Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináljak az...

Szerintetek mit csináljak az anyósommal? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Tegnap betelt a pohár. Anyósomnak van 3 gyereke, a legkisebb is 28 éves. Egy éve ismerkedtünk meg a párommal és eleinte nem is volt gond, így-úgy szeretett, meg örült nekem elvoltam vele. Fél éve összeköltöztünk a párommal, örült neki, de mostanában teljesen megváltozott. Fejeket vág, bunkózik velünk. Hol a párommal, hol velem, hol mindkettőnkkel. Viszünk ajándékot neki erre:"minek vittük?neki az nem kell..."Panaszkodik a másik két gyerekének, hogy ő milyen szegény, de ha kisegítjük, csak húzza a száját, mintha ő tenne szívességet, hogy elfogadja. Mikor itt volt vendégségben is megkavarta a dolgokat,ferdén mesélt mindent rólunk és megint mi, főleg én, jöttem ki az egészből rosszul. Nálam már kezd szakadni a cérna.Tegnap ünnepeltük az egyik lánya névnapját. Mivel a párom délelőtt dolgozott, csak 2 után tudtunk kimenni, nem ebédre, és már mindenki ott volt, megkajáltak és ez rendjén is van. Kártyáztak, jól elvoltak, de mikor beléptünk, megfagyott a levegő. Köszönni sem akart, csak a fejeket vágta, hozzánk sem szólt egész nap, az asztalhoz se ült oda, hanem kihúzta a székét a konyha legtávolabbi sarkába és ott ült végig. Mennyire volt kínos és megalázó? Nagyon.

Nem szolgáltunk rá, örökké a kegyeit kell keresni. Innentől én befejeztem. Oké, hogy a párom anyja, de valahol van egy határ.

Szerintetek?


2011. febr. 14. 09:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy tud néha nagyon kegyes és kedves is lenni, de mára már ez elég ritka lett
2011. febr. 14. 09:45
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Igazi sárkány anyós.Úgy érzi elvetted a pici fiát.Szánalmas.Agyilag zokni.Teljen mértékben igazad van.Párodnak mi a hozzá szólása?Le kéne ülni anyós pajtival ezt megbeszélni.
2011. febr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Párod mit reagál ezekre a dolgokra?


Egyszerűen el kell őt felejteni. Nem tudtok vele mit csinálni.


Enyém anyós is borzalom, már jó párszor alaposan összevesztünk.

2011. febr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Párom egy véleményen van velem. Ha kötelező megyünk, ha nem, nem. Neki nem hiányzik ez és fájlalja, hogy az anyja velem is ilyen.

Megbeszélni? Szerintem esélytelen.

2011. febr. 14. 09:57
 5/11 anonim ***** válasza:

Néha elborzasztanak az itt olvasott anyóssztorik, és most épp ez... Elképesztő unintelligenciára vall az ilyen viselkedés, szerintem. És ezzel sajnos nem lehet mit csinálni, max a párod, a kicsi fia tud neki max annyit mondani, hogy fogja vissza magát a "durcizásban", mert nem vagytok rá vevők.

Unokatesómnak játssza az anyósa a hivatalos mártírt, de úgy, hogy én már megtéptem volna. Nem bírom elviselni az ilyen embereket.

2011. febr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ha tud kedves is lenni, bízz benne, hogy el fog múlni ez az állapot. A családi békesség kedvéért egyenlőre ne tegyél semmit, nálunk is volt ilyen és megoldódott! Átérzem mert nekem is gyomoridegem volt de az idő rendbe hozta, ha később se változik akkor viszont kerüljétek egymást és talán észbe kap
2011. febr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, hogy lesznek olyanok, akik elítélnek, de mi a férjemmel kb. 5 éve teljesen "felhagytunk" az anyóssal. 8 éve vagyunk házasok, van egy 7 éves lányunk, akire öt éve azt mondta, hogy fattyú. (Röhej, de a kiscsaj külsőre nagyon hasonlít rá, mondhatom ráhasonlít a legjobban a családban.) Ő speciel azt fájlalja, hogy a kisfia eljött otthonról és nem neki viszi haza a fizetését. Apósommal kutya-macska módjára élnek és a fiára akart támaszkodni, CSAK a fiára, nő nem jöhetett a képbe. A "fattyúzásig" nagyon sokat próbálkoztam vele, hogy elfogadjon, de eldöntöttem, hogy a gyerekemet/gyerekünket nem engedem neki bántani. Így 5 éve, hogy teljesen megszakítottuk vele a kapcsolatot nyugodtan élünk, és már azon sem agyalok, hogy miért nem fogadott el. Egyszerűen vannak hülye emberek, akikkel nem érdemes foglalkozni. (Természetesen a férjemmel együtt hoztuk meg a döntést. - ez nagyon fontos volt!)

Lehet, hogy a Te anyósod azért ennyire nem hülye, de én megbántam, hogy annak idején annyi időt és energiát fecséreltem el arra, hogy "összebarátkozzak" vele. Persze előre nem tudhatod...

2011. febr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Lehet, hogy eddig anyósod csak látszólag volt kedves veled. A soraidból kitűnik, hogy nagyon kétszínű lehet.

Valószínűnek tartom, hogy most jött rá, hogy a ti kapcsolatotok komoly a fiacskájával. Szerintem féltékeny rád. Az ilyen emberek nem fogják fel, hogy jobb elfogadni a gyermekük párját olyannak amilyen (és itt nem szélsőséges dolgokra gondolok), minthogy elveszítsék a a gyereküket.

Szerintem legyél távolságtartó az anyósoddal, hátha rájön, hogy hogyan kéne veled-veletek viselkedni. Sokszor csak akkor értékeli az ember a családját, ha már elveszítette. Talán ez kibillenti egy kicsit az anyósodat a kétszínűségből

Sok sikert és kitartást.

2011. febr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fél éve megy ez, hogy akármit tesz vagy mond, akkor is kedvesek vagyunk, nem éreztetjük vele, hogy haragudnánk, csak már unalmas. Párom döntött úgy, hogy akkor egy ideig hanyagoljuk most. Nekem azért furcsa, mert az én anyukám nem ilyen a párommal és velem sem.
2011. febr. 14. 10:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudtok mit csinálni. Egy már idős nő nem fog megváltozni, hiába beszélnétek vele, így egyetértek a Pároddal, hogy ez felesleges.

Egyszerűen tényleg korlátozzátok le a találkozásokat a lehető legminimálisabbra, amikor kötelező, de több nem kell. Sem segíteni, sem keresni, sem semmi. Jobb nektek külön is.

Sőt, mondhatni még szerencsés is vagy, hogy a Párod ezeket látja, és egy véleményen vagytok. Tesóméknál hasonló a helyzet, de ott a Férjébe annyira belenevelték a sok hülyeséget, és hogy az anyja szava az igaz és való, és hogy mindent tegyen meg érte és a hugáért, hogy ebből folytonos vitáik vannak sajnos, hiába tudja tesóm is, hogy amúgy odavan őértük (már picibaba is van).

2011. febr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!