Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kor az amikor már...

Hány éves kor az amikor már kínos, ha a szülők tartják el a gyereket?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 16:06
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
90%

Én 21 éves vagyok, egyetemista, otthon lakom a "szüleim nyakán", nem azt mondom, hogy jó így, de egyáltalán nem érzem cikinek.

Vidékről járok be Budára, naponta 4 órát utazom, nem tudok emellett dolgozni is, meg mégis hova lehetne menni úgy dolgozni, ha mondjuk heti 2 nap érek rá 10-től 3-ig, mert akkor van lyukasom?? na és ugye következő félévben más órarend, más beosztás, így egyszerűen nem lehet munkát találni...


egyébként meg a szüleim azt mondták, hogy a tanulás az első, legyen jó szakmám, addig eltartanak.

szerintem ez lenne a normális hozzáállás minden szülőtől (persze aki anyagilag megengedheti)


nem értem miért kellene nekem és a hozzám hasonló diákoknak bocsánatot kérnie azért, mert a szüleik megengedhetik maguknak, hogy érettségi után még pár évig eltartják a saját gyereküket, hogy a munka ne menjen a tanulás rovására?????

2011. febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:

17:08-nak teljesen igazat adok. Mindenkire szukseg van, mindenki mas szakmaban dolgozik. A kor alapjan nem lehet ezt ennyire meghatarozni.


17:00: ne legyel ilyen korlatolt. Mindenki elete mas, nem tudhatod, hogy ki miert nem allt 21 eves korara a sajat labara. En bent voltam a suliban 8-tol 8-ig. 3 szakos voltam. Valoban volt, aki emellett is dolgozott hetvegen, ejszaka vagy epp logott, ahonnan csak tudott, aztan kettessel valahogy atloktek, de volt, amibol nem. Ok nem 5 evig jartak egyetemre, hanem meg mindig ott vannak, mar 2 es fel ev pluszt huztak ra. Ezalatt nem volt teljes munkaidos allasuk az egyetem miatt. Szoval miert nem lehet ugy gondolkodni, hogy valakinek az a jobb, ha elvegzi eloszor es utana dolgozik, nem pedig elnyujtja tobb evvel az egyetemet es nem tud dolgozni "szabadon" addig teljes gozzel? Es attol, hogy valaki otthon lakik, meg nem nezi a szuleit fejostehennek.


Hozzatennem, nem azert irtam, mert erint, 21 evesen koltoztem el otthonrol a ferjemmel (nem volt keresetem, mert honnan lett volna?), de ettol fuggetlenul szerintem nagy butasagot irtal es nem tudtam megallni szo nelkul.

2011. febr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 80%-os, kíváncsi lennék, hogy milyen szakot végeztél levelezőn...

Az a helyzet, hogy én matek szakra járok, és szakkollégiumban lakok, felvettem 40 kreditet, nem mintha egy tárgyból is buktam volna. Ez napi 8-9 órát jelent, de például szerdánként 12 órám van. Ehhez jönnek a szakkollégiumi elfoglaltságok, előadások, nyelvi szakkörök, matek műhely, ilyesmi.

Igaz, hogy benne vagyok az évfolyam legjobb 10%-ban, és ezért 37 ezres tanulmányi ösztöndíjam van, de ha rá lennék szorul, se igazán tudnék emellett dolgozni...

2011. febr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
14%
Azért 21 évesen ne szakmunkásba járjon már valaki...
2011. febr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
16%

Sziasztok! Linkelném egy régebbi kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-.. -- ide azok írjanak, akik huszonévesek, és nappalin tanulnak. Én magam is ebben a cipőben járok.


Elég "kalandos" a továbbtanulásom története. 26 vagyok, most éppen nincs jövedelmem (ill. egy kis ösztöndíj), de az elmúlt 3 évben volt. Én másoddiplomát csinálok egy mérnöki szakon, nappalin. Nem igazán férne bele az időmbe a munka, bár időnként szükségét érzem.


Ciki, nem ciki, ez van. Becsülöm a szüleimet, hogy eltartanak. Mondjuk kicsit kellemetlennek érzem időnként, hogy nem dolgozom, de nem akarom megnyújtani az egyetemi éveimet, ezért inkább most maximálisan a tanulásra koncentrálok.


És nem, ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy a szüleimet "fejőstehénnek" (!) tartom.


26/N

2011. febr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
26---
2011. febr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
50%

"21 évesen szakmunkásba jársz? Eddig mit csináltál? "


Én 20 éves vagyok és szakmunkásba járok. Előtte érettségiztem, így nem 16 évesen hanem 18 évesen kezdtem a szakmunkást. 3 éves a szakma és 21 évesen fogok végezni.

2011. febr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
67%
Sosem lesz kínos, a szülőnek mindig szüksége lesz arra, hogy érezhesse, hogy tud segíteni a gyerekének ott, ahol tud. És sajnos az sem elképzelhetetlen, hogy 40 évesen valaki elveszíti mindenét, és a szülőre kell támaszkodni, természetesen ez fordítva is igaz.
2011. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
76%

osem lesz kínos, a szülőnek mindig szüksége lesz arra, hogy érezhesse, hogy tud segíteni a gyerekének ott, ahol tud. És sajnos az sem elképzelhetetlen, hogy 40 évesen valaki elveszíti mindenét, és a szülőre kell támaszkodni, természetesen ez fordítva is igaz.



Így igaz!Egyszer lennt,egyszer fennt!Az élet már csak ilyen...

Persze az megint más ha valaki csak azért nem dolgozik mert lusta!

2011. febr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
76%

én vagyok a pázmányos rokona. nem tudom miért kellett lefitymálni amit írtam. az unokahúgom albérletben lakik.


és a szak: pszichológia. e mellett önkéntes munkára is jut ideje.


az hogy én hol tartok nem tudom miért fontos de ha ennyire szeretnéd tudni: gödöllőre jártam,nappalira,koleszban laktam, minden pénteken és szombaton dolgoztam egy péküzemben. e mellett mivel kitűnő tanuló voltam,kaptam ösztöndíjat is. a fizetésem és az ösztöndíj összesen 40e volt. ebből finanszíroztam mindent. anyuék nem tudtak volna segíteni.


ahogy végeztem elmentem pénzügyi tanácsadónak. azóta is ebből élek-nagyon jól.


szóval: 18 éves korom óta tartom el és fenn magam.

2011. febr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!