Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önöknél* közös kassza van?

Önöknél* közös kassza van?

Figyelt kérdés

*(hiba üzenet a "nálatok" megszólításra: A gyakorikerdesek.hu nem csevegős oldal, ne kérdezz egyes vagy többesszám második személyben!)


Szüleimnél az volt, amit anyám vezetetet és mindig fura volt nekem, hogy apámnak kuncsorognia kellet x száz forintélt ha kellett valamire.

Ma már nekem is van családom és mi külön kasszán vagyunk. A rezsit és bevásárlást nagyjából elosztjuk, de a többivel mindenki azt tesz amit akar.

Másoknál mi a tapasztalat?


2011. jan. 28. 23:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
74%
Közös kassza van. Amikor megjön a fizó (közös számla), akkor kifizetjük amit kell, a többi egy köcsögbe kerül, akinek kell vmire kiveszi. Bár sok kivennivaló nem marad benne, mire mindent befizetük. :DDD
2011. jan. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
76%

Én nem tudom elképzelni a külön kasszás dolgot. Miért jó az, ha még a gyerek ajándékára is úgy dobják össze a pénzt a házastársak mint a haverok? Nekem ez olyan furcsa.


Még nem vagyunk házasok a párommal, egyenlőre külön számlánk van, de teljesen közös kasszán vagyunk, teljesen változó, hogy ki fizet, mert minden pénzünk a másiké is.

Számunkra egyértelmű, hogy nem kell kuncsorogni a másiknál, ha tudom, hogy valamire szükség van és nálam van épp annyi, akkor én fizetek, ha a páromnál, akkor Ő.


De ha összeházasodunk, akkor Ő is úgy szeretné, ahogy én. Közös számlánk lesz, amiről bármelyikünk, bármikor le tud venni, meg lesz egy másik, ahova tesszük a félre tett pénzünket.


Engem az sem zavar, ha a párom belenyúl a tárcámba és Őt sem, ha én belenyúlok az övébe. Csak annyi számít, hogy szóljunk róla a másiknak. Ne a boltba jöjjön rá egyikünk se, hogy nincs nála egy forint sem.


Hogy tesztek félre egy közös célért? Mondjuk kitaláljátok, hogy saját házat akartok építeni. Akkor nem utaljátok egy számlára, hogy félre legyen téve? Vagy akkor is számolni fogjátok, hogy kinek hány százalékos részesedése van az új lakásban?


Nekem ez olyan furcsa.. mintha nem is házasság lenne, hanem üzleti vállalkozás.

2011. jan. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
51%

Mikor összeköltöztünk albérletbe, akkor külön kasszán voltunk. Felesben bedobtuk a közösbe a rezsit, a havi kajára szánt összeget durván számolva, hogy extra kiadásokra is maradjon, a maradékból pedig mindenki azt csinált amit akart. azaz arra költötte. Szerencsére mindketten hasonlóan gondolkodunk anyagi téren, tehát mindketten spóroltunk is rendszeresen a saját kis maradék pénzünkből. Így mikor már eljutott a kapcsolatunk arra a szintre, hogy tudtuk, hogy a másik a tökéletes a számunkra, akkor vettünk közösen lakást, és onnan kezdve vége a külön kasszának.

Azóta mindkettőnk számlájáról utalunk rezsit, veszünk le pénzt a kiadásokra, és ha valamelyikőnknek valamire kell pénz, akkor vesz ki az itthoniból. Persze nem szó nélkül, meg szoktuk beszélni, de nem engedélyt kérünk a másiktól.

Úgy érzem a könnyebb összecsiszolódás érdekében hasznos volt eleinte a külön kassza.Viszont már így közös lakásnál, házasságban élve, nem tudnám elkébzelni, hogy külön kasszán legyünk.

2011. jan. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk furán alakult ki a kívülállók szemszögéből, de mi tökéletesen elvagyunk. Ha mindketten dolgozunk, az én fizetésemhez nem nyúlunk, félretesszük építkezésre. Férjem odaadja az övéből a kajára, szükségesre valót, a többiből rezsit, muszáj cuccokat fizet, ha még marad, ő is elteszi a majdani ház érdekében. Én kezelem a konyhapénzt, mindig dicsér, milyen jól kihozom, a haverjai meg keresik a huncutságot benne, szerintük lehetetlen, amit csinálom, az ő asszonyuk ennyiből nem tud beosztani. Egyszer feldühödtem, bementem a melóhelyére, és bevittem a házi könyvelést(vezetem, fő az alaposság), és levágtam eléjük, nézzék meg. Szerintem azóta a feleségeik átkozzák a nevem. Sosem volt zsebpénzem gyerekkoromban, megszoktam, hogy az üzletekben nézelődök, nem vásárolok.- csak ha szükséges.
2011. jan. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
55%
Mi közösön vagyunk. Nálunk mamámék voltak külön kasszán, ők ezt látták jónak. Mi inkább a közös mellett döntöttünk, vagyis nekünk ez volt a természetes.
2011. jan. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

"... Miért jó az, ha még a gyerek ajándékára is úgy dobják össze a pénzt a házastársak mint a haverok?..."


Nem láttok semmi negatív különbség abban, hogy egy közösből veszünk ki a gyerek számára 5000ft-ot vagy mindenki ad bele.

Persze a gyakorlatban nem válik el ilyen élessen.

Pl ha én vettem a gyerek ajándékát, akkor a párom fizeti a következő gyerek cipőt.

Nem számoljuk le forintra pontossan csak nagyjából.


Persze pozitív jelzés ment a hozzászólásra itt is a részemről.

2011. jan. 29. 00:32
 17/32 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk az én fizumból fizetjük a lakáshitelt és a rezsit, aztán pár nap múlva érkezik a párom fizuja, abból pedig élünk. Hazaadja a pénzt, belekerül a "köcsögbe" :D külön számlánk van, de szerintem mégis közös kassza.

Ami felmerül bennem kérdésként a felezősöknél, az az, hogy mi van akkor, ha az egyik fél pl. 70 ezerrel többet keres,mint a másik... akkor már nem igazságos az, hogy mindegyikük a kiadás felét állja, nem? A kisebb pénzűnek nyilván kevesebb marad költőpénznek, utána meg lehet, hogy kunyerálnia kell a másiktól.

2011. jan. 29. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
56%
Akik külön kasszát vezetnek, azok hogyan oldják meg azt a helyzetet, amikor az egyikük valamilyen okból jövedelem nélkül marad?Akkor kölcsön kér, és majd megadja?
2011. jan. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
66%
Utolsónak, többek közt ezen hozzáállás miatt váltam el, mert a volt férjem külön kassza miatt, mikor kevesebb jövedelmem lett vezette egy füzetbe, hogy mennyivel tartozom neki. Na ezért nem mennék soha többet férjhez, mert ennyi erővel egyedül is meg tudom oldani magamnak a dolgaimat, de többet nem vagyok hajlandó egy "férjnek" tartozni.
2011. jan. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
70%

Én egyedül nevelem a gyerekem, úgyhogy nincs kivel osztoznom. De egy meglepő történetet elmesélek: barátnőm és a férje három gyermeket nevelnek. Külön kasszán éltek, a mindennapokban egészen jól ellavíroztak. Amikor azonban gondba kerültek minden borult és majdnem válásig jutottak miatta. Egy negyedik teherbeesés után közösen egyetértve döntöttek az abortusz mellett. A papirokat el is intézték, de amikor azt a 30 ezres csekket be kellett volna fizetni egyikük sem volt hajlandó. A feleség szerintem joggal elvárhatta volna, hogy ha már testileg ő szenvedi végig az egészet (és persze lelkileg is őt viseli meg ez jobban), akkor a férje legalább fizessen. A férj pedig, mint egy kívülálló ragaszkodott a korábbi megállapodásukhoz, hogy az egészségügyi kiadásaikat mindenki magának állja. Csak persze itt nem egy torokcukorkáról volt szó...


Végül a feleség kifizette, de amikor hazament összepakolta a gyerekeket és elköltözött. Hónapokba tellt mire újra kibékültek...

2011. jan. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!