Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kor az amikor már...

Hány éves kor az amikor már kínos, ha a szülők tartják el a gyereket?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 16:06
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
55%
"Illik?"...A munkanélküliségről hallottatok már?
2011. febr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
27%
21 évesen szakmunkásba jársz? Eddig mit csináltál? Nem személyeskedni akarok, csak nekem furcsa. Ennyi idősen már rég a saját lábán kellene állnia egy embernek szerintem. (kivéve, ha egyetemre jár, mert akkor nem tud dolgozni.)
2011. febr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 zsigaby válasza:
38%
figyi, én 15 voltm mikor erhes lettem és a gyerk apját választottam, neki már volt állása dolgozott, igaz h a szüleinél laktunk, mert besegítettek, eleinte, de 3 éve saját lakást vettünk szülők nélkül és most mi segítünk anyosomnak, szerintem nem a kor a lényeg hanem az hogy miként és persze h könnyebb ha szülő segít, de mennyivel jobb érzés hogy saját kezüleg kapartuk össze a saját házunkra valót
2011. febr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
69%
szerintem az 50 már elég ciki:/
2011. febr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
66%

"21 évesen szakmunkásba jársz? Eddig mit csináltál? "


Egy percig ne zavarjon, hogy nem egy olyan szakma van amit 3 évig tanítanak. Plusz ha kihagyott bármi miatt 1-2 évet valaki akkor ez még tovább húzódik...

2011. febr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
62%

"ma 16:19"


Ezt honnan veszed??? Ha valaki 18 évesen kezdi az egyetemet és szeretne hagyományos egyetemi, vagy ma már inkább MSc, de hagyományosnak megfelelő értékű diplomát, akkor legkorábban 23 évesen végez az egyetemen, és ha nagyon szerencsés és azonnal talál állást, akkor onnantól van fizetése. 21-22 évesen az emberek többsége még bőven tanul.

24F, diplomás, kvázi-önfenntartó

2011. febr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
48%

Akkor kínos, ha már nem tanul, van saját keresete (ha nem is költözik el, de illik hazaadni valamennyit), vagy dolgozhatna, de lusta és inkább otthon él jólétében, minthogy elmenne dolgozni.

Nem hiszem h túlságosan korfüggő, de én már furcsán nézek azokra akik 26-27 évesen még otthon laknak és van saját keresetük.

2011. febr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
79%

én mióta elkezdtem a főiskolát azt hallgattam h mikor költözök már el otthonról. meg 18évesen illene már dolgoznom, nem suliba járnom. most 22 vagyok. az elmúlt 3 évben 2őt külföldön töltöttem, és pénzt kerestem. szeptemberben nem mentem vissza a suliba, így most halasztok. október óta dolgozok, és novemberben már el is költöztem otthonról mivel be tellett a pohár.

mindent magamnak vettem meg, mosógép, hűtő, ágy ..... igaz csak bérlem a lakást, de külön lakok. jó lenne meg venni. de az még nem most lesz.

2011. febr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
50%

21-es vagyok.

Leraktam az érettségit, 18 voltam, majd 1 év munka nélkül voltam, mert ugye senkinek nem kellettem, 19 évesen kezdtem a sulit (szeptemberben lettem 20), 3 éves, abból most tartok a második évnél. Utána is szeretnék tanulni, mert beteg vagyok és félek így nem tudnék a mostani szakmámban elhelyezkedni, ez is majd rádob arra, hogy apámon kell "élősködnöm"...

Ettől független önellátó vagyok, mert szinte saját pénzből tartom fenn magam otthon, apám iszákos, kevés a pénz. (árvaásig + kevés munkahelyi gyakorlatra kapott pénzből éldegélek, mindent magamnak fizetek) Év vesztes is vagyok, ha érdekel.

2011. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
41%
Én írtam a 21-22-t. Nem értem miért kell ezen úgy felháborodni, pont ez a baj amúgy a mostani fiatalokkal, hogy elvárják anyu meg apu segítségét és amikor lediplomáztak, akkor meg hónapokig keresnek állást mert semmi gyakorlatuk... Egy egyetem nem olyan megterhelő, hogy ne lehessen mellette dolgozni valamit (én is 21 éves koromtól végig dolgoztam egyetem mellett közben megcsináltam két nyelvvizsgát is). Érdekes módon, mire megkaptam a diplomám már két helyről is hívtak, hogy menjek hozzájuk dolgozni, nem kellett hónapokig az önéletrajzokat küldözgetnem. Mert volt gyakorlatom, mert saját lábamra tudtam állni és nem vártam el, hogy anyámék még felnőtt koromban is alám rakjanak mindent... Mindig azt tartottam, hogy érdemes a nehezebb utat választani, mert abból később sokkal több előny származik.
2011. febr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!