Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon én is lehetek jó anya majd?

Vajon én is lehetek jó anya majd?

Figyelt kérdés

Néha eszembe szokott jutni, hogy vajon megfelelő leszek-e majd. Bár még kilátásban sincs, hogy legyen gyerkőcöm, de ahogy látom az ismerősöket ahogyan babáznak, az jut eszembe, hogy én lehet nem tudnék így boldogulni...

Sőt még néha az is megfordul a fejemben, hogy lehet a szülést sem bírnám ki, vagy a terhességet....

Annyira h*lye vagyok hogy ilyeneken gondolkozom, mert amúgy pedig nagyon szeretnék majd gyereket, de mégis ilyenek jutnak eszembe...


Igaz nagyon önbizalom hiányos vagyok, talán ezért van.


2011. febr. 23. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy? Nekem 27 éves koromig voltak ugyan ezek a gondolataim,utána az Anya szeretnék lenni,most azonnal! ösztön tört rám és semmi ilyentől nem féltem...Majd elérkezik az az idő amikor te is másképp látod majd ezeket a dolgokat. :)
2011. febr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezen jár az eszed, azt jelenti, hogy teljesen normális vagy!

Szerintem mindenkinek vannak kétségei, csak a hülyék biztosak a dolgukban.

Éés persze menni fog! Olyan természetes lesz, mintha mindig is ezt csináltad volna!

2011. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mikor már teherbe esik a nő ösztön szerűen cselekszik. tuti bírni fogod. én is szoktam ilyeneken gondolkozni, de engem is felneveltek anyuék, pedig nem volt akkor még net, hogy megkérdezzen dolgokat, mint pl most, nagyon sok kérdés jön a gyerekvállalás topikba.
2011. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én se hittem el, de tapasztaltam mikor itt volt az ideje: ez ösztön, úgyhogy amikor már ott leszel, minden menni fog. Lesznek majd döcögősebb napok, vagy témakörök amihez segítség kell (pl nekem nem ment a szoptatás, csak mizután megmutatták, és a cicim betették a babám szájába), de jól fogod csinálni, és ami a legfontosabb: szeretni fogod a babád, és ezek után midnen csak másodlagos.
2011. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Lehetsz, de csak akkor, ha ezen sikerül túllépned.

Ne azért vállalj gyermeket, mert juj de jó buli babázni a barátnő kisbabájával, mert egy gyerekkel feladatok is járnak, komoly feladatok, amiket nem háríthatsz másra, ha közben megunnád. Meg ne is azért, mert ezzel akarod a párod megfogni, vagy mert "csak úgy jön, és az Úr azt parancsolja, hogy akkor szüld is meg".


Csak akkor vállald, ha úgy érzed, hogy készen állsz egy új emberke létrehozására, akihez van elég anyagi háttered, hogy boldog életet biztosíts számára, egy stabil partnered, akiben látod az erős apaképet, és elég élettapasztalatod, amit átadhatsz neki.

2011. febr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

kerits egy picibabát,és vigyázz rá ...te rájössz hogy nem nagy ördőngősség,a szülők meg örülnek hogy van egy kis szabadidejük


(amugy nem csak a hülyék nem félnek ettől,öcsém akkor született mikor 14 éves voltam,etettem,fürdettem,öltöztettem, 5 napos korától,pár hónaposan orvoshoz vittem,nem félek hogy "jujj,leejtem/éheztetetm,túl meleg a tápszer és hasonlók",mert kb 4 éves koráig többet foglalkoztam vele mint anyánk)


23/N


nyugi,mire odakerülsz,nem lesz baj

2011. febr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

mi épp azt beszéltük anyuval nemrég, hogy ez a szülés is olyan dolog, hogy tényleg borzalmas fájdalom.

Azt mondta, ahhoz tudná hasonlítani, mint mikor nagyon görcsöl a hasad, és menned kell vécére, csak attól ezerszer erősebb fájdalom. De valahol mégis csak egy "édes" fájdalom, mert van, aki utána vállal még egy gyereket, vagy még kettőt. Tehát, ha annyira szörnyű dolog lenne, akkor nem szülne senki még egy gyereket, tehát szépsége is van annak azért:)


22L

2011. febr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
jah, és biztosan csodás anya leszel, ha már most ilyeneken gondolkodsz:)
2011. febr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

persze hogy lehetsz.

már eleve a kérdés feltevése lelkiismeretességre vall, az meg nem túl rossz dolog.

2011. febr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha ilyeneken gondolkozol, az már jó jel. Lelkiismeretes vagy.

Tudod én 23 voltam már mikor volt unokaöcsém, és gondoltam ajjaj, az rendben fél órára, hogy eljátszok vele, de aztán annyi elég is. Hogy leszek én így anya? Pedig akartam, de még nem akkor. 29-en lettem anyuka, és persze, hogy megtudom ügyesen csinálni segítség nélkül férjemmel a dolgokat. Nem mondom van, hogy fárasztó, de túl lenni a fáradt időszakokon, csak erősíti az ember önbizalmát, hogy de jó, hogy mégis megtudom csinálni. ne aggódj, jó anya leszel, ne siettesd !

2011. febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!