Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok válaszát várom akik a...

Azok válaszát várom akik a szüleiknél laknak a párjukkal. Miért nem külön laktok? Nem rossz?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 06:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Eleinte nem volt rossz,de ma már vannak konfliktusok,a türelem véges mindkét részről.Azért nem külön lakunk,mert kénytelenek vagyunk spórolni,és inkább ebbe fizetünk.Hamarosan el tudunk költözni,hát nagy megváltás lesz mindenkinek.
2011. febr. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Választhattunk: 4 évig a szüleimnél lakunk, és minden fillért eltéve egy hitelmentes családi házat tudunk venni, vagy hitelt veszünk fel, amit 25 évig nyögünk az anyagi helyzetünktől függetlenül, és mindig ott lebeg a veszély, hogy egy hirtelen állásvesztés miatt mindent elveszítünk.

Nem volt kérdés.

2011. febr. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
de rossz. viszont nincs hova mennünk. egy lakás árnyi hitelt meg nem kapnánk és nem is akarnánk felvenni. akkor vagy ez vagy albérlet marad... az albérletre kidobott havi 50 ezernél, azért ez a jobb megoldás...
2011. febr. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzem túl jól magam,mert nincs az a szabdság.De kénytelenek vagyunk.Nekem sok ok van ami miatt szüléknél lakunk.

1:próbáltuk az albérletet,de nagyon sokba került, nem bírtuk

2:Nagy házunk van és a szüleim tele vannak adóssággal, ezért amikor elmentünk pl. lelkileg zsaroltak h. majd akkor elveszítjük a házat mert ők nem tudják ketten fizetni.

3:Jobban tudunk spórolni, bár sokat így se tudunk félre rakni,de legalább helyettem anyu idegeskedik a számlák miatt,mert mi adott összeget fizetünk, nem pedig azt amit használunk(nem is tudnánk kiszámolni)

4:Páromnak elege lett a költözködésből és a pakolásból, ezért úgy döntött legközelebb ha költötzünk max a saját házba megyünk és nem albérletbe..

2011. febr. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a párom szüleivel lakunk egy 50 nm-es panelban. Nem túl jó, de nem nagyon van más választás. A párom régebben adósságrendező hitelt vett fel 20 évre, a lakás lett beterhelve. A havi törlesztő már 60.000,-Ft, én babával vagyok gyesen, párom alig keres havi 100-at, hitel és baba mellett egy albérletet már nem győznénk fizetni, a saját lakás meg csak egy álom ilyen helyzetben. Így marad az együttélés anyósékkal. Havi fix összeget adunk a rezsibe, bevásárolunk a konyhára, amit megeszünk, azt meg is vesszük magunknak.
2011. febr. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az én anyámmal lakunk együtt. Van benne rossz is, jó is. Tekintettel kell lennünk egymásra, és nem tehetjük szabadon meg mindazt, amit egy külön házban megtehetnénk. Ez néha korlátoz minket, ami kellemetlen. Ugyanakkor van akit otthon talál a postás, aki vigyáz a gyerekre, ha valamelyik beteg, elmegy értük óvodába, iskolába, ha mi nem tudunk. A házimunka is megoszlik.


A helyzetünk hasonló az egyik fentihez, a ház nagy, mi két keresetből el tudnánk költözni, ám akkor a ház veszne, mert Ő egyedül nem bírná fizetni a rezsit se. (Nyugdíjas.) Ő nem megy el, mert nincs is hova, meg a ház fele az övé, így építkeztünk anno. Ha súrlódás van, azt meg kell oldani. Ez azonban valahol jó is, megakadályozza az "örök-harag" effektek kialakulását.

2011. febr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Mi is anyámmal és húgommal élünk. Nagyon rossz! Most próbáljuk eladni a lakást és kettöt venni belöle. Az a ház nem jött össze nekünk amit akartunk... Albérlet nagyon bizonytalan, utálok költözködni és drága is. Gyesen vagyok babával és így csak 40 ezret kell fizetnünk össz-vissz, lakáshitellel együtt. Albérletben pedig csak a bérleti díj lenne ennyi. Mi nem tudunk spórolni, ezért kétfelé megy majd az eladott lakás ára, csak akkor tudunk elmenni innen. De inkább az a baj, hogy zsúfolt a lakás 5 embernek, semminek nincs helye, ezért aztán állandóan rendetlenség van, amit nagyon nehezen bírok:( a hátam mögött meg megy az undorító mocskos kibeszélés, hogy persze én nem csinálok semmit. Nagyon elegem van!

23/N

2011. febr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%
Nem értem.Például egy 50nm-es panelba, az anyósék nyakán mi az istenért kell gyermeket vállalni???De most ez csak egy kiragadott volt a sok közül.Én egy percet sem bírnék így élni, az biztos.
2011. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
A férjemmel az én szüleimnél lakunk az ok nagyon egyszerű mert nincs miből elköltöznünk. Nem rossz csak néha kellemetlen hogy úgy érzem nincs magán életünk. De nagyon hálás vagyok amiért nem tettek utcára.
2011. febr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
A párommal együtt egy 7 m2-es szobában lakunk, egy 60 m2-es lakásban barátom szüleivel és testvérével. Nekem még nincs saját keresetem és még nem kezdtünk egy gyűjteni egy külön házra. úgyhogy azért lakunk így. Nincs semmi problémám vele, van 3 külön szoba is. Ahol felnőtten ott nővérem élt velünk a barátjával, anyám, és a bátyám és mindezt úgy, hogy volt 2 szoba, sosem okozott gondot, hogy a másikat tiszteletben tartsuk, és néhanapján legyen házibuli is. Barátom szülei meg tündériek. Sőt mosnunk sem kell külön, kaját sem kell készíteni, bevásárolni sem kell, és minden tejesen ingyen van.
2011. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!