Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki külföldön szült/szül...

Aki külföldön szült/szül annak milyen nemzetisegü lett/lesz a babäja? Ez hogyan müködik?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
A szülök állampolgársága szerint kapja a gyerek is az állampolgárságot, attól, hogy külföldön született, nem jogosult a külföldi állampolgárságra.
2010. nov. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A nemzetisége magyar lesz gondolom, ha magyarok a szülei. Az állampolgárság meg az adott ország törvényeitől függ.
2010. nov. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
En asztriäban fogok szülni, pärom oszträk en magyar!Ilyenkor mi a helyzet?
2010. nov. 19. 19:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha az apa osztrák, és össze vagytok házasodva, akkor a gyerek megkaphatja az osztrák állampolgárságot is, ha ott van tartósan bejelentett közös lakhelyetek.
2010. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Én Spanyolban fogok szülni januárban. Van egy ismerősünk akinek már 1 éves a gyerkőc, ő is kint született, most hozták haza. Ők mondták h itthon "állampolgárasítani" kellett, tehát nem kapta meg automatikusan a magyar állampolgárságot (anyja apja magyar). Elég futkározós az ügyintézés itthon... üdv, 30 hetes
2010. nov. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
sziasztok! en is erintett vagyok ebben :). szoval ha mind ket szulo magyar es kulfoldon szuletik meg a baba akkor csak magyar allampolgar lesz. ha az egyik szulo magyar a masik meg mondjuk osztrak akkor kettos allampolgar lesz. en a nagykovetsegen kerdeztem ra, mert mi is felemasak vagyunk :))
2010. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én kettőt szültem Németországban, 6 és 4 éve. Férjem is én is magyarok vagyok, a gyerekek is azok lettek. Mikor az elsőt szültem akkor azt mondták, ha 5 éve van állandó bejelentett tartózkodásim, akkor lehet kettős állampolgár. Nem voltunk annyi ideje kinn, nem is gyúrtunk a témára. Úgyhogy nálunk mindenki magyar. Otthon sem kellett csinálni semmit.

2010. nov. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En Zürichben szultem egy eve, ferjem Svajci allampolgar, automatikusan (minden egyeb intezkedes nelkul) svajci lett a fiam, az utlevelet es a szemelyijet 2 honaposan valtottuk ki. Felhivtam a berni nagykovetseget, magyar allampolgar is lehet, de kell az en szul.akvi kivonatom, a picie magyarra forditva, a parome, a hazassaglevelunk meg a cicank farkanak a hossza, igy a magyar utlevelet nem valtottuk ki.
2010. nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!