Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol szülnétek a helyemben:...

Hol szülnétek a helyemben: külföldön vagy otthon?

Figyelt kérdés

Férjem külföldön kapott állást és 1,5 éves lányunkkal vele jöttünk. Kb. június közepén megszületik a kistesó. Nem tudom eldönteti, hogy itt vagy odahaza szüljem meg a 2. babánkat.

Biztosításom van, orvoshoz rendszeressen járok, csak a nyelvvel van problémám, mivel azt még csak egy hónapja tanulom. Így nem tudom, hogy mennyire értetném meg magam a dokikkal szülésnél, ha vmi bajom volna. Férjem nem biztos, hogy velem tudna lenni, hisz a szülés az, amit nem tudsz biztosra kiszámolni, így lehetséges, hogy segítség nélkül leszünk.

Ha otthon szülök, a nagyszülők vigyáznának a lányomra, értem a a nővéreket, orvosokat, viszont a férjem nem biztos, hogy velünk tud lenni és az első hónapokban csak hétvégén látna minket.

A babával sem tudom, hogy lenne utánna, hisz a kötelező védőoltások között országonként van egy kis eltérés.


2010. dec. 8. 17:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

a baba az első, úgyhogy én itthon szülnék. azért szülésnél elég fontos a kommunikáció. ráadásul lehet, hogy a béka feneke alatt van a magyar eü, de ahogy fórumokon olvasgatok a terhesgondozás / szülés idehaza még mindig jobb helyzetben van mint pl. Angliában.

nem tudom te most hol vagy.

2010. dec. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Merre az a külföld? Én Franciaországban élek jelenleg, nálunk is nagy dilemma volt, hogy itt vagy otthon - mert én sem beszélem a nyelvet - de végül maradunk kint, itt sokkal több segítséget kapunk, korszerűbbek a kórházak. Persze a családom segítsége is nagyon fontos lenne, de a pár hónapos babával haza fogunk költözni.
2010. dec. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Olaszország.
2010. dec. 8. 17:57
 4/30 anonim ***** válasza:

Mérlegelj szerintem


Beszéled a nyelvet és ha igen jól?

Másfelől viszont jó lenne egy kis helyzetjelentés az ottani szülési dolgokról, mert én ha a fejemhez fegyvert fognának sem szülnék pl Angliában, Japánban már igen, olaszországot nemtudom.

2010. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
29%

Utolso mi bajod van Angliaval????


En itt elek, itt szultem a fiam, nemsokara szuletik a teso...ha fegyvert fognanak a fejemhez sem mennek haza szulni...a sok penzehes doki koze.

23 orat vajudtam a fiamma...2 szuleszno folyamatosan velem volt, es nem penzert...a nyelvet nem beszelem tokeletesen, de turelmesek kedvesek megertok voltak.mindent elmagyaraztak, a hasamat sem fogtak ugy meg hogy ne kertek volna engedelyt...folyamatosan kerdeztek mit kerek, enni inni, edesseget kivanok e....

(ugyhogy nem ertelek, kedves utolos)


en minden keppen a kulfoldet valasztanam

2010. dec. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
35%
Utolsoval teljesen egyet ertek. En is Angliaban fogok szulni, es teljes mertekben megvagyok elegedve a terhesgondozassal. Itt nem veszik betegsegnek a terhesseget mint otthon, de ha valami kis bajt is talalnak, 100x jobban odafigyelnek rad mint otthon tennek. Viszont rengeteg undorito orvosrol olvastam Magyarorszagon, ezen az oldalon, es mas oldalakon is. Gusztustalan dolgok mennek ott es minden csak a penzrol szol! Itt zokon is vennek, ha boritekot nyujtanal at...
2010. dec. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Szia.


En Angliaban szultem, de a nyelvtudas nem szamitott.

Kb megyarul nem tudtam volna elmondani a nevemet.

Az elejen amikor meg volt 5-7 perc a fejesok kozott mindent megbeszeltunk utanna mar ugy sem lett volna ertelme.Nem szoltak ok egy arva szot sem.A kitolasnal biztattak, hogy nyomjak nagyot es jol csinalom, de ha nem mondja akkor is akkorat nyimtam volna.

Nekez es hosszu szulesem volt, de nem szulnek otthon semmi penzert.

Olaszorszagrol nem tudok nyilatkozni, hogy milyen a helyet, de itt lehetett volna tolmacsot kerni.

En merlegelnem az otthoni es az ottani lehetosegeket!!

2010. dec. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Én itthon szülnék.
2010. dec. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem itt Mo-on nagyon jó a terhesgondozás.

És nem raknak ki másnap kórházból.

Nem tudom, akik azt írták, semmi pénzért nem szülnének otthon, miért írták, biztos tudják.


Viszont nagyon szívesen élnék Olaszországban, ellenben Angliában nem.

2010. dec. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Itt Angliaban sem raknak ki. Igaz masnap mar hazaengednek, viszont aki keri, hogy szeretne maradni egy-ket napot, az maradhat!
2010. dec. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!