Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor rossz apa vagyok?

Most akkor rossz apa vagyok?

Figyelt kérdés

Van 2 fiam az egyik 3 éves a másik még kicsi. És már nagyon elegem van a 3 évesből. Játszok vele sokat meg beszélgetni is szoktunk de mégis rossz nagyon. Állítólag rosszabb voltam nála szóval fogalmam sincs h bírtak ki. Állandóan verekszik, dobálózik, kiabál és szaladgál. Haa rászólunk akkor meg csak nevet. Sokszor alig tudok vele egy szobába maradni mert annyira feltud idegesíteni és olyankor muszáj kimennem onnan pár percre. Mindig olyat csinál ami nem tetszik nekem és és ő ezt élvezi h kicseszhet velem. Bántani nem akarom pedig néha már elég közel jár hozzá de akkor inkább arrébb megyek. Volt már olyan h odacsaptam de az kell is. Szerintem jó dolog a gyerek amikor nyugodt és normális de nem tudom. Nyáron alig volt egy kis szabadidőm a munka miatt, télen meg nem kell sokat menni de néha annak örülnék ha menni kéne. Rossz apának érzem magam miatta hogy néha itt hagynám. Az is vagyok?

30f


2011. febr. 4. 14:00
1 2 3 4
 31/37 weca válasza:
szia ! addig jó amig eleven a gyerek ! Ha már nem eleven akkor már beteg .Ajánlon Olvazsd el Tóht Árpád :Lóci óriás lesz cimű versét .Remélem nem hiperaktiv a kicsi ülj le vele játszani olvas néki sok sok mesét sétálj vele fociz szóval farazd ki. Egy 3 éves gyereknek nagy a mozgás igénye egy lakásba nem igen tudja ki ugrálni magát ugy hogy ne idegesitsen fel.3 éves korára kialakul az ember jeleme .Elég nagy felelőség, hogy állsz hozzá veressel nem oldasz meg semmit vagy mégis sérül a jeleme . Őt verik ő is verekedni fog, mert nem ismer más konfliktus megoldást csak a verekedést PL:HA ROSSZAT CSINÁL jelölj ki egy széket ütezsd le 5percre ha fel áll ülteszd vissza szeliden de határozotan. Soha se feled el a szeretett nem kiábál! Olyan hamár felnőnek a gyerekek élvezd ki minden pillanatát. Hiszen ő választott titeket nem ti őt! Így állj hozzá ! pá
2011. márc. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad

02-04 21:30


kis vacak?

2011. márc. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Szerintem sem vagy rossz apa.Nyugi, az én fiam is ilyen volt, és ilyen is maradt. Hatalmas az egója, és ha nem vele van foglalkozva, képes bármit csinálni, hogy csak rá figyeljünk. (egyszer képes volt magának az alig mozgó fogát kihúzni, hogy ne a nővérével törődjünk.Verset tanultunk a leányzóval. ) Én is sokszor a fejemet fogtam, hogy kellett ez nekem...... de egyszer nagyon beteg lett. Kórházba is került, és majdnem meg is halt. És akkor szó szerint nem volt nagyobb vágyam mint, hogy "csak még egyszer had akadjak ki rá"...... Hála az orvosoknak kiakadtam, többször is. Akkor jöttem rá, hogy az életemet adnám érte, és imádom úgy, ahogy van. Bánom is én, hogy mennyire eleven. Szerettem én őt előtte is, csak nem tudatosult. Hamar gyermek volt, és pont rossz anyagi helyzetben éltünk, mikor hirt adott az érkezéséről. És a nehéz terhesség miatt lemaradtam minden elsőről a kislányomnál. Az első felülés, az első mászás, lépések, szó, ezeknél én mind kórházban voltam, és ez persze rosszul esett. És lehet, hogy ezért volt, hogy úgy éreztem nem szeretem annyira. De mint irtam, ez tejes mértékben megváltozott. Az elevenségről meg annyit, hogy eljött a "bosszú" ideje. Most elsős, és testnevelés tagozatos suliba irattam, természetesen tagozatra. Év elején közöltem a tanárokkal, hogy hajrá, mindent bele, a gyereket fárasszák le tesiórán. Meg is teszik. + beirattam küzdősportra. Az edző imádja. Neki is "kiadtam az ukázt", hogy pihent gyereket nem akarok meglátni. Be is tartja ő is, a gyereknek a térdénél lóg a nyelve, mikor hazajön. Csak gáz van, mert már kezd hozzászokni..... nemsokára kell még neki valami.
2011. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem attól lesz valaki jó szülő, hogy tökéletes. Az Isten kiváltsága. A jóra való törekvés már önmagában jelzi azt, hogy szereted a gyermekeidet, és ez fontos.

Az én 16 hónapos lányom olyan , mint az égető tűz. Eleven, és még betegen sem ül meg soha egy percre sem a fenekén. Még éjjel is előfordul, hogy felébred, és úgy gondolja, ő játszana. Aztán ha ez nekem nem tetszik, képes ugrálni rajtam, meg piszkálni az orrom, a fülem stb. Közben jókat mulat. És igen, bosszant, szándékosan. És rám mutat, és kinevet. Tudom, hogy direkt csinálja, de engem nem zavar. Az életben vannak ennél sokkal rosszabb dolgok is. Ő egészséges, mosolygós, kedves (már ha épp nem pipa rám) gyermek. És nálam is előfordul, hogy elgurul a gyógyszer...

de mindig nagyon ügyelek rá, hogy soha ne éljek vissza azzal, hogy én vagyok a felnőtt. Soha ne kiabáljak, ennek eredményeképpen pedig inkább vicsorgok rá, ő meg nevet, amiből megint csak szaladgálós, nevetős játék lesz. Persze könnyen vagyok, mert még nem megyünk pl. időre sehova. és nem feltétlen kell hajkurásznom őt...

Summa summárum, nem tartalak rossz apának. Ezek csak érzések. Ha az indulataidat kordában tudod tartani, egyáltalán nem ártalmasak.

Van egy ismerősöm, szelíd, ártalmatlan, csöndes kétgyermekes anyuka. A múlt héten mesélte, hogy van olyan, hogy bemegy a fürdőszobába a két kisgyereke elől, magárazárja az ajtót, és ordít, hogy : "Mikor fogjátok már be a pofátokat?"

Jót röhögtünk rajta. Látod? Más is van így...:-)

2011. márc. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Talán lehet, hogy Ti vagytok az okai annak, ahogyan viselkedik. Mármint ez a verekedős téma... Nem lehet, hogy feszültség van a környezetében, ami rá is átragad?
2011. márc. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy pont a kicsi miatt lett ilyen. Próbálja elérni, hogy vele többet foglalkozzatok. Próbálja magára vonni a figyelmeteket.

Nem vagy rossz apa! Azok a rossz apák, akik a gyerekük felé sem néznek, akik ok nélkül ütik-verik a gyereküket, stb. Az, hogy néha betelik a pohár nálad, az teljesen elfogadható. Nyílván dolgozol, stressz is ér elég, és nincsenek kötélből az idegeid.

Próbáld ki, hogy azt mondod neki, hogyha rossz, akkor nem játszol vele. Akkor játszon egyedül, mert nem szereted a rossz gyerekeket. És vonulj látványosan félre, olvass, vagy tv-zz, ne figyelj rá. Hátha beválik.

2011. márc. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

én is néha otthagynám a hisztiző gyereket :)


de gondolj bele: feleséged otthon van a 24 órában a gyerekekkel! Te legalább elmész dolgozni és kipihened őket :)

Férjem mondta már többször, hogy mióta ördög hisztigépünk van, nem munka után pihenni jön haza hanem itthonról meg kipihenni minket a melóba :D


nyugi, pár hónap :) addig meg neveld meg :)

(vagy játssz a kicsivel :D)

2011. márc. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!