Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a fontosabb szerintetek,...

Mi a fontosabb szerintetek, hogy előbb kifizesse valaki a hitelét, vagy hogy szakmát szerezzen, hogy biztosabb találjon állást később?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a mostani helyzetek miatt (és ha megteheted) a hitel kifizetését vállalnám. A szakmát részletben is kifizetheted, de a hiteled csak nőni fog...
2011. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert én eddig előrébb helyeztem a szakma megszerzését, és utána a hitel kifizetését. De a testvérem is a hitel kifizetését tartja fontosabbnak.

De ha kifizetem előbb a hitelt, akkor két évvel kitolom a tanulmányaimat, és kérdéses, hogy 11 órázva kibírok egy még négy évet...

A hitel nem nagy összegű, és nagyon jó konstrukciójú. Viszonylag nem nagy összegű, nyilván. Így is gyűjthetek rá még jó munka mellett is úgy két évig.

Akkor a hitel fizetése az első szerinted. Ezen még nem gondolkoztam el.

2011. jún. 8. 21:46
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy jó konstrukciójú a hitel, mert nagyon sokkal nem fog nőni, mármint ez nem olyan típusú hitel..., és a szakma részletekben való kifizetését nem választanám még véletlenül se, mert ha félúton nem lesz pénzem rá, akkor meg hogy fizetem ki?

Az a baj, hogy a szakmáimmal semmit sem tudok kezdeni itthon, a helyen, ahol élek. Költözni nem akarok, mert nem vagyok olyan idegi állapotban, hogy ezt be merném vállalni, szeretnék itt letelepedni, ebben a városban. Ha a munka miatt elköltözöm, nem tudom, mi lesz az amúgyis eléggé sza@r állapotú idegrendszeremmel. Nagyon szeretem azt a szakmát, amit tanultam, de helyileg nehéz ebben elhelyezkedni, ezért akarok pénzügyet tanulni.

Meg azt is figyelembe véve, hogy 25 éves szingli lány vagyok, valahogy jobbnak tartottam előbb a szakmát, az én elgondolásaim alapján, mert ha akarok párkapcsolatot, nem ártana olyan szakma, amivel el tudok helyezkedni. Így is mire megszerzem, ott lennék 27-29. Csak szerettem volna megadni magamnak a lehetőséget a letelepedésre.

Azért írtam ki a kérdést, mert több szem többet lát.

2011. jún. 8. 22:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy nehéz a helyzeted :( Milyen szakmád van? A közelben sem tudsz abban elhelyezkedni?


Amúgy, ahogy így leírtad, lehet, hogy én is szakmát csinálnám meg előbb. Csak egy baj van... a hiányszakmák, mind férfi szakmák más meg már nem nagyon kell :S

2011. jún. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Diplomám van, vagyis lesz,miután meglesz az első nyelvvizsgám. Emiatt nem akarok olcsóbb szakmát tanulni, mert pl a bolti eladó olcsó lenne, de nem is keresik, és bárki hülye meg tudja csinálni...

Megvallom őszintén, hogy én ezért választottam a pénzügyet, meg amúgy, annak oka van, hogy én emellett döntöttem, már jó egy éve, vagy másfél. Matekot tanultam már korábban, és szenvedélyemmé vált egy időben a nyelvészet és a mat.programozás. Kipróbálnám magamat a statisztikázásban is. Aztán mivel nem mindenkinek van a matekhoz kedve, mert ugye az kell hozzá, ezért ez jobb lenne. Passzoltam el k..jó munkát amiatt, mert nem értettem a pénzügyhöz, nem az kellett hozzá, de egy pénzügyes szakmával sokat kezdenék. Mert szívesen lennék asszisztens, bárhol, ugyanis vakon gépelek, gyorsgépírás, és meglehetősen gyors vagyok. Nyilván nem vagyok annyira ostoba sem, úgy átlagos vagyok.

Persze, ma senki se kell :D, de a pénzügy területén még el lehet azért helyezkedni.

Később meg képzőművészeti egyetemet célzok meg, ha úgy alakul a sorsom, tehát nem akarok valami ilyen típusú szakmát, mert nem vesznek fel. Szívesen pakolok én, csak éppen nem vesznek fel. Próbáltam találni amolyan konyhás néni munkát, de sajnos nem vették be, hogy nincs célom a diplomámmal...

Könyvtáros vagyok, nemtom, említettem e, meg rajztanár. Azon kívül grafikus, de grafikusnak meg azért nem vesznek fel,mert még nincs gyakorlatom. Sajnos ehhez sok idő kellene, ami nekem nincs, habár elég tehetséges vagyok, lenne esélyem. De inkább majd a festészettel próbálkozom.

Tényleg azt érzem, ha most kifizetem a hitelem, akkor sose lesz párom, mert ki akarna velem összeköltözni, ha nincs használható szakmám, és oké, nagyon jó munkám van, de nincs benne karrier lehetőség, vagy legalábbis én más irányvonalon akarok mozogni.

Köszi a válaszokat.

2011. jún. 8. 23:47
 6/8 A kérdező kommentje:

MÉg valami, a bolti eladóság is jó, mert szakma, és a szakma mindig jó. Én azt látom, hogy jó nagyon,ha szakmád van, mert akkor ha szerzel gyakorlatot, akkor lesz új állásod, és ezt látom mindig. Tehát nagyon jó a szakma. Csak mivel nekem diplomám van, és hosszú távú terveim vannak vele, ezért nem igazán látom értelmét, hogy én itt valami eladó, vagy pék, vagy hasonló szakmát tanuljak, habár kedvem lenne hozzá.

Meg a másik, hogy tény, hogy azokban a szakmákban könnyebb elhelyezkedni, amiket kevesebben tudnak elvégezni... Most mért akarnék a végzettségemmel és a tanultságommal kisebb helyet magamnak. Inkább tovább gyűjtök. Akkor több az esélyem.

A képzőművészeti egyetem elvégzéséhez mecénások kellenek majd, de ha festek, és hírnevet szerzek, meg grafikusként, lehet, hogy még azt is megszerzem.

Vagy szerintetek lenne értelme pl péknek tanulni, vagy bolti eladónak?

2011. jún. 8. 23:51
 7/8 anonim ***** válasza:
te ez így összességében egy viccnek tűnik:) vagy nagyon sokoldalú vagy:)
2011. jún. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem viccnek szántam a kérdést...

Nem vagyok amúgy normális, sokszor vannak problémáim, elmebeliek... Ha nem tudok valamit kitalálni, nem fogok sokat habozni..., hogy mást tegyek.

Úgy érzem, hogy itthon is megaláznak, semmibe vesznek. Sajnos ez így alakult az életben, hogy nehezen tudok kiállni magamért, és sokan kihasználnak, és megaláznak.

Ha nem tud rendeződni a helyzet, a halál is százszor jobb. Nem tudom, meddig tartható az állapotom.

De örülök, ha valakit más baja megnevettet. Ezt nem hittem volna.

2011. jún. 9. 23:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!