Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jogon kér engem számon...

Milyen jogon kér engem számon a 10 éves hugom?

Figyelt kérdés
18 éves elmúltam és rettenetesen idegesít, hogy számonkér, néha mintha anyámat hallanám ahogy beszél! Hol voltál? Mit csináltál..?! A szokásos kérdések. Mondtam anyuéknak is, hogy ez engem nagyon bánt, mert ő még elég kicsi ehez. De ők csak legyintenek. Mit tehetnék, hogy visszatérjen a kishugom a földre és ne legyen elszállva magától?
2011. febr. 11. 11:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
35%

"Közöd???" - ennyi. És ignorálod, ha nem tetszik.


Az idegesség belülről fakadó valami. Nem Ő idegesít fel téged, hanem te húzod fel magad rajta. Ami nagy különbség, mert mihelyt ezt belátod, azt is tudni fogod, hogy ez egy cselekvés részedről. S bár lehet, hogy annyira a lényed részének véled, hogy minden alkalommal szinte kötelezően ugyanazokat a válaszokat adod a külső ingerekre, ez még sincs kőbe vésve, akármikor változtathatsz rajta. Nehéz és csak Te változtathatsz rajta. Mások maximum segíthetnek. Én például annyit, hogy ezt elmondtam. :)


43/F

2011. febr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
64%
Légy okosabb nála. Ne húzd fel magad a kérdésein, s főleg ne taknyosozd le,mert ezzel ő szintjére süllyedsz. Ha látja rajtad, hogy idegesít téged,akkor annál jobban fogja csinálni. Ilyenek a gyerekek, valószínűleg te is pont ugyanilyen kíváncsi voltál 10 éves korodban. Legközelebb ha megkérdezi, hogy hol voltál találj ki valamit,ha nem akarod az igazat elmondani. Pl. mondd azt, hogy könyvtárban voltál vagy a postán. Ezek számára még dög unalmas helyek,és biztos lehetsz benne, hogy nem fog tovább kérdezősködni. Egy idő után pedig teljesen leszokik róla, hiszen "unalmas helyekre" jársz, ahol "unalmas" dolgokat csinálsz. Az én húgomnál teljesen bevált ez a módszer. Ha bulizni mentem, és ő is észre vette, hogy puccparádéban vagyok, akkor meg annyit mondtam, hogy kiállításra megyünk festményeket nézegetni. Próbáld ki, hidd el, a te húgod is lenyugszik majd! ;)
2011. febr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez aranyos. Biztos tudni szeretné, milyen életed van, mivel töltöd a szabadidődet, jól telt-e a napod. Igenis van köze hozzá, hiszen a testvéred, egy házban laktok. Én örülnék, ha az öcsém érdeklődne néha, hogy élek-e még, vagy mi. Itt lakik a szomszád szobában, de szinte alig beszél velem, pedig én próbálok társalgást kezdeményezni vele.
2011. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Nem verném meg..:S és csúnyán is ritkán beszélek vele.

Amúgy a ma reggelin akadtam ki nagyon! Beteg vagyok egész héten, tudja ő is. Egész éjjel nem aludtam, erre fél 7kor feltépi az ajtót és elkezd rángatni, hogy mit képzelek magamról, hogy nem megyek iskolába!? Ilyenkor megkérdezem anyáméktól hogy ez normális??? Mit képzel magáról!?

2011. febr. 11. 12:08
 15/26 anonim ***** válasza:
78%

Èn voltam idegesítö kishugocska és nem rosszindulatból.

Féltékeny voltam arra,hogy ö már mehet,nagy és irigyeltem érte.Engem néha elvitt magával valami nekem való programra ahol ketten jól éreztük magunkat!Utána békén hagytam.

35/N

2011. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
74%

CSak annyit válaszolj,hogy nem rá tartozik.....

Ezért rossz a nagy korkülönbség.....

2011. febr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
60%

Nincs véletlenül elkényeztetve?

Igen is anyukád és apukád dolga lenne ilyenért leállítani.

Semmi joga igy viselkedni!Mond szüleidnek,hogy rendezzék le mielött te teszed mert azt nem teszi majd zsebre!

2011. febr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Dehogynem..! Borzasztóan el van kényeztetve:S
2011. febr. 11. 12:23
 19/26 BlackSword ***** válasza:
68%

És mi van ha tényleg érdekli... Tényleg annyira nagy baj??? Most vagytok abban a korban, hogy még másként látjátok a világot, és mindent, ami benne van... Pár év múlva majd megváltozik... Hidd el...

Öcsém és köztem 7év van... Azóta, hogy benőtt a feje, és tud néha csöndben is maradni, azóta jófej... Csak bírd ki ezt a pár évet... És utána már könnyebb lesz közös nevezőket találni...

2011. febr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
81%
Akkor itt a szülök szúrták el!
2011. febr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!