Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol szülnétek a helyemben:...

Hol szülnétek a helyemben: külföldön vagy otthon?

Figyelt kérdés

Férjem külföldön kapott állást és 1,5 éves lányunkkal vele jöttünk. Kb. június közepén megszületik a kistesó. Nem tudom eldönteti, hogy itt vagy odahaza szüljem meg a 2. babánkat.

Biztosításom van, orvoshoz rendszeressen járok, csak a nyelvvel van problémám, mivel azt még csak egy hónapja tanulom. Így nem tudom, hogy mennyire értetném meg magam a dokikkal szülésnél, ha vmi bajom volna. Férjem nem biztos, hogy velem tudna lenni, hisz a szülés az, amit nem tudsz biztosra kiszámolni, így lehetséges, hogy segítség nélkül leszünk.

Ha otthon szülök, a nagyszülők vigyáznának a lányomra, értem a a nővéreket, orvosokat, viszont a férjem nem biztos, hogy velünk tud lenni és az első hónapokban csak hétvégén látna minket.

A babával sem tudom, hogy lenne utánna, hisz a kötelező védőoltások között országonként van egy kis eltérés.


2010. dec. 8. 17:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

23:32-nek

Tegnap volt a tv-ben, hogy egy belga faszinak Belgiumban 2 ollót felejtettek a hasában.

Bármi bárhol megtörténhet, nem csak "balkánias országokba"N.

2010. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

szia,


én is külföldön szültem, Magyarországon :) Szerbiában élünk a férjemmel, de mivel van letelepedésem, így Szegeden szültem, mert nálunk nem valami rózsásak a körülmények... magánrendelésre jártam, de állami kórházban szültem, el kell mondanom teljes megelégedettséggel!! a nyelv nálam nem volt akadály, mert magyar az anyanyelvem, de számomra fontos volt, hogy a terhesség és a szülés alatt is úgy éreztem biztonságban vagyunk a babával!! nagyon meg voltam elégedve a szegedi ellátással, az orvossal és a szülésznővel is!!

szerintem meghatározó Te hol érzed magad biztonságosabban... a nyelvet addig tanulhatod még, nem?? hallgass az érzéseidre és szülj ott, ahol úgy érzed igazán jó lenne Neked és a picinek is!!


Ági

2010. dec. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

en latom az osszes oldalt :) eloszor is a novereknek nem attol fugg a kedvuk, hogy eppen elozo ejszaka hogy teljesitett a parunk! azert ezt kikerem a nevunkben! attol hogy van egy ilyen nem kell alltalanositani!!!!

en szultem otthon es halottak a gyerekeim, orvosi hanyagsag miatt.

most fogok szulni angliaba es attol hogy mas a terhesgondozas es minden mas, attol meg nem rosszabb. szoval amirol nincs tapasztalat arrol nem kell velemenyt nyilvanitani!!!!

2010. dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

En nem tapasztalat nelkul beszelek :)

Eleg sok noverkevel orvossal talalkoztam eletem soran.Szuleszeten is volt mar dolgom :)

2010. dec. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor en kepviselem mindket oldalt!

Olaszorszagban ugyan meg nem szultem, de Angliaban es Magyarorszagon igen.

Az en velemenyem: csak a szules miatt nem koltoznek sehova! Ott szulnek, ahol elunk, nem zokkentenem ki a csaladunk eletet honapokra (mert lehet, hogy a szules csak nehany ora, vagy egy nap, de max 36 hetesen at kellene menni abba az orszagba, ahol szulni akarsz, hogy valaszthass korhazat, dokit, szulesznot, ha akarsz, illetve hogy biztosan ne elozzon be a baba. Ujszulottel szinten nem mennek masik orszagba, minimum 3 honapos koraig biztosan nem mozgatnam at Europan, mert anelkul, hogy legalabb nehany vedooltasa megvan en nem utaznek picivel). Es akkor meg ott lenne a bonyodalom: nyilvan csaladtamogatasokat ott kertek, ahol eltek, ha ez nem azaz orszag, ahol a baba szuletett, akkor bonyolultabb az ugyintezes, abban az orszagban is kell kerni gyermekgondozasi konyvet neki, osszhangba hozni a ket oltasi rendszert (lehetnek boven elteresek), bejelentkezni ott is a picivel dokihoz, a vedonoi (vagy ahogyan epp ott hivjak) szolgalathoz, stb. Hidd el nekem, hogy ehhez joval-joval tobb nyelvtudas kell, mint amennyi egy szuleshez kell!

Nem tudom hany hetes terhes vagy, de ha rafekszel a temara, akkor a terhesseggel-szulessel-babazassal kapcsolatos szokincsedet fejlesztheted hasznalhatora. Nem is lesz megerolteto, hiszen ott lesz a kenyszer, valamint a sajat akaratod, hogy ezeket a dolgokat meg kell tanulnod es kesz.

Es ami meg nalam nagyon nagy szempont: nekem nem erne az anyanyelvi kornyezeti szules annyit, hogy a ferjem biztosan lemaradjon a terhesseg vegerol, biztosan lemaradjon a szulesrol, biztosan lemaradjon a baba elso heteirol, honapjairol. Vagy o is hazajonne veletek szulni es ott hagyna a munkajat?


A kulfoldi-magyar szulest es terhesgondozast nem kell osszehasonlitani! Kulonosen nincs joguk azoknak velemenyt mondani egyikrol, masikrol, akik nem probaltak mindkettot, csak hallomasbol van infojuk. Megis mi alapjan lehet kritizalni a masikat, ha nem probaltatok? Ez olyan, mintha en kijelentenem, hogy utalom az almat, mert az sz.r, a korte sokkal jobb, mindezt ugy, hogy tegyuk fel, eddig nem is kostoltam az almat.

Erdekes, mert epp az egyik magyar szulesre hivatkozo kerdesben, ami a Margit korhazrol szolt es belinkelte korabban az egyik valaszolo, szoval abban epp en irtam a masodik kommentet. Dicsertem, irtam, hogy jo tapasztalatom van, mert tenyleg jo volt.

DE!

Ez nem jelenti azt, hogy korabban 5 masik kerdesben nem irtam le, hogy az angol szulesem szinten nagyon-nagyon jo volt! Merthogy az is az volt. Eg es fold volt a ketto, komolyan, a lenyeg persze ugyanaz, de folyamat teljesen kulonbozo volt.

Mindket rendszerben biztam, mindket helyen egeszseges gyermekem szuletett es en is ep borrel usztam meg.

Ami mas volt: az angoloknal otthon vajudhattam, ment minden a maga utjan, az elejen behivtak vizsgalatra (betelefonaltam, hogy megindult a szules es mondtak, hogy menjek be), de mivel minden rendben volt, igy hazamehettem. Kozvetlenul szulesre ertunk vissza, a szulesnel volt jelen doki, 2 szuleszno, 1 csecsemos, a ferjem es en. A szoba nagyon jol nezett ki, kenyelmes volt, volt kulon kanape a ferjemnek, szep butorok, sajat zuhanyzo, ez volt a szuloszoba es a kesobbi szobam is egyben, nem kellet atkoltoznom. Nagy babat szultem gatvedelemmel, o volt az elso gyermekunk. Konkretan semmilyen beavatkozas nem tortent sem szules elott, sem utana. Valo igaz, hogy mar este hazamehettunk (hajnalban szultem), de azert mehettunk, mert minden rendben volt (a babat tetotol talpig mindennel megvizsgaltak, egy percre nem vittek el, minden doki odajott, toltak be a szukseges gepeket, laptopot, stb. Es en akartam, hogy menjunk, maradhattunk volna, mondtak. Nem ereztem magunkat ellatatlannak, mert masnap kora reggel mar jottek vizsgalni engem es a babat. Engem epp annyira vizsgaltak, mint a magyar szules utan, lazat mertek, kerdezgettek pisirol, kakirol, a mehemet tapogattak, hogy visszahuzodott-e. Tolem vert szules utan sem ott, sem a magyar korhazban nem vettek! A babat is epp annyira vizsgaltak: minden nap atneztek mindenet, sulyt mertek, kerdezoskodtek, vervetel ketszer volt (igen, ott haznal), neztek a koldoket, meg hogy sargul-e, stb. Ettol tobbet en a 3 napos korhazi megfigyeles alatt sem vettem eszre.

A magyar szules ehhez kepest teljesen tervszeru volt, inditas burokrepesztessel, oxytocinnal, szules utan egeszsegugyi kuret (rendben, szukseg volt ra), elotte volt beontes is, gatvedelem volt szinten, de csak azert, mert en akartam, ha nem kertem volna tobbszor nyomatekosan, akkor vagnak. Nem baj ez, csak tenyleg mas volt a ketto.

Anyagi oldalat nezve valo igaz, hogy a kulfoldi szulesem egy fillerbe sem kerult, a magyar igen, de itt sem elloptak tolem a penzt, nem huztak ki a zsebembol akaratom ellenere, hanem en adtam onkent, mert egyszeruen nem volt a pofamon bor nem adni, amikor szinte mindenki ezt teszi es ez a normalis.


Tudom, hosszu lettem, bocsi. Az elejen leirtam a kerdesre a valaszom, a tobbiben meg lehet hogy feleslegesen reagaltam egy felesleges vitara.

2010. dec. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
2010. dec. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

És komolyan írjátok Angliában tök ingyenes az orvosi ellátás? Odamegyek, beballagok egy kórházba és szülhetek? Teljesen ingyen? Döbbenet. Micsoda egészségügy. Nálunk meg járulékot szednek, de mondjuk ezért szakellátás jár. Bármi probléma van, szakorvos látja el az embert. De Angliában teljesen ingyen ellátás van, szuperül felszerelt kórházakban. Hát van hova fejlődnünk.

Mert Magyarországon a terhesgondozás, szülés, illetve a gyerek ellátás biztosítástól függetlenül, teljesen ingyen, alanyi jogon jár mindenkinek.


Egyébként pedig Olaszország nem a világ vége, akár haza is jöhetsz szülni és aztán vissza. Csak valóban az a kérdés mikor gyere haza, mert a szülés bármikor beindulhat. Inkább feküdj neki a nyelvnek, fél év alatt meg tudod annyira tanulni, hogy boldogulj. Amúgy is szükséges lenne, mert a gyerekeddel is lehet egyedül kell orvoshoz fordulnod. Az a biztos, ha megtanulod.

2010. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem olvastam vegig a hozzaszolasokat.

En Kanadaba szultem a kisfiamat 17 honappal ezelott es a kov. baba otthon fog szuletni. Nem akartam nagy korkulonbseget a gyerekeim kozt de ha ez az ar ahoz,hogy otthon szuljek akkor meghozom ezt az aldozatot.

Itt pocsek a terhes gondozas. Osszesen 1 vervetelem volt, 1 uh ahol kozoltek,hogy lanyom lesz(szulo agyon derult ki,hogy fiu lakott odabent). Havonta egyszer neztek a sulyomat es vernyomasomat. Ennyi.

Magyarul egy nagy nulla,otthon sokkal jobban oda figyelnek a kismamakra.

A masik: itt a korhazbol 1-2 nap utan kiraknak. Nekem sem volt segitsegem de nekem elso baba volt,neked meg ott lesz egy masik kicsi is.

A korhaz jol felszerelt itt is meg minden a szules meg nagyjabol rendbe le is zajlott de utana hiaba voltak csecsemos noverek,nem segitettek semmit. Vegig neztek ahogy frissen szult kismamak kinlodtunk a babainkkal. Nem mutattak meg,hogy kell szoptatni de elvartak,hogy a gyerek kizarolag szopjon. Nekem nem indult be a tejem,szegeny babam orditott az ehsegtol egesz ejjel,pedig 15 percenkent mellre tettem. Hogy a szobatarsaimat ne zavarjam kimentem a babaval a folyosora es probaltam alomba ringatni. A noverek meg elneztek ahogy en 25 ora vajudas utan hordozom korbe-korbe az ehezo babamat.Ettek,kartyaztak,rohogtek.

Masnap jottek megmerni a fiamat 3921 grammrol 3750-re esett a sulya. Akkor jottek a tapszerrel es megtomtek(szo szerint) akkor meg azert sirt egesz este a fiam mert fajt a hasa. Szerencsere csak 2 napig voltunk bent,megvaltas volt hazamenni onnan.

Persze te dontesz de en tuti otthon szulnek a helyedbe ha meg segitseged is lesz.:)

2010. dec. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Meg annyit,most a valaszokat olvasgatva,hogy egyaltalan nem biztos,hogy attol,hogy a gyerek kulfoldon szuletik meg is kapja az ottani allampolgarsagot.

A mi fiunk automatikusan kanadai allampolgar lett + ugye utanunk megkapta a magyar allampolgarsagot is. Egy baratnom szult Angliaba de a kislanya nem lett allampolgar. Szerintem orszaga vallogatja.


Jah es nem ertek egyet azzal a valaszoloval aki azt mondja,hogy otthon "betegsegkent" fogjak fel a terhesseget.

Szerintem inkabb "alaposabban" torodnek a kismamaval es ez igy jo. Pl. ha a terhessegemnel valami baj lett volna senki nem vette volna eszre,Istennek adok halat,hogy a fiam egezseges lett mert ha a kanadai orvosomon mulott volna...inkabb bele sem gondolok.

2010. dec. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

En az elso lanyomat otthon,Magyarorszagon szultem,rendkivul elegedett voltam mind az orvosommal,mind a szulesznokkel!

A masodik lanyomat januar 24.-re varom,itt New Yorkban!

Az itteni orvosommal is maximalisan elegedett vagyok!

En ugy gondolom,mindenhol vannak(aka'r otthon,aka'r kulfoldon)rendkivul jo szakemberek illetoleg hanyag kontarok...Nem lehet alltalanositani!Es hogy otthon az egeszsegugyiseknek nincs mindig jokedve...Maximalisan megertem!Itt USA-ban pl.a nover hivatas,az egyik legjobban fizetett es legelismertebb szakma!Jobban keresnek a pedagogusoknal vagy a rendoroknel!Otthon meg gyakorlatilag ehberert guriznek,semmilyen szinten sincsenek megbecsulve...Elnezest!:)Elkanyarodtam a tematol!:)Szoval ugy gondolom,nincs okod felni,szulj nyugodtan Olaszorszagban!:)Sok ero"t es kitartast kivanok!Tovabbi boldog varandossagot es konnyu szulest kivanok!

2010. dec. 12. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!