Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van, aki külföldön szült?...

Van, aki külföldön szült? Lenne pár kérdésem! FONTOS!

Figyelt kérdés
Ausztriában élünk, de nincs állampolgárságom. 3 éve jöttünk ki, van munkavállalóim, de semmi más. Most nem dolgozom, párom tart el. Így hogy mennek a dolgok? Ha itt kint szülök, milyen állampolgárságú lesz a pici? Melyik országból kapom a gyest meg a családit? Aki hasonló helyzetben van / volt és tudja ezeknek a menetét kérem írja meg!Nagyon sokat segítene, előre is köszönöm :)
2010. aug. 18. 09:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azért amíg megkapod az engedélyt, az sem 2 nap, nekem 1 hónapot kellett rá várni úgy, hogy a főnököm levélben indokolta meg, hogy miért pont engem kér. Természetesen tartózkodhatsz kint, bejelentett lakcím kell hozzá.

Az eü. ellátás egyébként profi, bár állítólag itt is kórháza válogatja, nekem a núgyógyászom ajánlotta a kórházat, mert cukros voltam, és abban a kórházban, ahol szültem, nagyon profin tudták kezelni. A szülés maga "jó" volt, kaptam mindenféle fájdalomcsillapítókat, meg epidurálist a végén, előtte egy éjszakát bent töltöttem, mert elfolyt a magzatvíz, de nem voltak fájásaim, másnap gyógyszerrel lettek fájások. Műteni kellett, mert bent maradt a méhlepény, de mindent megpróbáltak a dokik, hogy kijöjjön, még akkupunktúrát is. Aztán hozták az étlapot, hogy mit szeretnék enni, szóval tényleg nagyon jó volt az ellátás, egy rossz szavam nem lehet, 2 ágyas szobák vannak, a nővérek rendszeresen jöttek, mindenben segítettek, és ez az egész itt természetes, senkinek nem kellett pénzt adni, ez a dolguk.

2010. aug. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
köszönöm!ismét elsőtől kérdezném : januártól nyitott a munkaerőpiac Ausztriában. Németországban nyitott? vagy ott is csak a szükségszakmákra adnak papírt? (szakács,pincér,kőműves..stb) ha ez a helyzet, akkor a babysitterek kapnak papírt általában? köszönöm előre is
2010. aug. 18. 17:37
 13/15 anonim ***** válasza:
Szia! Csak ápr. 30. után lesz nyitott a munkaerőpiac, addig munkavállalási engedéllyel tudsz dolgozni. Nekem simán megadták, bár mint írtam, egy hónapot vártam rá. De attól is függ, milyen szakmában akarsz elhelyezkedni, gazdasági területen pl. egyből megadják az engedélyt. A babysitterkedésnek sincs semmi akadálya.
2010. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Mármint most Ausztriáról vagy Németországbról beszélsz?:) Ausztriában már van munkavállalóim, de 80%, hogy megyünk át Münchenbe, ezért most a németországi munkaerőpiac érdekelne. Nem gazdasági... én babysitter vagyok, meg felszolgáló,de abban nincs gyakorlatom, mert, ahogy végeztem a sulival egyből jöttem ki babázni ide:) Csak ugye most ide érkezik a gólya:)Párom mindenképp kap munkavállalóit, szakácsoknak nagyon hamar adnak, Ausztriában is megkapta szinte azonnal!De, ha Németországról írtál, akkor jó hír :) köszönöm
2010. aug. 20. 17:24
 15/15 anonim ***** válasza:
Igen, arról írtam :)
2010. aug. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!