Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelkileg-testileg tönkretesz...

Lelkileg-testileg tönkretesz az állástalanság. Ugye nem vagyok ezzel egyedül?

Figyelt kérdés

Olyan rossz, hogy míg a férjem dolgozik, én csak "ülök itthon".

Persze cserébe én végzek minden házimunkát, de akkor is egyre értéktelenebbnek érzem magam, sokszor rám tör a sírhatnék, hisz akarok dolgozni, de bárhová telefonálok, vagy küldök önéletrajzot, sehová sem kellek érettségivel, még gyárba sem vettek fel összeszerelőnek.

Ne írjátok, hogy végezzek el valamilyen iskolát, mert rettentően szeretném, de erre most nincs pénzünk, először munka kell, hogy tudjunk mit enni és gyereket vállalni, mert ez így nem élet.


Olyan egyedül érzem magam, pedig biztos más is így van ezzel, de mikor utazom a buszon, nem látni az emberek arcán, nekem pedig ott is sírhatnékom van, hogy lám, más jön haza munkából, én pedig "csak" bevásárolni voltam.

28 éves vagyok, olyan igazságtalan, hogy azok a fiatalok sem kapnak munkát, akiknek valóban szándéka, hogy dolgozzanak!

Vagy csak én vagyok ennyire elkeseredett?


2011. jan. 28. 09:08
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
100%

" És pár év mulva lesz egy nagyon jó vágzettségem,amivel elhelyezkedhetek!! "


Az elmúlt 5-6 évben az emberek jókora része ezzel fogta a kezébe a diplomáját. Most a munkaügyi központok előtt állnak sorba...

2011. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
95%

Nem akarják páran megérteni hogy nem minden esetben leet tanulni,attol h a kérdező ráér,mert nincs munkája.A suli akkor is pénzbe kerül ha bejut államira netán(és lehet be sem jut csak fizetősre.)Az aki a szüleivel él elhiszem hogy könnyen elmegy suliba,meg akár diákmelora is.Ez emgoldhato ha van szülöi háttér vagy ha nincs semmi komoly kapcsolatod és bemész koleszba.DE ha a családodat kell eltartanod és lakást kell fentartani akkor ez nem iyg müködik.Sokan elvannak tévedve.Kezdjük ott pl h lakik egy lakásban a párjával,na ott ottvannak a költésgek,rezsi,akár albi stb.Nálunk nincs a közelbe suli szoval ugy kezdődik h bérlet,kaja(amit visz az ember).Nem mindig megoldhato a dolog ha nincs akkor nincs pénz.sokan osztják az észt hogy mert a középsuli sem kerül pénzbe(mert ingyenes),hát sajnos van olyan akinek még az is nehézség.Örüljön az aki még nem tapasztalta a nehézségeket,mikor nem jön még meg a fizu de a gyereknek bérlet kell vagy éppen enni adni.Volt egy osztálytársam szegénynek nem éltek a szülei és a nagyijával lakott,ha nem jött suliba csak ment a duma h mit log álllandoan de senki se kérdezte meg h mért nem jött,aztán kiderült h azért mert néha nem volt bérletre sem,sőőt amig mi mentünk a helyjáraton ő a 20 perces(busszal)utat gyalog tette meg mert arra már nem volt pénze.Ette a kis szedvicsét mindenap és itta a csapbol a vizet.Szóval senki ne dumáljon h annyira künnyü tanulni és h az nem kerül semmibe,mert ez így nem telejesen igaz.

Kedves kérdező?Miota vagy munkanélkül?Regisztrált munkanélküli vagy?Ha igen(1 év min.) lehet a polgásmesteribe kérni támgatást,ami nem sok de kis pénz és fizetve van a tb-d sőt nálunk elöször ha melo van a városba azokbol szemezgetnek akik a segélyen vannak és van h el sem jut a munkaügyiig a melo ha te megfelelsz.

2011. jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:

a 28 éves tanulásra buzdító nő vagyok: tudtommal a kérdezőnek nincs gyereke akit el kéne tartania. Kedves előző ne gyere nekem azzal, hogy nem tudom mi a szegénység stb! Anyám egyedül nevel minket tesómmal,alig élünk meg!Tesóm végzős. Még ő is tanul. De tudjuk hogy ez a jövőnk és a leendő végzettségemmel el fogok tudni helyezkedni! Nem egy kamu szakot végzek. Amúgy a suli teljesen ingyen van,mert a könyveket vagy elkérem a felsőbb évfolyamosoktól,vagy a tanárok emailen küldik át az anyagot,plusz még ott az órai jegyzet amit csinálok.

Gondolom a kérdező férje dolgozik,akkor miről beszélünk? Ha eddig is eléltek valahogy,azt a pár év sulit simán kihúzzák így hogy csak a férj dolgozik. Vagy ha nem élnek meg,költözzön haza a kérdező a szüleihez amig tart a suli.Tudom furán hangzik, de valamit valamiért!

Sokan itt sirnak hogy ilyen meg olyan szar a helyzet. Csak azt nem fogják fel, hogy ha nem emelik fel a seggüket és csinálnak végre vmit,örökre bennemaradnak ebben a trutyiban!! Tudom mert énis benne voltam!!!!!

Fel kell állni és tenni a dolgunkat. Ha kell,még áldozatok árán is,mert később busásan megtérül.

Egy KOMOLY egyetem NORMÁLIS szakjával igenis el fog tudni helyezkedni! Csak annyi a titok hogy nem büfészakot kell végezni. Mellette tanuljon nyelvet( a suliban ez is ingyen van) és övé a világ!

2011. jan. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 A kérdező kommentje:

Eddig eléltünk, mert VOLT munkám.

De jó ideje nincs és havi 60 ezer épp elmegy rezsire, albérletre, akkor még nem is ettünk.

NINCS PÉNZEM TANULNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem nem szeretnék, hanem nem tehetem meg, miért nem fogjátok fel???

Eddig kis tartalékokból éltünk, még pár hét és utána nem lesz mit ennünk sem...

Hajrá magyarország, utállak!!!!!

2011. jan. 30. 09:34
 55/60 anonim ***** válasza:

7:35 Látom még mindig nem fogod fel h nincs pénze tanulni a kérdezönek.Hiába nem volt nektek se pénzezek ugy látom hogy annyira mindig volt amennyire kellett.Mit nem lehet azon érteni h épp h kijönnek kajával,nemhogy még bérletet vegyen.

Lehet itt okoskodni de szerintem nagyon sok ember van aki szive szerint tanulna,de nem teheti meg és sok olyan van akinek még esze is lenne hozzá,de elkelett menni dolgoznia amint lehetett mert éhenhal a családja.Nem tudhatod h a kérdezőnek milyen kiadásai vannak.Valószinü h "nyugodtan"ülne az iskolapadba,hogy dejooooooo járok sáluba csak épp hollnap már nincs mit enni.(Ha valaki közelébe nincs suli,azaz kell bérlet,nem veszik fel államira,ez megesik akkor végképp nincs ingyen az iskola).

Örülj neki h te tudsz járni és becsüld meg ahelyett h itt kötekedsz,mert most az egyszer nincs igazad!

2011. jan. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. A legmélyebb tisztelettel kérdezem, és ne vedd bántásnak. Ha ennyire tisztán látod, hogy az államtól nem várhatsz megoldást, miért azt kérdezed, hogy hogyan lehetne mégis? Miért nem veszed saját kézbe a sorsod, hogy egy életre elkerüld az államtól és másoktól való függőséget?
2011. jan. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 Hortobagyi ***** válasza:
93%

Tisztelt kérdező!

A kérdésedben benne van a válasz.

Ez nagyon nagy társadalmi probléma is.

1, A fiatalok dolgozzanak.

2, A nyugdíjasok álljanak félre. Van jövedelmük.

3, Másodállásokat, külön óraadókat korlátozni kell.


Most ez a felállás:

A fiatalok nem dolgoznak.

Az idősebek akár nyugdíjban, akár aktív munka mellett, kitúrják a fiatalokat.


HIGGYÉK EL,

A LEGDRÁGÁBB MUNKA A 60 ÉVEN TÚL VÉGZETT MUNKA.


Közben azon siránkoznak, hogy nincs aki megkeresse a nyugdíjasok pénzét.


Mondják meg nekem. Hogy tudja csinálni az, akinek van rendes 8 órás munkája. Azon kívül van három másodállása.

Szerintem, ezt csak úgy lehet bírni, hogy nem dolgozza agyon magát sehol se. Mondhatnám úgy is hogy naplopók.


No persze, itt is van kis kapu.

Ha a nyugdíjas kiegészítő tevékenysége nem a bérkeretet

terheli.

Hanem vállalkozásban, számlakiegyenlítéssel van kifizetve.

Úgynevezett, költség keretből.


Akkor mindenki örül,milyen takarékos ez az intézmény, milyen takarékos a bérkeret terhelése.

Miközben a másik költségnemben többszörös a kiadása.


Ujjé a ligetben nagyszerű.......

Előre nyugdíjasok, óraadók, kis-egyéni vállalkozások.

Tik, majd meg fogjátok menteni Magyarordszágot.

2011. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
ma 14:35 egyetértek. Nekem még azzal van problémám, hogy milyen alapon kap valaki több pénzt ugyanazért a munkáért. Hogy ugyanazért a p*csa kis munkának sem nevezhető munkáért én annyi lóvét kapok, amiből szinte kaját is alig tudok venni, miközben 2 nyelven beszélek, nyelvvizsga van, van egy szakmám, most fogok lediplomázni a másodikból, és egyedül próbálom magam eltartani albérletben, a mellettem ülő kollégának/kolléganőnek meg ki van nyalva a valaga, holott semmilyen idegennyelven nem beszél, pedig ez is kéne magához a munkához, alig van egy érettségije, meg ugyanolyan suliban tanul, mint én, elbeszélgeti az időt munkaidőben, és sz*rul is csinálja amit csinál - nem is beszélve arról, hogy folyton tőlem kér segítséget... kétszer annyit keres, mint én, pedig otthon lakik a szüleinél. És mondom, a kettőnk munkája egymástól semmiben sem különbözik. Most akkor hogy is van ez? És nem egy ilyen eset van. Rengeteg. Nem éri meg dolgozni, csak henyélni, bazz!
2011. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 09:57


Vicces vagy!

Ezt mégis hogy érted?

Pénz nélkül fogjak saját vállalkozásba?

Vagy csináljam feketén a szakmám, míg végül valamelyik kedves honfitársam bejelent az apehnak?

Ha tudnám a megoldást, nem ülnék itt.

2011. jan. 31. 10:08
 60/60 anonim ***** válasza:
10:08 Nem vicceltem. Segítő szándékkal írtam. Ha érzelmileg ilyen hatást értem el nálad, azért elnézésed kértem. A kérdésemre megadtad a választ. Sajnos segíteni így nem tudok neked. Vitatkozni meg nem szeretnék, nem ezért jöttem. Őszintén kivánom, hogy sikeres legyél az általad választott úton.
2011. jan. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!