Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelkileg-testileg tönkretesz...

Lelkileg-testileg tönkretesz az állástalanság. Ugye nem vagyok ezzel egyedül?

Figyelt kérdés

Olyan rossz, hogy míg a férjem dolgozik, én csak "ülök itthon".

Persze cserébe én végzek minden házimunkát, de akkor is egyre értéktelenebbnek érzem magam, sokszor rám tör a sírhatnék, hisz akarok dolgozni, de bárhová telefonálok, vagy küldök önéletrajzot, sehová sem kellek érettségivel, még gyárba sem vettek fel összeszerelőnek.

Ne írjátok, hogy végezzek el valamilyen iskolát, mert rettentően szeretném, de erre most nincs pénzünk, először munka kell, hogy tudjunk mit enni és gyereket vállalni, mert ez így nem élet.


Olyan egyedül érzem magam, pedig biztos más is így van ezzel, de mikor utazom a buszon, nem látni az emberek arcán, nekem pedig ott is sírhatnékom van, hogy lám, más jön haza munkából, én pedig "csak" bevásárolni voltam.

28 éves vagyok, olyan igazságtalan, hogy azok a fiatalok sem kapnak munkát, akiknek valóban szándéka, hogy dolgozzanak!

Vagy csak én vagyok ennyire elkeseredett?


2011. jan. 28. 09:08
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:

Igen,sajnos ez a helyzet velem is jelenleg.

Épp tavaly adtam el a házamat egy teherautó jogsiért,mert a volt cégem igazgatói megígérték,hogy átvesznek sofőrnek(két év után,addig az utcát söpörtem nekik érettségivel,nyelvvizsgával,mentőre is érvényes jogsival.)

Csak mindenhol az volt a baj,hogy nő vagyok,fiatal,lehet még gyerekem,ilyenek.17 helyről utasítottak el eddig 1,5 év alatt,mint hivatásos sofőrt.

Na,mindegy,elkelt a ház,meglett a teherautó jogsi és mégsem kellettem.Aztán felmondtam,mert gyakorlatilag tönkretették az életem egy részét.Igaz,hiteles ház volt,de akkor is.Persze elégedett vagyok a mostani házammal/tanya :-)is,nagyon szeretem(ezen már nincs hitel)de akkor sem fogok nekik tovább utcát söpörni.Elég megalázó egy munka...

Most munkanélküli vagyok dec 21 óta(nem nagy idő) de párom se dolgozik,őt elküldték.

Na és???

A munkaügyin keresztül megyek busz tanfolyamra áprilistól.És elvileg fel is vesznek egy "állam" buszos céghez.Soha nem adom fel

Ige,mint ahogy a kérdező is mondta,a legtöbb tanfolyam pénzbe kerül,nekem pl 400 ezerbe kerülne(az eddigi jogsijaim kb fél millióba kerültek),a munkaügyi támogat belőle valamennyit.(nem tudom még,hogy mennyit) a többire meg gyűjtenem kell meg kölcsön kérni,nincs mese,de nem adom fel az álmom.

Szóval ha valaki nőként akar Magyarországon sofőr lenni,az esélye nagyjából 0.

Ha újra kezdeném,lehet nem maradnék itthon..

21/l

Kérdező,sok sikert neked,gondoltam,ez lehet erőt ad!

2011. jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
73%
Nem másért megy az ember családi házba, hanem azért, mert: az albérlet kicsi, a bérleti díj néha több, mint egy banki törlesztőrészlet, nem akarja életének minden pillanatát megosztani a falszomszéddal, ahogyan nem kíváncsi mások életének minden apró részletére, szeretne saját kertet, ahová úgy engedheti ki a gyereket, hogy nem kell aggódnia mások otthagyott mocska miatt, valamint szinte azt változtat a házon, kerten, amit akar, amikor akar. Ez NEM társadalmi nyomás.
2011. jan. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
100%
A könyvtárban ingyenesen olvashatod el az összes napilap álláshirdetéseit, amit megpályázhatsz. A könyvtárból díjmentesen kölcsönözhetsz nyelvkönyvet, amivel nyelvet tanulhatsz. Ezzel segítheted az elhelyezkedésed esélyét.
2011. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 A kérdező kommentje:
Nos, az angolt társalgási szinten beszélem, mégsem megyek vele semmire itt hiszen Borsodban élünk...
2011. jan. 28. 11:21
 45/60 anonim ***** válasza:

10:21-es vagyok.


Én is borsodi vagyok.Itt is sikerülhet, hidd el, kitartás.

2011. jan. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
2011. jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek 32 éves nő vagyok. Lassan két éve munka nélkül. Gyereket nem vállalok-minek? Nyomorúságra? Szakmám is van 2 de gyakorlatom semmi.

Valami van a szívemmel is mert nagyon vacakol mostanában- gondolom az idegesség miatt. Testileg-kipipálva.

Újabban pánikbetegség is környékez. Lelkileg-kipipálva.

2011. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
Nem vagy ezzel egyedül.
2011. jan. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:

hát figy,pont azért kéne tanulnod addig!! Én is ugyanebben voltam,mire megelégeltem ezt és vasakarattal elkezdtem tanulni az egyetemi felvételire.Felvettek államilag finanszirozottra és most oda járok!! És pár év mulva lesz egy nagyon jó vágzettségem,amivel elhelyezkedhetek!!

Csináld Te is ezt! Az első diploma ingyenes mindenkinek.csak olyat tanulj amire van kereslet és érdekel is. Hidd el,kimásznál a depiből!! Saját tapasztalat! És az egyetemen amellett hogy hasznos tevékenységet végzel,kapnál is pénzt! Felveheted a diákhitelt,kaphatsz ösztöndíjat,heti pár nap diákmunka és már meg is élsz! Hajrá!

28/L

2011. jan. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:

hú most látom mennyi felkiáltójelet raktam :DDD

látod ezzel is önkéntelenül lelkesiteni akartalak :))

annyira boldog vagyok amióta a suliba járok,megváltozott az egész élethez való hozzáállásom!Pedig előtte olyan depis voltam hogy el nem lehet mondani...

előző voltam

2011. jan. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!