Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol szülnétek a helyemben:...

Hol szülnétek a helyemben: külföldön vagy otthon?

Figyelt kérdés

Férjem külföldön kapott állást és 1,5 éves lányunkkal vele jöttünk. Kb. június közepén megszületik a kistesó. Nem tudom eldönteti, hogy itt vagy odahaza szüljem meg a 2. babánkat.

Biztosításom van, orvoshoz rendszeressen járok, csak a nyelvvel van problémám, mivel azt még csak egy hónapja tanulom. Így nem tudom, hogy mennyire értetném meg magam a dokikkal szülésnél, ha vmi bajom volna. Férjem nem biztos, hogy velem tudna lenni, hisz a szülés az, amit nem tudsz biztosra kiszámolni, így lehetséges, hogy segítség nélkül leszünk.

Ha otthon szülök, a nagyszülők vigyáznának a lányomra, értem a a nővéreket, orvosokat, viszont a férjem nem biztos, hogy velünk tud lenni és az első hónapokban csak hétvégén látna minket.

A babával sem tudom, hogy lenne utánna, hisz a kötelező védőoltások között országonként van egy kis eltérés.


2010. dec. 8. 17:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%

Hát szerintem halgass az olaszban lévökre.

En németben szültem, de én se mennék haza szülni, annyi rosszat hallottam a pénzéhes dokikrol. Itt nálunk sehol sem ejtettek szoba pénzt. A szülés és terhesgondozás egy fillérembe se került, és mégis körüljárt mindenki mint a kiskirálynöt!!! Szerintem ne légy otthonpárti, kérdezz olyat aki olaszban él, és okosan dönts. :)

2010. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
19%

En orultem, hogy haza johettunk a korhazbol.A korhazban is vegig velem volt a babam tehet nagy kulonbseg nem volt itthon.

Otthon ugy csinalnak mintha betegseg lenne...

Ezt ertem a terhessegre es a szulesre is.

2010. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, nekem a 2. napon derült ki, hogy a haematokritem a béka feneke alatt van 19, és 24 alatt haza sem mehetek.

Aztán megkeresték a legmegfelelőbb vért, amit a 3. napon megkattam és a 4. napon mehettem haza.


Ha hazengentek volna aszülés utáni napon, lehet simán elájulok otthon.

És tejem sem lett volna valószínüleg.

Mindez itt MO-on történt.


Terhességi diabéteszem volt, külön foglalkoztak velem. szóval nem olyan rossz ez a magyar eü.

2010. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
59%

Otthon az orvosok nagyon is jok, de maga korhaz az borzalom az orvosok modora kritikan aluli a noverek kedve attol fugg, hogy a pasija este jol teljesitett-e....stb stb

ha csak a szaktudast nezzuk akkor otthon szulnek az mindent egybeveve akkor kulfoldon.

Ezt ugy is neked kell eldonteni.

2010. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Kórháza válogatja.

2x szültem a Margit kórházban (2000-ben és 2009-ben), minden szuper volt.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2010. dec. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
35%

én is angliában élek

sokáig én sem tudtam eldönteni mi legyen


végül én is amellett döntöttem,hogy itt szülök kint

én azt is számításba vettem,hogy a gyereknek mivel teszek jobbat

a mi esetünkben már állampolgárságot kapna a gyermek ha itt szülök, így én ezért is emellett döntöttem

a magyar állampolgárság amúgy is jár

így lesz még 1 + extra neki

2010. dec. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%

olvasd el ezt és utána mérlegelj, külföldön azaz nyugat eu-ban ilyen nem történhet, csak a balkánias országokba


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2010. dec. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
54%

Mint ahogy 23:21-es irja, én már csak a + állampolgárság miatt is külföldön szülnék ha tehetném. Jól jöhet az még a gyereknek az életében.

Kórházakról nem tudok nyilatkozni, nincs még tapasztalatom, de szerintem itthon is van jó is, rossz is, külföldön is, csakúgy mint dokiból.

2010. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szerencsére még van egy kis időm dönteni, hogy miként legyen, bár nem lesz könnyű.

Olasz állampolgárságot nem kaphat a babám, még ha itt is szülöm meg, úgyhogy ez az érv nálunk nem jön számításba. Az otthoni orvosomban nagyon megbízom, kislányom is nála szültem. A kórházzal és az alkalmazottakkal sem volt semmi gond, és ahogy írta vki bárhol kilehet fogni egy nemtörődöm orvost, vagy rossz kórházat. Otthon ráadásul apás szülés volt, így férjem végig mellettem volt.

Azért tartok az itteni szüléstől, mert nem nagyon beszélek olaszul (megtudom mondani hogy hívnak és ilyenek, de csak ennyit), s bár állítólag könnyű nyelv, nekem rossz a nyelvérzékem, és sajna kevés időm van a nyelvtanulásra. Ráadásul szülés közben nem biztos, hogy egyáltalán eszembe jutna bármi is. Az angolom sem a legjobb, bár az itteniek sem híresek az angoljukról. Ha a férjem mellettem lenne, nem félnék, mert ő beszélne helyettem, s akkor probléma nélkül itt szülnék. Mivel ez nem garantált, mert sose biztos a szülés dátuma (kislányom is 2,5 héttel korábban született), ezért kezdtem el dilemmázni. Sajnos nem biztos, hogy pont lesz nálunk vki a szülés időpontjában, hogy lányunkra vigyázzon. Idegenre pedig nem bízhatom, nem bízom.

A tolmács kérése nem rossz ötlet, majd utánna járok, bár nem lesz a legkönnyebb magyar-olasz tolmácsot akármikor akárhonnan leakasztanom.

Azért akik külföldön szülték meg 2. vagy akár többedik gyereküket (kevés nyelvtudással), esetleg írják meg, hogy oldották meg ezt a problémát. Vagy ha van vki, aki Olaszországban szült, kíváncsi lennék a tapasztalataira.

Köszönöm!

2010. dec. 9. 14:59
 20/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Èn itt élek olaszországban és 41.hetben vagyok. Csak pozitivat tudok mondani az egészségellátásról. A kórház remekül van felszerelve. Teljesen a kismamákhoz igazodnak a szülésznök. Èn rèsztvettem egy szülés felkészítö tanfolyamon(ingyenes)ahol rengeteg dolgot mondtak el ami barátságosabbá tette olaszországot mint az otthont. A szülöszobák egy személyesek és minden fele alternativ dolgokkal vannak felszerelve,ami megkönnyiti a szülest. (labda,bordasfal,kad,zsamoly...)Itt hagyjak a gyermeket megszületni abban a tempoban amiben szeretne. Csak komoly esetekben lepnek közre.Enni és inni is lehet a vajudas alatt hiszen rengeteg energiát vesz el.... Gatmetszest is csak szükseg eseten alkalmaznak...En meg nem vagyok tul rajta,de jo par magyar baratnöm igen,es semmi keppen nem mennenek haza szülni. Èn ennyit tudok erröl írni, de mindenki maga dönt...

2010. dec. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!