Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nőknek miért lesz egy idő...

A nőknek miért lesz egy idő után konyhásnéni kezük?

Figyelt kérdés
A férfiaknak miért nem?
2011. febr. 22. 16:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert a nők vezetik a háztartást, lényegesen többet mosnak, mosogatnak, főznek.


De amúgy sztem ez nem így van. A mamám 60 éve vezet háztartást, és bár idős a keze, nem konyhásnénis...

2011. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert a nők dolgoznak a konyhában, a férfiak pedig nem. ha dolgoznak is, gyakran csak alkalomszerűen, az enyém pl. nem mosogat, hiába kérem meg rá, nem hajlandó. Nekem emiatt lesz "konyhásnéni" kezem, ha ez nem változik(nem fog...).
2011. febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Lehet,hogy hülye vagyok...de valaki magyarázza el nekem kérem,hogy milyen az a konyhásnéni kéz.Köszönöm.:)
2011. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a sok házimunkától jobban keményeik, szárad a kezük. Bár azén nagymamám mindig egy kilo krémet kent magára s 70 évesen is puha maradt a keze, arca.


Nekem a férfiak keze tünt fel, hogy aki kemény fizikai munkát végez annak nagyon kemény, bütykös, vastag keze lessz. pl: favágók, építkezéseken akik dolgoznak ilyenek.

2011. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Én majd vigyázok, hogy ne legyen... :)
2011. febr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Karjára értettem, a váll és a könyök között hogy lötyög rajt a husi.
2011. febr. 22. 16:24
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mit értünk konyhásnéni kéz alatt, de ha arra gondolsz, hogy kiszárad a sok víztől, mosogatástól, hát akkor nekem nem attól olyan. Amúgy se extrémen száraz a kezem, de mindig is hajlamos volt kiszáradni hidegtől, széltől, víztől, akkor is, amikor még gyerek voltam, és nem én mosogattam.
2011. febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert a férfiakban idővel több női hormon lesz, de az ő bőrüket az nem ...sza tönkre. A női hormon pont a bőr puhaságát, selymességét okozza.

A nőkben meg ahogy öregszenek, a férfi hormonok kerülnek túlsúlyba, és meg is látszik a bőrön: foltok, száraz bőr, lazulnak a szövetek.

2011. febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%
Munkájából adódóan, házimunka stb. A kézen mindig meglátszik, hogy az ember milyen életet él, mennyire dolgozik, mit dolgozik stb. A nőknek a "fizikai" munka konyhásnéni kezet eredményez, az olyan férfinak, aki keményen dolgozik (eleve fizikai munkát végez, vagy a ház körül elintéz minden nehezebb fizikai munkát, ha kandalló van fát vág, szerel stb.- )akkor bőrkeményedéses, érdes lesz a keze. Szóval nem csak a nőknek "csúnyul" el a keze, ráadásul még a fizikai munkát végzők (legyen az nő vagy férfi) között sem egyfoma mértékben változik el.
2011. febr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem értitek.. mindjárt keresek képet.. :D
2011. febr. 22. 16:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!