Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor rossz apa vagyok?

Most akkor rossz apa vagyok?

Figyelt kérdés

Van 2 fiam az egyik 3 éves a másik még kicsi. És már nagyon elegem van a 3 évesből. Játszok vele sokat meg beszélgetni is szoktunk de mégis rossz nagyon. Állítólag rosszabb voltam nála szóval fogalmam sincs h bírtak ki. Állandóan verekszik, dobálózik, kiabál és szaladgál. Haa rászólunk akkor meg csak nevet. Sokszor alig tudok vele egy szobába maradni mert annyira feltud idegesíteni és olyankor muszáj kimennem onnan pár percre. Mindig olyat csinál ami nem tetszik nekem és és ő ezt élvezi h kicseszhet velem. Bántani nem akarom pedig néha már elég közel jár hozzá de akkor inkább arrébb megyek. Volt már olyan h odacsaptam de az kell is. Szerintem jó dolog a gyerek amikor nyugodt és normális de nem tudom. Nyáron alig volt egy kis szabadidőm a munka miatt, télen meg nem kell sokat menni de néha annak örülnék ha menni kéne. Rossz apának érzem magam miatta hogy néha itt hagynám. Az is vagyok?

30f


2011. febr. 4. 14:00
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
66%
Tudod kérdező a gyereket nem csak megcsinálni kell. Néha nem árt nevelni. És nevelni nem csak veréssel lehet.
2011. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Te jó isten, mintha a férjem írta volna.Nálunk már az a kikapcsolódás ha az ember elmehet dolgozni.Bár nekünk a 3 éves kisfiú Bendegúz, a középső.Van egy 4éves nővére és egy 1hónapos huga.A két kislány nyugodt aranyos,de ez a kis vacak egyedül képes kettőnket 5perc alatt teljesen leamortizálni.Megértelek,hidd el mi is tudjuk milyen amikor ROSSZ egy gyerek,mert hiába mondják sokan, hogy nincs rossz gyerek csak eleven mi tudjuk, hogy léteznek.KITARTÁS talán elmúlik.(legalábbis merem remélni)
2011. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
75%

hahahha

Nem bír egy 30 éves férfi megnevelni egy 3 éves kisgyereket.

Anyám óvónő, ő is mesélte, hogy van olyan szülő, aki panaszkodik neki, hogy óvónéni, mit csináljak ezzel a gyerekkel (4 éves), mert nem bírok vele...

Nevelésből elégtelen...

Olvass el néhány ilyen témájú könyvet, hátha segít.

Ne hagyj rá semmit, komolyan és következetesen és nagyon időigényesen szabad vele bánni.

Olyat, hogy ó hadd csinálja nem szabad, azért rossz, hogy foglalkozzanak vele, hogy figyeljenek rá.

Egyszer sem hagyhatsz rá semmit.

2011. febr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

A TE figyelmedet keresi,neked mutogatja magát,na meg a Te géneid.

Igyekezz mindennapra megadni a fiadnaka lehetőséget,h kimozogja magát,és örülj h ilyen egészséges gyerkőcöd van:-)

35 éves 3 gyerekes anyuka.

2011. márc. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz apa. Nekem anno a szemembe is mondták, hogy talán jobb lenne ha nem lennék. Mindenkinek vannak olyan érzései, csak többnyire nem merik kimondani. Próbáljátok fehyelmezni. Bár még az odébb sétálás is jobb, mintha vernéd.
2011. márc. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőm fia volt ilyen 3 évesen. Ő fogta és beiratta küzdősportra (amit direkt ilyen kicsiknek tartottak). Az edzőt külön megkérte, hogy oldja meg, hogy hullafáradtan kapja vissza a gyereket. Így is lett, illetve a küzdősportoknál eleve fontos a fegyelem, így azt is beléjük nevelik.

Szerintem azon túl, amit a többiek írtak, érdemes lenne körbenézni és egy ilyen helyre beiratni a kissrácot. Ott kontrolláltan verekedhet, az edző meg anélkül le tudja szedni bárkiről, hogy a gyerekben kárt tenne.

2011. márc. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Szerintem magára akarja vonni az összes figyelmet a kistestvér miatt. Sok gyerek van úgy,hogy még akkor is ha büntetést, szídást vagy akár verést kap akkor is rosszalkodik, mert azzal felhívja a szülők figyelmét és eléri, hogy CSAK vele foglalkozzatok. Féltékeny.
2011. márc. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
El kellene kezdeni nevelni a gyereket, mert ebben úgy látom nem jeleskedtek. Határokat kell neki szabni és következtesen be kell tartatni a szabályokat. Egész nyugodtan sarokba lehet állítani, elvenni tőle a játékait, esetleg meg lehet vonni a desszertet. Ti ismeritek a gyereketeket, ti tudjátok, hogy mi hatna rá. Ha pár héten keresztül következetesen tartjátok magatokat a szabályokhoz, hozzá fog szokni és nem lesz ennyire rossz. Ez nem normális dolog, hogy semmi tekintélyed nincs a gyerek előtt! Nem vagy rossz apa, inkább azt mondanám, hogy elkényeztettétek. Sokan bármit megadnak a gyereknek, hogy ne hisztizzen és így végül ők maguk rögzítik a gyerekben, hogy ha akar valamit, akkor azért bizony hisztizni kell, mert akkor úgy is megkapja.
2011. márc. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kicsim is egy igazi rosszcsont, felér hat fiúval. Iszonyat módon fel tud idegesíteni, de SOHA nem merült fel bennem a gondolata, hogy nem kellett volna világra hoznom!


Nehéz vele szót érteni, de szerintem az nem megoldás ha ráhagyod, otthagyod mert nem bírsz vele. Ki fogja megnevelni ha te nem??? Neked kell "fogást" találni rajta, mert más nem fog, mert igazság szerint rajtad és az anyukáján kívül másnak nincs is erre lehetősége. Állj a sarkadra, légy határozott, és neveld azt a gyereket!

2011. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 habibi ***** válasza:
szia, szerintem nem vagy rossza apa, sőt:) én örülnék, ha ilyen apám lenne mint te :) az enyémnél ezerszer jobb vagy, ő sose foglalkozott velem, mindig kibúvót keresett, ha rólam volt szó és inkább a tesómat választotta.., de kitartást és sok türelmet kívánok :)
2011. márc. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!