Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kifizesse a gyerekem más...

Kifizesse a gyerekem más rókázását?

Figyelt kérdés
Iskolai csapat ment versenyre, 18-20 évesek. Hazafele örömmámorukban leitták magukat és 3-an összehányták a buszt. 50 ezret kell érte fizetni a busz sofőrnek, közösen a csapatnak, fejenként 4000 Ft-ot. Párom azt mondja, ő nem fizet, mert a mi lányunk nem volt még ittas sem, érte mentünk a buszhoz és szín józan volt, még alkohol szagot sem éreztünk rajta. De persze ő a saját pénzéből ezt be fogja fizetni akkor is, ha mi nem adunk rá. Én ezt olyan igazságtalannak érzem és sajnálom szegényt. De az is igaz, hogy a csapat az csapat, minden közös. De tehet ő róla, hogy a többiek ilyen buták? :(
2011. febr. 17. 08:22
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
85%
Igazatok van a csapat szellemmel kapcsolatban. De ebben a "csapatban" nem voltak olyan józan gyerekek, akik hazamennek és ahhoz hogy ki tudják fizetni a 4000 Ft-ot családostul lemondanak a vacsoráról? Ezt hívjuk családi csapat szellemnek?
2011. febr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
82%

Mindkettőtöknek igaza van.Neked azért,mert a te lányod nem hibás,akkor miért fizess,a lányodnak meg azért,mert a csapat az csapat.A többi józan gyerek szülője,mit mond?Sztem össze kellen hívni a szülők csapatát,és alaposan megbeszélnni ezt.Ha már közösen álljátok cehhet,akkor azért jár egy kis fejmosás a bűnösebbeknek.Ha így viselkednek győzelem után,akkor még nem elég érettek arra,h szülői felügyelet nélkül menjenek verenyezni (ez nyilván csak riogatás,de kicsit nem árt rájuk ijeszteni,ha így tudnak viselkedni.)

És tényleg kérj számlát a takarításról,mert ez azért túlzás...ezzel nem teszel rosszet a lányodnak..azért hülyére ne hagyjátok magatok venni a sofőr által,attól,h már megtörtént a baj.Ez 2 külön dolog.

2011. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
67%

Az h 3an behánytak az azt jelenti h a csapat nagy része ivott, csak most épp ez a 3 gyerek nem bírta. (Nemtom, h a lányotok ivott-e, nem ezt vitatom.) De ha a csapat nagy része ivott, akk sztem együtt is kell állni a költségeket.

Más kérdés, hogy ez az 50.000 Ft nagyon sok, tényleg kéne számlát kérni róla :)

2011. febr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
18%

Azt hiszem, itt most nem a családi vacsora úszna el.

Miért nem azt kérdezzük, hogy hol voltunk, amikor a gyerekeink ittak?

Ki adta nekik?

Ki nem vigyázott megint rájuk?

Azt gondolod, ha máshova viszed, akkor ott minden rendben lesz?

Ne menekülj! És főleg ne rángasd a gyereket!

Minden jót! :)

2011. febr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
65%

Jajj blis 18-20 évesekről van szó, azért nem olyan hatalmas tragédia hogy egy verseny után iszogatnak egy kicsit. Persze 3an túlléptek azon a bizonyos határon, de ez benne van a pakliban, mindenkivel előfordul, ráadásul nem is a kérdező felelőssége.

Majd ha minden edzés után inni fognak, az tragédia lesz, de ez még nem...

2011. febr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
47%
Szóval minden rendben?
2011. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Nem a családi vacsora úszik? Nálunk ez 4 családi vacsora ára! De persze, ki tudom spórolni, sárgaborsó főzelék feltét nélkül, grízes tészta, ilyenek, bejön az ára, csak kicsit elkeserít az egész. A nevelő, aki kísérte őket, nyilván felelős (ő is berúgott:), de mivel nagykorúak, őt nem hibáztatom. Az fáj, hogy az én lányom nem szokott inni, mert nem hülye, de félek, hogy ezután már ő is fog.

:(

2011. febr. 17. 12:21
 18/34 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon sajnálom, de nem utaltál arra, hogy a gyerekedet úgy járatod valahova, hogy azt meg sem engedhetitek magatoknak.

Ha a nevelő is ivott, feljelenteném!

Reális vágyak és az öntörvényűség visszaszorítása hiányzik. Ne haragudj, és ne gyere azzal, hogy annyira szerette volna.

2011. febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
57%

ha mondjuk én 19 éves vagyok, és berúgok az egyetemi tanárommal, minekután hazamegyek hullarészegen, akkor szted jogos, hogy jóanyám feljelenti a tanáromat???

18 után már mindenki saját magáért felel, hiába gimis, vagy 5.évre jár technikusiba. még ha ott van egy tanárnak kinevezett akárki is.


igaza van a kérdezőnek, iszonyat szemétség, h a józanokkal fizettetik a hányósok buliját. na meg aztán azt sem értem, h a pár idióta miért nem tudott szólni, h álljunk meg egy szóra, kitenném a rókát?


csapat ide, csapat oda, helyén kell kezelni a dolgokat, és meg kell fontolni, h miben érdemes összetartani, és mitől kell elhatárolódni.

2011. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
58%
Ok akkor most hány éves is pontosan az a gyerek?
2011. febr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!