Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor rossz apa vagyok?

Most akkor rossz apa vagyok?

Figyelt kérdés

Van 2 fiam az egyik 3 éves a másik még kicsi. És már nagyon elegem van a 3 évesből. Játszok vele sokat meg beszélgetni is szoktunk de mégis rossz nagyon. Állítólag rosszabb voltam nála szóval fogalmam sincs h bírtak ki. Állandóan verekszik, dobálózik, kiabál és szaladgál. Haa rászólunk akkor meg csak nevet. Sokszor alig tudok vele egy szobába maradni mert annyira feltud idegesíteni és olyankor muszáj kimennem onnan pár percre. Mindig olyat csinál ami nem tetszik nekem és és ő ezt élvezi h kicseszhet velem. Bántani nem akarom pedig néha már elég közel jár hozzá de akkor inkább arrébb megyek. Volt már olyan h odacsaptam de az kell is. Szerintem jó dolog a gyerek amikor nyugodt és normális de nem tudom. Nyáron alig volt egy kis szabadidőm a munka miatt, télen meg nem kell sokat menni de néha annak örülnék ha menni kéne. Rossz apának érzem magam miatta hogy néha itt hagynám. Az is vagyok?

30f


2011. febr. 4. 14:00
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
95%

Dehogy! Törődsz a gyerekeddel, játszol vele, jó apa vagy. Az hogy felkúrja az agyad egy dolog. Mutass olyan embert nekem, akit soha nem idegesítettek fel a gyerekek.

A fiad simán a dackorszakban van, ki fogja nőni. Szereted a fiad, szóval ha elhúznál 2 napra mert idegesít, sírva mennél vissza, hogy mennyire hiányzik.

Rossz apa az, aki nem törődik a gyerekével, utálja, 18 éves koráig tartja csak a gyerekének és még sorolhatnám. Neked bűntudatod van egy természetes emberi reakció miatt, ez is épp arra utal, hogy nem vagy rossz apa, ha így lenne nem lenne bűntudatod. Semmi baj:)

2011. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Hát..most lehet h túl őszinte leszek. De van olyan h a szemem elé se kívánom. Régebben az is eszembe jutott h talán nem is kellett volna. És ez qva szarul esik most így ha belegondolok.
2011. febr. 4. 14:07
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi már. Én is megharagudtam annyira néha a keresztlányomra, hogy azt mondtam hónapokig látni sem akarom, pedig csak egy kisgyerek. Amikor felmérgel, akkor normális, hogy ilyet érzel. Haragjában az ember érez olyan dühöt,ami valóban nincs. Ez kb. olyan reakció, mint amikor összeveszel valakivel és mindennek lehordod mérgedben, de a felét sem gondolod komolyan. A baj akkor lenne,ha ezt nem dühödben gondolnád, hanem tényleg úgy éreznéd, hogy nem szereted a fiad és nem is kellett volna, de nem így érzel, mivel épp most is magadat marcangolod, mert bűntudatod van. Ha nem szeretnéd nem lenne.
2011. febr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
73%

Néha az ember hajlamos a gyereke rosszalkodása miatt szándékosságot feltételezni. Hogy direkt csinálja, hogy tönkretegye az idegeinket. Pedig ez nem igaz, nem direkt akar szekálni, csak neki ez a játék amit élvez, és nem tudja, hogy mennyire idegesítő. Azt sem tudja mi az. Valszeg őt még nem idegesítette fel senki.:)

A rossz hír az, hogy ez még kis ideig így marad. Más szülőknek is általában az agyukra megy a gyerekük időnként ebben a korban, hát ez van. Ezért ne ostorozd magad.

De a gyereknek nagyon sokat jelent, ha veled játszhat ezt ne felejtsd el, úgyhogy vegyél magadon erőt. Néhány év és békén hagy. Kitartás!;)

2011. febr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz apa, mert törődsz a gyerekeiddel, viszont türelmed nincs hozzá(juk). Vannak ilyen beállítottságú emberek, emiatt ne szégyenkezz, hanem gondolj arra, hogy ennek az időszaknak is vége lesz. Nem tudom, jár-e oviba, de szerintem jót tenne neki.
2011. febr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként apukám egy nagy magas, erős testalkatú ember, imád aludni. 24 éves volt, amikor én megszülettem és 1 éven keresztül minden éjszakát végigüvöltöttem kivétel nélkül :D Szegény apa állva elaludt a munkahelyén :D Szerinted hányszor gondolhatta azt mérgében, hogy minek kellettem? Én lennék meglepve, ha egyszer sem fordult volna meg a fejében :D És ő a világon a legeslegjobb apa :):)
2011. febr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Pár év. Utána jön a másik. Amúgy jár oviba de folyamatosan verekszik ott is.
2011. febr. 4. 14:18
 8/37 anonim ***** válasza:
85%
A másik már a tesóját kínozza majd. :)
2011. febr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Akkor simán elkapattátok. Állítsátok sarokba, ha cirkuszol, majd megtanulja, hogy rossz viselkedésért büntetés jár.

A másik meg nem feltétlen lesz ilyen. Első baba volt a nagyobbik, mindenki szeme fénye, gondolom minden meg van neki engedve, ez így szokott lenni, nem törvényszerű, hogy a másiknál ez lesz.

2011. febr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Na ez meg a másik, majd egymást boldogítják. Ne félj eljön az az idő,amikor a szülinapodra rajzolnak és az első íráspróbálkozásukkal felírják, hogy szeretlek apa :) Rögtön elfelejted a szemétkedéseiket:)
2011. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!