Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önöknél* közös kassza van?

Önöknél* közös kassza van?

Figyelt kérdés

*(hiba üzenet a "nálatok" megszólításra: A gyakorikerdesek.hu nem csevegős oldal, ne kérdezz egyes vagy többesszám második személyben!)


Szüleimnél az volt, amit anyám vezetetet és mindig fura volt nekem, hogy apámnak kuncsorognia kellet x száz forintélt ha kellett valamire.

Ma már nekem is van családom és mi külön kasszán vagyunk. A rezsit és bevásárlást nagyjából elosztjuk, de a többivel mindenki azt tesz amit akar.

Másoknál mi a tapasztalat?


2011. jan. 28. 23:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%
Mi 10 éve élünk együtt,és közös kasszán vagyunk.Mindketten bedobjuk a közösbe a pénzünket amit keresünk,és mivel én nő létemre képtelen vagyok beosztani a pénzt(úgyis mondhatnám,hogy lyukas a kezem,mert percek alatt képes lennék egy havi fizetést minden hülyeségre elkölteni)Így a párom osztja be.Kifizetjük a kötelező dolgokat,és utána a párom osztja be ami maradt..De soha nem kell kell nekem könyörögni pénzért mert ha kell valami csak szólok és megvesszük..
2011. jan. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
67%
Természetesen közös kassza van. Senki nem kuncsorog pénzért, ha kell neki, akkor levesz a számláról. Kézpénz is mindig van otthon, az rak zsebre belőle, akinek kell. Az nem közös kassza, amit "vezet" valaki... Az csak anyukád kaszsája volt... Te meg ezt tanultad el, ezért külön kasszázol, ami szerintem megalázó, sose mennék bele.
2011. jan. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%
Természetes azért házasodtunk össze hogy közösen éljük az életünket.egy családban az a jó ha az egyik fél kezeli a pénzt mert igy tud a család előbbre jutni. Ha mind a ketten önálóan költenénk a pénzt akkor miből újjitanánk fel a lakást ki fizetné a tönke ment Tv helyett az ujat és igy tovább.Nálunk én kezelem de én sem veszek meg magamnak semmit csak ha megbeszélem a párommal és ha neki kell valami azt is megbeszéljük azért vagyunk együtt. Ja és ha a gyereknek kell valami azt is megbeszéljük
2011. jan. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem akkor jó hogy valaki vezeti a kasszát, ha a másik valóban elverné a pénzt. De ha kuncsorogni kell, valóban megalázó.

A közös kassza akkor jó ha mindketten ugyanazt a fontossági sorrendet tudják betartani.

Nekem nincs közös kasszám senkivel, a szüleimnél úgy van, hogy külön számlára megy a fizetésük, apukám fizeti a számlákat, anyukám veszi az ennivalót meg ilyesmiket.

2011. jan. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
55%
Természetesen közös kassza van. Nálunk jó a kommunikáció, még nem volt belőle gond. 6 éve vagyunk együtt.
2011. jan. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Nálunk is ugyanaz a helyzet,mint nálatok! Bevásárlás,kaja,rezsi elosztva!A többivel mindenki azt csinál,amit akar! Amikor a kislányomnak alami nagyobb értékű dolgot veszünk,azt is megfelezzük! (Pl.: karácsony,szülinap)

Nálunk ez így működik és jól működik!!

2011. jan. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
82%

nálunk is közös kassza van a szüleimnél és nekem ez a szimpatikus.valószínű, mert én így "tanultam".soha nem mennék bele külön kassza kapcsolatba.számomra visszataszító.mintha nem is összetartoznának.

persze ez csak az én véleményem.

2011. jan. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk is közös, jóllehet még nem házasodtunk össze. Pontosabban mindent az fizet, akinél épp van pénz. De ha mondjuk hó végére a páromnak elfogy, és venni akar valamit, akkor simán fizetem én és vissza.
2011. jan. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
55%
Sztem jobb a külön kasszás megoldás.
2011. jan. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Igen nálunk is a külön kassza ellenére ha bejön egy extra közös kiadás, akkor persze megfelezzük, vagy ha úgy döntünk, hogy tartalékot halmozunk fel azt is, de ezen felül mindenki azt csinál a pénzével, amit akar és nem kérdezem meg a párom egy kiadásról.

Nekem az lenne megalázó ha megeszélés tárgya lenne ha vannék valamit amire szükségem van (ha úgy adódik véleményt kikérek persze).


Köszönöm az eddigi válaszokat és véleménytől független megy mindenkinek a pozitív jelőlés! :)

2011. jan. 28. 23:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!