Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önöknél* közös kassza van?

Önöknél* közös kassza van?

Figyelt kérdés

*(hiba üzenet a "nálatok" megszólításra: A gyakorikerdesek.hu nem csevegős oldal, ne kérdezz egyes vagy többesszám második személyben!)


Szüleimnél az volt, amit anyám vezetetet és mindig fura volt nekem, hogy apámnak kuncsorognia kellet x száz forintélt ha kellett valamire.

Ma már nekem is van családom és mi külön kasszán vagyunk. A rezsit és bevásárlást nagyjából elosztjuk, de a többivel mindenki azt tesz amit akar.

Másoknál mi a tapasztalat?


2011. jan. 28. 23:09
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Közös kasszán vagyunk! Amikor felvesszük a fizunkat, akkor mindketten belerakjuk a dugi borítékba. Abból fizetünk mindent, onnan veszünk ki, ha kell valami! Mindketten számon tartjuk, hogy kb. mennyi van! Azért ha nagyobb összeget veszünk ki, akkor szólunk a másiknak, de pár ezer forintért nem. A lényeg,hogy tudjuk, hogy mennyi van még!
2011. jan. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
közös kassza. de kivagyok azon amiket itt pasik nőkkel művelnek. az ingyen p...a az kell neki de kifizetni az abortuszt az nem? én nem kezdenék olyan palival aki nem költ rám. nekem a férjem ad heti 20-40 ezret abból azt veszek amit akarok. tandíjamat is fizeti 200. pedig nem vagyunk gazdagok de mivel csak ö dolgozik ez van. de közös a számlánk közös minden. ez egy házassághoz hozzátartozik nem?alap dolog ez ami itt irtak hogy vezeti egy füzetbe a férje mennyivel tartozik...durvaaa
2011. jan. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Én vagyok a 6 éve együttel, még az első oldalról.


Ezt ne úgy képzeld el, hogy meg kell indokolni/kéregetni kell, ha közös kassza is van, ill. másik a kasszás, hanem így pl.:


"Kivettem 5000 ft, jó? Csak szóltam, hogy tudd!"

"Ma kelleni fog 5000 ft, elkérhetem?"


És nem kérdez vissza, mert megbízik bennem, nyilván nem alkoholra/drogra/hülyeségre költöm.


Így közösség érdésünk is van, és meg is marad a szabadságunk.

2011. jan. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
68%

Külön kasszásán lévőket kérdezném,amikor a Nő otthon van a gyerekekkel gyed/gyesen,akkor jelentősen csökken a jövedelme,hogyan osszák meg a költségeket? Mert 25 ezer Ft-ból kétlem,h állni tudja a rezsi felét.

Vagy ha egyikük jövedelme jelentősen kevesebb,pl,nettó 100ezer,másik nettó 300 ezer ft.

2011. jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
szia! nálunk közös kassza van. nem látok semmi rosszat a külön kasszában, mindenkinek szíve joga, ha neki így működik. viszont egy kicsit olyan érzés, mintha nem is tartoznánk össze, számomra legalább is. semmi gond, ha felezitek a pénzt, de mi van akkor, ha az egyik munkanélküli lesz? éhen hal? vagy esetleg nálunk én többet keresek, mint a párom, akkor ha mindent megfelezünk, neki nem marad hó végén, akkor ő ne vegyen magának semmit? nekem csak ennyi kifogásom van a külön kassza iránt, de ha nektek így működik, és jól működik, ne változtassatok rajta.
2011. jan. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

"...Akik külön kasszát vezetnek, azok hogyan oldják meg azt a helyzetet, amikor az egyikük valamilyen okból jövedelem nélkül marad?Akkor kölcsön kér, és majd megadja?..."


De hüle kérdés!

Te ezt fejben ilyen farkastörvényű dolognak képzeled el?!

Ez szimplán a szabadságról szól és nem kötöttségekről!


Pont nálunk van most egy ilyen helyzet, párom gyerekkel itthon van, tavasszal megy vissza.

Ez idő alatt lényegében az én pénzemből él(t)ünk, amit nem kell senkinek megadnia természetesen. Ez időben folyamatosan kérdeztem páromat van-e elég költőpénze. Nem x vásárláshoz kért pénzt, hanem gondoskodtam, hogy legyen nála mindig pénz.

Ha lesz megint jövedelme, akkor persze ismét külön kezeljük majd.

2011. jan. 29. 20:00
 27/32 A kérdező kommentje:

"...Ami felmerül bennem kérdésként a felezősöknél, az az, hogy mi van akkor, ha az egyik fél pl. 70 ezerrel többet keres,mint a másik... "


Nálunk részben ez van.

Alapban a párom többet keres, de a különbség az csak olyan 10-15 ezer, szóval nem problémás.

Amúgy ezt nem feltétlenül felezősnek kell felfogni mindenhol. Lehet olyan, hogy egyik fél (nagy kereset különbségnél) fizeti a közös 70%-át (nálunk nem ez van), de a lényeg, hogy a náluk maradó pénzel nem számolnak el egymás felé, mindenki szabadon (bejelentés nélkül) gazdálkodik a pénzével.

2011. jan. 29. 20:18
 28/32 A kérdező kommentje:

"...De egy meglepő történetet elmesélek: barátnőm és a férje három gyermeket nevelnek. Külön kasszán éltek,..."

Ez abnormális, gyerekes viselkedés. Ez alapján nem szabad megítélni a külön kasszázókat.


El kell választani azt, hogy valaki kicsinyességből van külön kasszán vagy a szabad önrendelkezés miatt.

Pl.: Nálunk én jobban járnék a közös kasszával mégis magam javasoltam a külön verziót.

Nálunk elképzelhetetlen lenne az ilyen.

Ha valaki gondba kerülne, akkor a másik kérdés nélkül fizet és nem kell elszámolni vele.

2011. jan. 29. 20:24
 29/32 anonim ***** válasza:
13:58-as a volt külön kasszás voltam. A volt férjem a gyed alatt is vezette, hogy mennyit kellett volna nekem kifizetnem még plusszban havonta, és közel 250 ezret halmoztam fel 1 év alatt. Vissza is mentem dolgozni a kisfiunk 1 éves szülinapja után, és visszafizettem neki az egészet. Amúgy meg a 2009-es válásunk óta még mindig követel rajtam 30 ezer ft-ot, de megmondtam neki, hogy egyedül nevelem a kisfiunkat jelenleg munkanélküliként, úgyhogy könyvelje el úgy, hogy rá költöttem. De azért havi egyszer felhozza, hogy mikor adom meg neki.
2011. jan. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

utolsó

Remélem te is kiszámláztad neki az otthoni házimunka, gyermekfelügyelet, esti kufirc stb. óradíját!

2011. jan. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!