg, hiszen az ismerős a leginkább.

2011. febr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!