Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szoltok ahhoz, ha valaki...

Mit szoltok ahhoz, ha valaki foglalkozas alapjan valaszt part?

Figyelt kérdés
Pl. orvost, jogaszt, mert elismert a szakmajuk es/vagy jol keresnek. Vagy novert, rendort, katonat, mert vonzodnak az egyenruhasokhoz. Es ebbol nem engednek, nekik x szakmabol valo kell. Szerintetek ez igy jol van?
2011. febr. 17. 17:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Rangra, egzisztenciára hajt. Vagy elege van a lúzerekből meg az érzelmekből, és nem akar többet rosszul dönteni. Mondjuk meg tudom érteni.
2011. febr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
szerintem jól van így, mindenki maga tudja, hogy mi kell neki :)
2011. febr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem teljesen jól van. Mégis mivel jobb az, ha valaki kijelenti, hogy neki csak nagymellű/kismellű nő kell?

Mindenki az alapján választ párt, ami alapján akar! Ez az a dolog, amibe végképp nincs beleszólási joga senkinek.

2011. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos mértékig lehet benne ráció, hiszen pl. egy több szakvizsgás orvos nem biztos, hogy megtalálná élete társát egy segédmunkásban (bár az is tény, hogy nem mindig jelzésértékű a szellemi gazdagságra, hogy ki milyen munkát végez - lásd pl. Hamvas Béla esete). Azt viszont meglehetősen furcsának tartom, ha valaki egy bizonyos foglalkozást köt ki a leendő társának.
2011. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Sok szakmában azért választanak szakmabelit,mert nincs idejük vagy kedvük munka után még máshova menni ismerkedni,bulizni meg ilyesmi.(nem mondom,hogy helyes,de azt sem,hogy nem)
2011. febr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
ügyvéd vagyok, a feleségem is ügyvéd, amikor elkezdtem a jogi egyetemet nem volt más barátnőm, csak olyan, aki szintén jogász.
2011. febr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Mérnök vagyok,párom is.

Nekem kell,hogy ne bambán nézzen ha magyarázok valami szakmai dolgot,vagy mesélek hogy épp min dolgozom...ahogy én is órákig tudom hallgatni hogy épp mit fejleszt...

amióta tudom (kb 15 éves koromtól) hogy mi akarok lenni,azóta tudom kb h a párom is ilyen végzettségű lesz (1 kivétellel azok is voltak).

Ebben van realitás.


de hogy a szőke plázap.csa kijelenti hogy ő csak orvoshoz megy férjhez,mert az sokat keres,nah az kiábránditó...

2011. febr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
56%
Le lehet pontozni, én orvosnak készülök, és a leendő páromtól is elvárom, hogy hasonlóan elismert területen dolgozzon. Valamilyen szinten talán belém is van nevelve a dolog, mert nálunk a családban mindenki elismert, sikeres, és jól fizető munkája van, és én sem szeretném lejjebb adni. Nem tudnék együtt élni pl. egy mezei vízvezetés-szerelővel, mindegy milyen kedves vagy akármi. Barátnak teljesen rendben van, pasinak/férjnek nem. De nem értem mi ezzel a probléma, nem azt mondtam hogy az első szembejövő jogász megtenné, az érzelmek ugyanúgy fontosak egy ilyen kapcsolatban is. Más meg nem jönne össze mondjuk romával, holott egy roma is lehet rendes, tisztességes ember. Mindenkinek vannak szempontjai, és kizáró tényezői, csak mindenkinek más.
2011. febr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Én mindenkit felpontoztam :)
2011. febr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Utolso:


Lehet, hogy a vizvezetek-szerelo tobbet keres, mint te - nem rosszbol. Csak nem hiszem, hogy le kellene nezni. Mi lenne velunk, ha nem lennenek szakmunkasok? Most volt nalam csotores... nem tudom, hogy mi lett volna, ha nincs szaksegitseg es en elismerem oket, szoval nem mondanam, hogy nem elismert szakma.

2011. febr. 17. 18:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!