Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan szerezzen egy mai...

Honnan szerezzen egy mai huszonéves lakást?

Figyelt kérdés
Negyvenes/ötvenes szülei vannak ennek a generációnak, öröklés kizárt. Akinek jobb állása van, az is maximum félmillió forintot tud félretenni. A hitelt felvenni öngyilkosság. Mi a megoldás?
2009. nov. 19. 02:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez jókérdés. A mai világban már nemhogy tartalék nincs de soha az életben ki nem nyöghető felhalmozott adósság van az ember feje fölött élete végéig. Valami nagyon nem jó itt az biztos.
2009. nov. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
külföld
2009. nov. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kapitalizmus ! A háburú előtt nagyon kevés embernek volt saját háza.A legtöbb fiatal élete végéig a szülőknél lakott,vagy egy bérelt lakásban.Egy tanár pl.nem is álmodhatott saját házról,mert nem volt annyi jövedelme.Az iparosok,kiskereskedők közül is csak kevésnek sikerült saját házat vennie.Sőt:a vállaltok igazgatói sem a saját házukban laktak,hanem a cég biztosított nekik lakást.A 60-as években tette lehetővé a Kádár-kormány a saját ház építést,és lakásvásárlást.Ha valaki dolgozott és spórolt,5-10 év alatt lehetett saját lakása.Ma már ez reménytelen vállalkozás a legtöbb ember számára.

A külföld sem megoldás,mégha sokan ezt is hiszik.Ha sikerül is külföldön jó munkát találni,akkor is hosszú évekbe kerül,hogy egy saját lakást vegyen.

Vissztértünk a kapitalizmusba,és a háború előtti időkbe.

2009. nov. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mobilház? Szerintem jobb mint egy albi.
2009. nov. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Egyedül tényleg öngyilkosság a lakáshitel, de ha találsz egy párt is, akkor működhet. Persze sok mindent fel kell áldozni hosszú évekre, de működhet. Mi is azt nyögjük a férjemmel mert sajnos ára van annak, ha valaki 21 évesen lakást vesz.
2009. nov. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Már miért is lenne öngyilkosság egy lakáshitel???? Erre szeretnék választ kapni! :) (azért mert a legtöbb ember el sem olvassa, hogy milyen hitelszerződést ír alá??? Az meg is érdemli... :D:D)


Az első lépés: nem kell nagy lábon élni, és okosan kell spórolni, jó helyre kell befektetni a pénzt.

A második. Ne huszonévesen akarj saját lakást, hanem told feljebb kicsit, mondjuk 28-30 éves korodig.

Ha minden vágyad egy saját lakás, akkor a szülőkkel ki kell bírni addig, amíg a lakás árának a min. felét össze nem gyűjtötted. (mert amit albérletre adnál, azt ugye félreteheted, mert a szüleid nem kérnek pénzt, a rezsibe persze illik beszállni). Én is így teszek, mert tudom, hogy hitel nélkül esélytelen. Igaz, anyámmal nem jövök ki valami jól, (és ez túlzottan finom megfogalmazás), de még kibírok 4-5-6 évet, hogy aztán egy saját lakásom lehessen (felesben egy bankkal :D:D)


(ja, még mielőtt bárki azt hinné, nem dolgozok banknak, meg nem a pénzügyi szférában mozgok!!! :D)

2009. nov. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek az utolsóval: azért elég sok huszonévesnek sikerül lakást vennie, akár hitelre is, mindenféle szülői segítség nélkül. Én is vettem 24 évesen, persze pár évig nem volt nyaralás, és bulizás is csak a sarki talponállóban. :-) És még most is fizetem a törlesztést, ami még mindig kevesebb mint egy albérleti díj.
2009. nov. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha párod van, mindkettőtök nevére lehet kötni lakástakarékpénztárt. Ennek a legrövidebb ideje 4 év 3 hónap. Ezzel a lakás felét össze lehet spórolni. Ehhez kapcsolódóan jár állami támogatás, ha rendszeresen fizetsz, és lejáratkor egy kedvezményes kamatozású hitel.

Szerintem nem lehetetlen, de spórolni kell.

2009. nov. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, hogy öngyilkosság lenne, mert a többségnek nincs stabil munkahelye. Személy szerint azt sem tudom, hogy mi lesz egy év múlva, 15-20 évnyi törlesztést nem merek bevállalni.
2009. nov. 19. 13:41
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Keress másodállást, vágj bele új lehetőségekbe. A gondolkodásukat kell megváltoztatni az embereknek. Aki alkalmazottként él, kitaposott utakat választ, annak nincs kockázat az életében, de szinte semmi esélye, hogy fiatalon önerőből vegyen lakást. Cselekedni kell és nem siránkozni.
2009. nov. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!