Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön szült meg, mit...

Külföldön szült meg, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Egyik rokonomék nászúton vannak spanyolban és hát ott született meg a gyerek. Mit lehet csinálni ? Hogy lehet hazahozni a gyereket ? szerintem újszülött
2011. febr. 21. 15:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogyha valaki tudja, hogy nemsokára szülni fog, minek utazik külföldre, hacsak nem halaszthatatlan? Egyébként gond nélkül haza lehet hozni, d ekkora hülyeséget, hogy minden órás terhesen nekivágni a nagyvilágnak, anyám...
2011. febr. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Útlevélre van szüksége, azzal utazhat az újszülött. Minden gyereknek kell útlevél, Európán belül is - mivel nincs személyije.Szerintem a magyar konzulátus tud útlevelet adni. Eredményes nászút volt!

Gondolom, ahol született, ott tudnak segíteni az ügyintézésben is.


Papírok nélkül Magyarországon sem lehet - anyakönyveztetni kell, miután megszületett. Nincs olyan, hogy csak van egy porontyod, és nem szólsz róla senkinek.

2011. febr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha itthon született volna, lehetne személyije


tök mindegy hol született az unión belül kizárólag magyar állampolgár a baba, ha a szülei magyarok


anyakönyveztetni kell kint a gyereket- a kórház nyilván intézte ezt


majd a külképviseleten intézni kell neki útlevelet


itthon hazailag anyakönyvetetni kell



és, hogy eloszassak egy tévhitet: ha 90 napon túl akartok más sengeni államban tartózkodni, akkor az ottani bevándorlási hivatal felé bejelentési kötelezettségetek van ... Mindemellett igazolni kell a tartózkodás célját, a megélhetést, a lakhatást és az egészségügyi ellátást

2011. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
18:23, gyereknek nincs személyije. Csak útlevele.
2011. febr. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod, lehet akár pár napos babának is személyit kérni ;)
2011. febr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
61%

tényleg lehet, de az útlevél egyszerűbb

az előző oldalon lepontozott diplomata :)

2011. febr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

miért lenne egyszerűbb az útlevél, ha itthon született a gyerek, akkor mindkettő menete ugyanaz, bebattyogsz az okmányirodába


ha külföldön született a gyerek, akkor nincs opció, csak útlevelet adhat ki a külképviselet

2011. febr. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!