Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelkileg-testileg tönkretesz...

Lelkileg-testileg tönkretesz az állástalanság. Ugye nem vagyok ezzel egyedül?

Figyelt kérdés

Olyan rossz, hogy míg a férjem dolgozik, én csak "ülök itthon".

Persze cserébe én végzek minden házimunkát, de akkor is egyre értéktelenebbnek érzem magam, sokszor rám tör a sírhatnék, hisz akarok dolgozni, de bárhová telefonálok, vagy küldök önéletrajzot, sehová sem kellek érettségivel, még gyárba sem vettek fel összeszerelőnek.

Ne írjátok, hogy végezzek el valamilyen iskolát, mert rettentően szeretném, de erre most nincs pénzünk, először munka kell, hogy tudjunk mit enni és gyereket vállalni, mert ez így nem élet.


Olyan egyedül érzem magam, pedig biztos más is így van ezzel, de mikor utazom a buszon, nem látni az emberek arcán, nekem pedig ott is sírhatnékom van, hogy lám, más jön haza munkából, én pedig "csak" bevásárolni voltam.

28 éves vagyok, olyan igazságtalan, hogy azok a fiatalok sem kapnak munkát, akiknek valóban szándéka, hogy dolgozzanak!

Vagy csak én vagyok ennyire elkeseredett?


2011. jan. 28. 09:08
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
87%

Nem csak te. Én már egy éve nem találok munkát, és engem is teljesen kikészit.

Azt hiszem ez mindenkinél igy van.

2011. jan. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen normális,hogy így érzel.Átérzem,tavaly 3 munkahelyen dolgoztam,persze nem egyszerre.márciustól július végéig nem volt állásom,ami lelkileg és anyagilag egyaránt megviselt,utána ott is közölték,hogy mehetek,kapok egy hónapot.Szerencsére nem kellett azt az 1 hónapot kihasználnom,sikerült egyik pillanatról a másikra másik helyet találnom.Most mondjuk elkezdtem tanulni mellette (fogászati asszisztens),de nem a fizetésemből megy,anyuék,amit megspóroltak nekem az évek során,azt most erre fordítottam.Nagyon remélem,hogy találsz magadnak hamarosan egy biztos munkahelyet.Sok sikert.
2011. jan. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem minimum a fél ország ücsörög ugyanebben a hajóban (evező nincs) engem is beleértve. Mondjuk nálam ez patthelyzet, mert ha nincs melóm, lelkileg vagyok taccs, ha van, akkor meg testileg visel meg a robot.
2011. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
74%

Jelentkezz a munkaügyi központban, elvileg akkor rajtuk keresztül mehetsz tanfolyamra, sok esetben még valamicske pénz is jár, amíg tanulsz.


Ezen kívül nem sokat tudok tanácsolni.

30 vagyok, nekünk már van két gyerek, lassan lejár a GYES, a cégem megszünt, az sincs, aki oviba elvigye a kicsiket, a férjem éjjel-nappal dolgozik, és én nem találok semmilyen állást.

Sehová se kellek, pedig már el se mondom, hogy van gyerek.

Volt ahol közölték, hogy ők fiatalabbra gondoltak. B+, 30 évesen már túúúúúl öreg lettem titkárnőnek.

:S

Gyári munkát nem is keresek, nem tudjuk megoldani a két kicsi mellett, még hétköznap se, nem hogy hétvégén.

2011. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
60%
Ha csak érettségid van, ingyenes a továbbtanulásod..inkább egyetemre járj, mint otthon ülj.
2011. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:

Hát nem értitek, hogy nem tudok most tanulni??

Munka, pénz kell, mert havi 65 ezerből nem tudunk albérletet+rezsit fizetni és enni is!

Van már egy szakmám, így még egyet nem támogat a munkaügyi.

2011. jan. 28. 09:39
 7/60 anonim ***** válasza:
41%

"először munka kell, hogy tudjunk mit enni és gyereket vállalni, mert ez így nem élet."


Mi??? Gyereket vállalni mikor munkád sincs? Te képes lennél egy ennyire labilis egzisztenciális helyzetbe gyereket vállalni? Szerintem nem ezen kéne gondolkodni, hanem az önsajnáltatás helyett inkább SZEMÉLYESEN kéne pár helyre bemenned, ahelyett h emaileket küldözgetnél meg telefonálgatnál mert azt mindenki lesz@rja...

2011. jan. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
77%
Te mondtad, hogy állást viszont nem találsz. Nem mondtam, hogy add fel a keresést, de addig is tanulj, mert egy érettségivel nem tudom, mire számítasz. Addig sem mennél tönkre az állástalanságban. Most van időd. Ha közben találsz munkát, akkor még mindig felfüggesztheted a sulit.
2011. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
67%
Én a munkaügyi kpnál már 2 tanfolyamot is végeztem ez nem számít. Egyébként én is munkanélküli vagyok. Nagyon szeretnék már én is dolgozni de sehol semmi.
2011. jan. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
83%

Az első vagyok. A munkanélküli hivatal le se szart, nemhogy tanfolyamot szervezzen. Én is "tulképzet" vagyok, és megmondta az ügyintéző, hogy esélyem sincs a tanfolyamra, mert a kisebbségieket nyomják most.

Hajrá magyarország. Igy kisbetűvel.

2011. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!