Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön szült meg, mit...

Külföldön szült meg, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Egyik rokonomék nászúton vannak spanyolban és hát ott született meg a gyerek. Mit lehet csinálni ? Hogy lehet hazahozni a gyereket ? szerintem újszülött
2011. febr. 21. 15:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
szerintem simán...
2011. febr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
repülőn vagy autón. gyalog macerás és fárasztó :D
2011. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Annyira azért nem simán. A gyerek magyar állampolgár, a papírjait a nagykövetségen vagy konzuláuson lehet intézni. Az már gázabb, miből fizetik ki a kórházi számlát (ugye volt biztosításuk... különben sokba fog kerülni), és... babával egy idei nem nagyon lehet utazgatni, sőt, pár hónapig az utcára sem lehet kivinni.
2011. febr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó.. Ne írj azért ekkora hülyeséget, hogy pár hónapig nem lehet kivinni az utcára. 1-2 hetes babát már nyugodtan ki lehet vinni akár ilyen időben is, fél órára, jól felöltöztetve. A levegő csak jót tesz neki.

Kérdező: Bocs, hogy nem a kérdésedre válaszoltam.

2011. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes."Véletlen" volt?
2011. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
84%
koraszülött lehet? erre gondoltál? mert akkor még biztosan benn tartják a kórházban. amúgy szerintem biztosan haza jöhetnek. utolsónak: én még nem hallottam arról, hogy pár hónapig ne lehetne utcára vinni a babákat. van már gyerekem. az időjárástól függően 2-4 hét múlva ki lehet menni sétálni, valaki még hamarabb kiviszi. jól felöltöztetve hazahozzák, repülőn meg is tudja szoptatni.
2011. febr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

már hogy ne lehetne kivinni az utcára a gyereket? engem gyalog vitt haza a faterom egyhetesen, mert nem volt pénz buszjegyre.

egyébként simán haza lehet vinni, hisz magyar állampolgár lesz, csak kicsit macerásabb a papírokkal, ennyi.

2011. febr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Azé Spanyolország nem Üzbegisztán. Elvileg része a Schengeni övezetnek és mint ilyen szabadon mozoghat benne egy magyar meg a kicsi porontya. 1év alatt nem kell semmilyen papír azszem még USA-ba sem. Szóval kár aggódni emiatt. A korházi számla már más tészta. Ha van biztosítás vagy Europai TAJ kártya akkor nem gond. Ha nincs akkor gond.
2011. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

*Elvileg része a Schengeni övezetnek és mint ilyen szabadon mozoghat benne egy magyar meg a kicsi porontya.


Ja... útlevéllel igen. De elég nehezen magyarázod meg, papírok nélkül hova "csempészel" egy csecsemőt, és hol vetted. Te sem mozoghatsz személyi nélkül, a csecsemőnek meg ugyebár olyanja nincs. A szabad mozgás papírokkal szabad, azok nélkül nem.

De nyugodtan pontozzatok le.


Idézem (a kérdező érdekében, nem vitatkozni akarok):

A magyar állampolgároknak Magyarország teljes jogú schengeni csatlakozását követően is maguknál kell tartani személyazonosításra alkalmas irataikat a schengeni tagállamokban, hiszen igazoltatásra és a határőrség által végrehajtott mélységi ellenőrzésre hazánk schengeni csatlakozása után is sor kerülhet. Személyazonosításra alkalmas okmány az útlevél és a személyazonosító igazolvány.

A személyazonosító igazolvánnyal nem rendelkező, 14 év alatti kiskorú magyar állampolgárok továbbra is csak önálló, érvényes útlevél birtokában utazhatnak külföldre!


[link]


Ha a csecsemők utaztatását illetően tévedtem, hát elnézést. Az unokaöcsém dec. 21-én született, NEM lehet sétáltatni, mert nagyon hideg van kint. Sőt, közösségbe sem lehet vinni (repülőn pl. egész sok ember van), mert az immunrendszere nem elég erős még. Az anyatej valamennyire véd, de influenza ellen pl. nem teljesen. De az orvos biztos rosszul tudja.

2011. febr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
Ui: Ilyenkor pedig az "asszem" nem elég.
2011. febr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!