Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kor az amikor már...

Hány éves kor az amikor már kínos, ha a szülők tartják el a gyereket?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 16:06
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
69%
Aki komoly egyetem elvégzése mellett tud fizetésért (nem csak gyakorlatért) dolgozni az az emberek elhanyagolható százaléka. Hogy mi a komoly egyetem, arról hosszas vitát indíthatnánk, én az orvosi, jogi, mérnöki és a természettudományos nappalis szakokra gondolok, de nyilván nem lehet általánosítani. De ez azt is jelenti, hogy messze nem várható el 21-22 évesektől, hogy legyen önálló keresetük, amiből fenntartják magukat. Vagyis akkor még nem "illik"...
2011. febr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
91%
Sokan vannak, akik később kezdenek csak továbbtanulni. Pl. én is. Nem örülök, hogy a szüleim támogatására szorulok még 24 évesen (bár nem ők tartanak el teljesen, külön is élek, de támogatnak). Én anno leérettségiztem, majd elmentem dolgozni, de a válság után elvesztettem a munkahelyem, és nem is találtam másikat. 23 évesen kezdtem egyetemre járni (államira), így legalább ösztöndíjat, szoctámot, diákhitelt kaphatok, nem kell tb-t fizetni, illetve arra is rájöttem, hogy mit szeretnék dolgozni, ezért kell is a diploma, és ha végre elkezdhetek dolgozni, akkor a szüleimet is tudom majd segíteni, jól fogok keresni. Szóval lehet, hogy most kellemetlen, hogy még a szüleimre szorulok, de nem érzem szégyennek, én is segíteni fogom majd őket, ha már végeztem az egyetemmel. És jobb ez így, mintha évekig munkanélküli lennék.
2011. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
69%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:44


Ez vagy te, de úgy látszik az egyetem elvégzése ellenére is van annyira korlátolt a gondolkodásmódod, hogy nem vagy képes felfogni, hogy rajtad kívül vannak más emberek is akik más körülmények közt élnek.

Én 21 éves vagyok. 2 iskolába járok egyszerre. Reggel 7-től este 8-ig vagyok suliban. Hétvégén a suli megint plusz munka, hogy a 2 suliból mondjuk ne 2-es bizivel jöjjek ki.

Írd már meg azzal a sok eszeddel, hogy mégis hol tudnék ilyen beosztás mellett dolgozni, hogy ne haljak bele abba, hogy aludni sincsen időm...

Agyam eldobom....

Jah és megírnám mielőtt belekötsz, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal. Ahol szakképzős vagyok ilyen az órarend az egész suliban. És ez csak egy iskola, ahova több ezer diák jár....

2011. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
47%

ma 16:35

Nem zavar egy percig sem :))

Én 17 voltam, amikor befejeztem a szakmunkást, utána azonnal dolgozni kezdtem.

19 évesen már nem laktam otthon, és albérletben, munka mellett 4 év alatt levelezőn érettségiztem, méghozzá közgázban, nem egy sima gimiben.

Utána pedig szintén levelezőn diplomát szereztem. Igaz, ekkor már a saját házunkban laktunk a férjemmel.

Szóval, azért másképp is lehet...

Nekem furcsa, hogy egy ekkora ember a szüleivel tartatja el magát. Nekem nem lett volna pofám ehhez.

2011. febr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
17%

ma 16:56


Hétvégén vagy este...nem mondtam, hogy egyszerű, de azt egyszerűen nem hiszem el, hogy van olyan suli, ahol reggel 8-tól este 8-ig folyamatosan ott vagy és folyamatosan órán ülsz. Azt nem írtam, hogy egyszerű volt...egyetem alatt max. 4 órákat aludtam egyhuzamban, mivel olyan jellegű munkám volt, (pályázatokat írtam) nem volt kötött a munkaidőm így éjjel és hajnalban dolgoztam.

De nem jellemző az, hogy valaki napi 10-12 órákat van az egyetemen (mármint előadáson, nem pedig az egyetem melletti kiskocsmában a haverokkal...), emellé simán belefér a meló.

2011. febr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
74%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:00


Mondtam, hogy nem kettessel akarok végezni.

Kössz az okos tanácsot...

És hidd el, hogy sok ilyen iskola van....

Szakképzésre és egyetemre járok. Ne akard velem elhitetni, hogy nincs ilyen iskola mikor ilyen suliba járok...

Nincs az a hely ahova fölvesznek ilyen beosztás mellett.... Arról nem beszélve, hogy nem akarok belehalni... Nekem a második iskola a munkám ha úgy vesszük.

2011. febr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
88%
OFF: Szerintem mindenki nézzen kicsit körül a világban. Vegyétek észre, hogy nem egyféle életút létezik, és nem alacsonyabb rendű az egyik a másiknál. Valaki szakmunkást végez és korán dolgozni kezd, majd mellette tanul. Valaki gimnáziumot, majd egyetemet, netán utána még doktorit is (pl. én), majd csak azzal párhuzamosan vagy az után talál munkát. Abba is gondoljatok bele, hogy vannak olyanok, akik szinte bármilyen munkát képesek végezni, vagy olyan a képesítésük, amire mindig nagy az igény (pl. boltos), míg mások csak nagyon behatárolt területen képesek munkát vállalni (pl. értelmiségi pályák). Az pedig teljesen nyilvánvaló, hogy mehet mindenki olyan pályára, amiből nagy a kínálat. A "napszámos" munka nagyon fontos, becsülendő és nagy alázat kell hozzá, de vannak emberek, akik speciálisabb munkára hivatottak.
2011. febr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
65%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:00


De miért is kéne mindenkinek úgy élni, mint neked???

2011. febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
71%

JAVÍTÁS: "Az pedig teljesen nyilvánvaló, hogy mehet mindenki olyan pályára, amiből nagy a kínálat."

HELYETT: "Az pedig teljesen nyilvánvaló, hogy NEM mehet mindenki olyan pályára, amiből nagy a kínálat."


A mondat élét képező "NEM" szó kimaradt... :(

2011. febr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
8%

ma 17:10


Nem kell így élni. De lesült volna a bőr a képemről, ha ennyi idősen anyámékat néztem volna fejős tehénnek...

2011. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!