Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van, aki külföldön szült?...

Van, aki külföldön szült? Lenne pár kérdésem! FONTOS!

Figyelt kérdés
Ausztriában élünk, de nincs állampolgárságom. 3 éve jöttünk ki, van munkavállalóim, de semmi más. Most nem dolgozom, párom tart el. Így hogy mennek a dolgok? Ha itt kint szülök, milyen állampolgárságú lesz a pici? Melyik országból kapom a gyest meg a családit? Aki hasonló helyzetben van / volt és tudja ezeknek a menetét kérem írja meg!Nagyon sokat segítene, előre is köszönöm :)
2010. aug. 18. 09:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Biztosításod sincs? Mert akkor nagyon drága lesz a szülés. A baba magyar állampolgár lesz, ha a párod is magyar, az angolszász országokban van úgy, hogy ha ott születik, megkapja az állampolgárságot. Mi Németországban élünk, innen kapok mindent.
2010. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És te állampolgár vagy? Vagy milyen papírjaid vannak?Nincs biztosításom. :S Azt hol kéne kötnöm? Még időben vagyok,11.hét... de elég rossz, hogy semmit nem tudok ezekről, és szeretnék mindent elintézni időben:)
2010. aug. 18. 09:48
 3/15 anonim ***** válasza:

A baba magyar lesz ha a férje is magyar. A gyes meg a családi nagyban függ az adott ország szabályaitól. Ezt ott kell megérdeklődnöd. Az orvos tud segíteni merre indulj el ez ügyben.

Viszont az első butaságot írt azzal kapcsolatban hogy angolszász országban megkapja a baba az állampolgárságot mert NEM!

Mi Angliában élünk.

Jó babavárást.

2010. aug. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A párom is magyar, de nem a férjem :) Ezért lenne jó, ha valaki olyan tudna válaszolni, aki épp Ausztriában él, és ott szült:) Várok még egy kicsit:)De köszönöm a válaszokat és a jó kívánságot:)
2010. aug. 18. 09:54
 5/15 A kérdező kommentje:
1. kommentelő esete érdekelne, mert szóban forog, hogy 1-2 hónap múlva Münchenbe fogunk költözni. Ott ugyan ez lesz a felállás. Biztosítás még nincs, EU-s TB kártyám van, útlevél, erkölcsi, személyigazoló papírjaim, amik az itteni munkához mellettek, Münchenben munkavállalóim sem lesz, mivel így nem kezdek el dolgozni, de a párom ott fog kapni munkát(ha összejön) így mi a menete annak, hogy kint tartózkodhassak vele? Remélem tudsz erről valamit:) és maradnak az eddig feltett kérdések, csak most Münchenre vonatkoztatva:)köszönöm
2010. aug. 18. 09:58
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia,Az igaz,hogy nem tudom,hogy Nemetorszagban,hogy mukodik ez,de itt Irorszagban,ha 3 evig folyamatosan itt elsz es dolgozol,akkor a gyermek megkapja az allampolgarsagot.En 2 evvel ezelott szultem es a lanyunk Ir allampolgar.A korhazi ellatas itt ingyenes a kismamaknak.Erdeklodj utana a korhazba ahova jarnod kell majd ultrahang vizsgalatra,mert ott pontosan megmondjak neked.A gyermek utani jarulekokat attol az orszagtol kapod,ahol dolgozol te vagy a parod.

Remelem tudtam segiteni valamit.

Gratulalok a kisbabahoz,jo egeszseget!

2010. aug. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Magyar állampolgár vagyok én is, a férjem is, és a lányunk is az lett.

Bementem egy biztosítóhoz és kötöttem biztosítást, mert az EU-s kártyát nem mindenhol fogadják el. Egy magyar ismerősömnek is az volt, aztán megkapták szülés után a 8000 eurós számlát. De ha a párod német cégnél tud dolgozni munkavállalási engedéllyel, akkor te is biztosítva leszel, mivel itt családi biztosítás van.

Én kapok itt kint Elterngeldet, ami 1 évig jár, és a fizetés 67%-a, de minimum 300 euro. Nem tudom, hogy te kapnád-e, nekem volt előtte pár hónap munkaviszonyom, ami a terhességem alatt szűnt meg. Ezen kívül jár a Kindergeld, ez a családi pótlék, de ehhez előbb kérni kell az önkormányzatnál a Freizügigkeitsbescheinigungot. Sajnos ebben sem tudok segíteni, nekem addig adták meg, amíg érvényes a munkavállalási engedélyem, mert most megint dolgozom heti 6 órában. Lehet, hogy te így Magyarországról fogod kapni, de nem tudom.

2010. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja, a Kindergeldet igényelheti a párod, és akkor ezzel nincs gond.
2010. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat.

Mindenképpen legyen Európai egészségbiztosítási kártyád. Ezt otthon ingyen ki tudod váltani 2 perc alatt, nekem 3 évre adták.

Ha az apja is magyar akkor magyar lesz a kicsi is, akkor lenne osztrák ha valamelyik szülője osztrák lenne. A gyest Ausztriából fogod kapni.

2010. aug. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Párom német cégnél fog dolgozni legálisan, szakács. De, ha hivatalosan nem vagyunk együtt, tehát nem vagyunk házasok, akkor is kint tartózkodhatuk vele úgy, hogy nincs munkavállalói engedélyem, és állampolgár sem vagyok? Azért valamennyit segítettél:) Lehet, hogy (reméljük nem nehéz terhesség elé nézek) vállalok munkát ameddig tudok Münchenben is.. 3 hónapot le tudnék dolgozni, úgy talán nagyobb esélyem van a dolgokra. 8000EUR? :O az rengeteg.. :S És Németországban milyen az egészég ügy? neked milyen volt a szülésed? Azt hallottam, hogy Mo.-n katasztrófa, remélem külföld azért színvonalasabb minden téren :) köszönöm a válaszokat
2010. aug. 18. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!