Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kifizesse a gyerekem más...

Kifizesse a gyerekem más rókázását?

Figyelt kérdés
Iskolai csapat ment versenyre, 18-20 évesek. Hazafele örömmámorukban leitták magukat és 3-an összehányták a buszt. 50 ezret kell érte fizetni a busz sofőrnek, közösen a csapatnak, fejenként 4000 Ft-ot. Párom azt mondja, ő nem fizet, mert a mi lányunk nem volt még ittas sem, érte mentünk a buszhoz és szín józan volt, még alkohol szagot sem éreztünk rajta. De persze ő a saját pénzéből ezt be fogja fizetni akkor is, ha mi nem adunk rá. Én ezt olyan igazságtalannak érzem és sajnálom szegényt. De az is igaz, hogy a csapat az csapat, minden közös. De tehet ő róla, hogy a többiek ilyen buták? :(
2011. febr. 17. 08:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%

Első körben kérnék egy papírt tételes elszámolással arról, hogy mi is volt 50.000 Ft a takarításon.

Én nem fizetnék más hülyesége miatt.

2011. febr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát ő valóban nem tehet róla. Tökéletesen igazad van, engem is felháborítana a dolog. Az ittas osztálytársaknak kellene vállalniuk a tetteikért a felelősséget.

Viszont ha azt a felét nézem a dolognak, amennyiben nem fizet könnyen válhat különféle támadások célpontjává. Ebből a szempontból a lányodat is megértem.

A tanárnőnek kellene a sarkára állnia és nem kollektív büntetést alkalmazni. Így a delikvensek se fogják soha megtanulni, hogy tetteiknek következményeik vannak.

2011. febr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Igen, én is sokallom az összeget, gondolom 1 doboz mosópor és egy nedves takarítógépes gép megoldja 1 óra alatt. Reálisan 10ezer Ft-ot gondolnék. Beszéljek az igazgatónővel? De nem akarom, hogy ebből a gyerekemnek baja legyen.
2011. febr. 17. 09:04
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
50 ezer forint? Nem sok ez egy kicsit a takarításért? Inkább odamentem volna a sofőrhöz és azt mondtam volna neki, hogy feltakarítom. Szerintem takarított már mindenki hányást, gyermekeink babakorukba hánytak eleget.Szóval a bandából, aki még képes rá, az takarítson.
2011. febr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
74%
Jogos ÁFÁs számlát kérni a takaritotol. Ha nem ad, akkor pénzt se kérjen. Ha a csapat volt együtt, akkor nem iskolai hanem csapat ügy. A csapatnak együtt kell elvinni a balhét. Az más dolog, hogy a többség mit tesz a három balfácánnal. Remélhetöleg olyat, hogy máskor nem lesz kedvük vagy lehetöségük kellemetlen helyzetbe hozni a csapatot. Ez is csapat ügy!!
2011. febr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
39%

Csapatszellem!!

Szerinted a többiek mit mondanak, ha csak a te gyermeked nem fizet?

Én fizetnék mint a katonatiszt, és nem mert igazam van, hanem mert nem akarok rosszat a lányomnak.

2011. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: Csapatszellem? Magyarul büntetlenül leihatja magát pár idióta, úgyis megússzák, a büntetés nagy részét úgyis más állja. Szép kis csapatszellem!
2011. febr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
29%

Válaszom a válaszolónak és nem a kérdezőnek!

Mi a büntetés, és kinek?

Pénzbüntetés az anyának, vagy a gyerek megkülönböztetése?

Kinek is a csapatszelleme?

A gyerekemért ennyit még én is, bármikor.

A csapat akkor is csapat volt, amikor egyes tagjai ittak.

A csapat dolga eldönteni, hogy mit kezdenek a kilógóakkal, de a büntetés csapatként érte őket.

Ha ez nem ok, el kell hagyni a csapatot, de előtte fizess!

2011. febr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Igen, valahol én is érzem ezt, amit a csapatszellemről írtál. És én is gondolkozom azon, hogy akkor a további versenyekről le fogom beszélni.
2011. febr. 17. 10:59
 10/34 anonim ***** válasza:
0%

Ne!!!

Miért nem változtatod a csapatot egy jó hellyé?

2011. febr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!