Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelkileg-testileg tönkretesz...

Lelkileg-testileg tönkretesz az állástalanság. Ugye nem vagyok ezzel egyedül?

Figyelt kérdés

Olyan rossz, hogy míg a férjem dolgozik, én csak "ülök itthon".

Persze cserébe én végzek minden házimunkát, de akkor is egyre értéktelenebbnek érzem magam, sokszor rám tör a sírhatnék, hisz akarok dolgozni, de bárhová telefonálok, vagy küldök önéletrajzot, sehová sem kellek érettségivel, még gyárba sem vettek fel összeszerelőnek.

Ne írjátok, hogy végezzek el valamilyen iskolát, mert rettentően szeretném, de erre most nincs pénzünk, először munka kell, hogy tudjunk mit enni és gyereket vállalni, mert ez így nem élet.


Olyan egyedül érzem magam, pedig biztos más is így van ezzel, de mikor utazom a buszon, nem látni az emberek arcán, nekem pedig ott is sírhatnékom van, hogy lám, más jön haza munkából, én pedig "csak" bevásárolni voltam.

28 éves vagyok, olyan igazságtalan, hogy azok a fiatalok sem kapnak munkát, akiknek valóban szándéka, hogy dolgozzanak!

Vagy csak én vagyok ennyire elkeseredett?


2011. jan. 28. 09:08
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
77%

09:41-es és 09:42-es vakok vagytok?


1. Nem azt írta,hogy most akar gyereket,hanem ha szerez állást,és rendben lesznek anyagilag.

2.Nem csak érettségije van,hanem van 1 szakmája.

Előbb talán végig kéne olvasni,hogy miket ír,aztán gondolkodni,és nem bunkózni....parasztok

2011. jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
74%
Egyik haveromnak sincs melója fél éve, pedig egyetemet végzett. Teljesen megkattant szegény, kibírhatatlanul viselkedik mindenkivel, de főleg azokkal, akiknek most jól megy.
2011. jan. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is több szakmám is van és mégis tavaly végeztem egy munkaügyis tanfolyamot.A két gyerek miatt én sem tudok elhelyezkedni,mert az én férjemre se lehet számítani...
2011. jan. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
40%

egyetemre ha jeletkezel,csinálsz jó átlagot,akkor tanulmányi ösztöndij 10 és 40ezer között van

szociális ösztöndij is 10 és 30 ezer között

plussz bursa 8-20ezer között


ezeket simán meg lehet kapni...


plussz diákmunkát is tudsz vállalni...

2011. jan. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
74%

Jelentkezz egyetemre, nappali szakra, és szard le a szakot, menj el nappali munkára, diákmunkára. Igaz, az ősszel lesz, és most sajnos 9ezer a felvételi díja, de...


Engem most vettek fel egy gyárba összeszerelőnek. Napi tíz óra állómunka. Sírhatnékom van, hogy ezért tanultam? De ez van...

2011. jan. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
96%

nagyon durva..gondolj pozítívan a jövőre..tudom nem lehet..de nehogy már 28 évesen nem lesz majd melód..

FEL A FEJJEL...

2011. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 Hortobagyi ***** válasza:
79%

Teljes mértékben egyetértek veled. Nekünk is van hitelünk fizetnivalónk. A frankhitel a valuta árfolyam változások miatt várhatóan 4 évenként duplázódik. Jól néznénk ki ha várnánk ölbetett kézzel. Lépéskényszerben lehetünk nagyon könnyen. Családomban van már munkanélküli. De ha még egy lesz, eladunk mindent. Kifizetjük az adősságunkat. Megyünk oda lakni, ahol munkát kapunk. Sajnos nyelveket, angolt és a németet csak kicsit beszéljük. Amivel nem nagyon lehet külföldön munkát vállalni. Arra gondoltunk, hogy egy fejletteb, uniós szomszédunkkal határos területen próbálunk szerencsét.

Ha baj lesz nem fogunk várni hidd el.

2011. jan. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
75%

Úgy veszem észre, főleg a nők a munkanélküliek. A pasiknak általában könnyebben kapnak állást.

Én már több mint egy éve munkanélküli vagyok, 27 éves nő. Szerintem azért vannak hátrányban a nők, mert ez a pályakezdő réteg, akik diplomáztak is 24-29 éves általában nem veszik fel, mert tuti akarnak gyereket, és ezért a munkaadónak ez nem érné meg.

Én NEM AKAROK GYEREKET ezért nem is tudom mennyire rosszul érezném magam, ha ezért nem kapnék állást. Persze erről az állam tehet, hogy nincsenek munkahelyek, de könyörgöm, aki nem akar családot alapítani, legalább azt vegyék fel! Még gyerekmentes szerződést is aláírnék, csak tudnék annyi pénzt összegyűjteni, hogy ne kelljen a szüleim nyakán élni!!!

Nagyon sz*rban van ez az ország, mindig összeszorul a torkom, ha arra gondolok mi lesz velem. Nyugdíj? Semmi sem lesz nekünk már. Lassan meg már azért nem kapok állást, mert öreg vagyok? Jesszus!

2011. jan. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak azoknak nincs meloja akinek érettségie van hanem annak sincs aki egyetemet végzett.Nálunk a munkaügyi elött másfél éve(reggelente)kigyózó sor áll minimum 50 ember vár kint reggel nyitásra..azt mondák anno(fidesz)h változik a helyzet,na hát azóta sem látom h kevesebb lett volna az ember.Eddig akárhányszor bementünk ismerössel(szintén állástalan)sose tudtam munkát ajánlani,mindig avval jönnek h esélytelen(kisváros).Most hogy lejárt az egy év lehet igényelni a polgármesteribe rát-ot,ujabb nevém bpj-t ami nem tudommire elég.annyiba jo max h a tb-t fizetik és kapsz 28500-at.DE ha úgy gondolják h kellem munkára behovhatnak akár utcát söpörni is.Annyi hogy nem vagy köteles elfogadni a munkát,de akkor bukik a pénz és még elveszik az egy éves munkanélküliséged "igazolása" is.Annyi előnye viszont van h most hallottam h nálunk kb.több munkát találtak így embereknek mint a munkaügyin keresztül.Szóval bármi munka adódik amihez a végzettséged jó akkor elöbb neked szólnak meg annk akinek még van hasonló papirja.Attol h elkeseredsz és belebetegszel nem lesz előbb munkád.Én mindig probálok pozitivan állni a dolgokhoz.Nálam sokkal roszabb helyzetben is vannak sajnos emberek.Van aki nem tudja fizetni a számlát van akinek nincs ennivalora stb.
2011. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
73%

Hát...nem tudom.

Nekem sajnos csak 8 általánosom, és egy okj-s van, mégis mindig is volt állásom.Most egy multinál vagyok pénztáros, (nem tescó), és nem minimálbérért, hanem többért.Egy fél éve vagyok itt, előtte 5 évig egy másik boltban dolgoztam, de ahogy az megszűnt, rá egy hónapra lett ez az állásom.

Nem hajtanak agyon, nem állómunka, csak ülök a kasszában, nem kell kimenni pakolni, ha van vevő dogozunk, ha nincs, akkor ülünk.

Szóval szerintem az is számít, hogy adja el magát az ember.Én mindenhova amerikai típusú önéletrajzot küldtem, és 10-ból 5-en mindig visszahívtak.

Sajnálom akinek nem sikerül, kitartás.

2011. jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!