Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok önző?! Anyukám...

Én vagyok önző?! Anyukám tönkreteszi az álmaimat.

Figyelt kérdés

Ez egy hosszú történet lesz... 24 éves lány vagyok az esküvőmre készülődök, de lehet még meg is gondolom magam... Nincs túl jó anyagi helyzetünk, sem nekem és a páromnak, sem a szüleimnek. Anno, mikor bejelentettük, hogy szeretnénk összeházasodni, anyuék vettek egy lakást svájci frank alapú törlesztőrészletre a saját nevükre. Azt mesélték be, hogy a miénk lesz, a törlesztőrészletet állják, csak a fenntartási költségeket kell állnunk, így úgy éreztem valamilyen formában biztosítva van a jövőnk (anno figyelmeztettem őket, hogy egyedül ilyen lakást mi nem tudunk fenntartani). Sajnos a törlesztőrészlet azóta a duplájára emelkedett, amit súlyosbít édesanyám folyamatosan durvuló alkoholizmusa.

Én főiskolába jártam vidéken így ideiglenesen albérlők laktak a lakásban, az albérleti díjat sokszor sajnos ki sem fizették, több hónap ingyenélés után is csak nagy nehezen tudtuk kirakni az utcára...

Most viszont közeledik az esküvő tervezett időpontja, és szeretném elkezdeni közös életünket párommal. Anyu azonban kijelentette: majdnem 100 rugót ki kell fizetnünk a lakásra havonta, ha mindenképp be akarunk költözni. Így is sok pénzükbe volt az én iskolám és vagy meg tudjuk fizetni, vagy ne is álmodjunk az egészről (ezt több lépcsőfok megelőzte: ingyen - havi 35 - havi 60, ez már az, amennyit a jelenlegi albérlő is kifizet, nekünk ennél jóval többet kell...), ő több pénzt nem hajlandó áldozni ránk.

Én nem mondtam határozott nemet, megértem, hogy ezt a pénzt már nehéz, sőt idegileg is megterhelő előteremteni... de megmondtam, hogy nem tudom garantálni, hogy mindig minden körülmények között meglesz ez a mennyiség. erre teljesen kifordult magából, még fenyegetőzött is...

Kérdésem, hogy önző vagyok? Valóban támogattak az iskolában, de zömiben diákhitelből tartottam fenn magam, amit szintén fizetnem kell most, hogy befejeztem az iskolát. A támogatásuk 90%-a visszavándorolt a zsebükbe (kell vacsorára címszó alatt - ami zömiben az asztalon felkínált alkoholválasztékból állt), és később, amikor dolgozni kezdtem az iskola mellett, akkor is többet fizettem haza, mint amennyit egy különálló életre félretehettem volna.

Igazságtalannak tartom, hogy az "ajándékunkért" hirtelen fizetnünk kell, és hogy mindezt lelkileg rám terheli, valamint hogy szó nélkül hónapokig hagyott totálisan idegeneket élni a lakásban, és most a saját lányát meg inkább be sem engedi, minthogy ezt kockáztassa (nem azt mondtam, h semmit nem fizetnénk, csak h nem biztos, h az egészet ki tudjuk fizetni)

félek odaköltözni, mert attól tartok, hogy a nagy nehezen előteremtett szükséges összeg anyu kívánsága révén egyszercsak megint emelkedik... Akkor hova költözzek a férjemmel? idehaza? ilyen állapotba rángassam bele a szerelmem? párom szüleihez? valahogy nem bírnám, tudván én mit élek át itthon...

félreértés ne essék, két állásom is van, szóval folyamatosan dolgozok és páromnak is van állása, de mindez kevés ahhoz, hogy határozottan fenntartsuk a lakást.

6 éve vagyok együtt párommal, és vártam így is eleget. Az esküvő költségeit részben a szüleink állnák, az én szüleim ebből is ki szeretnének hátrálni, mondván a mi személyes döntésünk volt, nekik ehhez semmi közük. De azért azzal szeret dicsekedni, hogy az ő esküvőjükbe anno egy fillérrel nem kellett beszállni, mindent a szülők álltak.

önző volnék?! annyira gonosznak találom, hogy amit anno nekik megteremtettek az ő szüleik, azt természetesnek látják, de maguktól viszont nem várnak ugyanilyen áldozatot a saját gyerekük felé. nagyon sokat küzdöttem azért, hogy most esküvőnk lehessen és ráadásul anyu végig áltatott, hogy segít, már le lett foglalva a helyszín, az időpont.

Úgy érzem megérdemlem, hogy jobb életem legyen (bántalmazott gyerek vagyok, az eddigi életem katasztrófa).


Mi a véleményetek, tanácsotok?


2011. jan. 28. 01:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
56%
Amugy azt meg nem tudom sajnalni, akinek mindennapi betevo gondjai abbol fakadnak, hogy az osszes penzet italra kolti. Ezert kellene a szuleit sajnalni, 02:03-as?
2011. jan. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
83%

1. A lakás NEM a tied, elvileg nem kell semmit sem fizetned bele, de nem is lakhatsz ott a szüleid beleegyezése nélkül.

2. Én nem mennék oda semmiképpen sem, mert ez sose lesz tiszta ügy.

3. Lakodalmat tartani ilyen helyzetben elég értelmetlenek tartok, olyan nincs, hogy "kötelezö" valakiket meghivni. Ha tartotok egy sima esküvöt két tanuval, meg esetleg a szülökkel, az böven elég, nem is kerül olyan sokba és mégis házastársak vagytok.

4. Ha mindketten dolgoztok, akkor egy szerényebb albérletet ki tudnátok venni, mindenképpen tisztább ügy mint a jelenlegi.

5. Ennyi idösen már nem jó dolog a szülökkel együtt lakni, mert mindig elöjön, hogy ki fizet kinek és mennyit - ha kükön laksz, akkor ilyen nincs.

6. Ha a szüleid (illetve anyukád) alkoholista, akkor az nem úgy megy, hogy "leteszik" az alkoholt, ennél sokkal nehezebb a dolog, és ez csak akkor sikerülhetne, ha ök saját maguk akarják feladni. A szenvedélybetegségekkel felhagyni nagyon hehéz.

2011. jan. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A lakásba én sem költöznék be. Kivennék én is egy olcsóbb albérletet (mi is ezt tettük férjemmel, holott anyuékhoz is költözhettünk volan), 50 EFt a lakbér, és kb ennyi a rezsije is. Garzoné még kevesebb is lehet!


Az esküvőről annyit, hogy a polgári szertartásra meg lehet hívni a rokonságot. Nem kell a lakhely szerinti hivatalban házasodni, ha kérnek terembérletet és egyéb összegeket a szertartásért. Mi egy 12 fős teremben esküdtünk teljesen ingyen! A gyűrűhúzás sem kötelező elem, ha arra sincs most pénzetek,s em a gyertyázás, sem a szülőköszöntés. Bőven vannak olyan városok, ahol még terembérleti díjat sem kérnek (ld. Esztergom, óriási teremmel), tehát az sem kerül semmibe, hogy a fél világot meghívd. És utána elmehettek a férjeddel vacsorázni. oda már nem kell másokat hívni, ha nicns pénz.


Meg lehet ezeket oldani :) ne aggódj :)

2011. jan. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
91%

Ne bántsátok 02:03-ast, nem akart ő senkinek rosszat, és szerintem nem is irigykedik. Csupán annyit írt, hogy nem várható el a szülőktől, hogy a felnőtt gyerekük feneke alá tegyen mindent, pl. lakást. Sok fiatal indul úgy el otthonról, hogy csak a szakmája van (legyen ez diplomás v. sem), albérletből indult, és mégis felépíti az életét, és megvalósítja saját erőből a saját álmait.

Kedves Kérdező! Nagyon nehéz helyzetben vagy, mert te szereted a szüleid, és nem akarod, hogy megromoljon a kapcsolatod a szüleiddel, pedig sajnos ez előbb-utóbb be fog következni, ha alkoholproblémák vannak otthon. Ugyanis az alkohol teljesen elveszi az ember ítélőképességét, és egy szint után már mindennél fontosabb a pia, még a családnál is. Ezért is ne költözz be a lakásba, ahogy itt már többen írták, csak ha a te neveden van! Más lakására miért fizetnétek ti a törlesztőt? Ezzel az erővel az ablakon is kiszórhatnátok a pénzt... Ha jól vettem ki az írásodból, akkor a szüleid csak a hitel miatt vannak rossza anyagi helyzetben, egyébként van pénzük, ugye? Hát akkor oldják meg a saját problémáikat, nektek a saját életetekkel kell törődnötök.

Az esküvőre pedig (de ezt is írták már) nincs kötelezően meghívandó rokonság! A te esküvőd, és ha nem fizetnek bele, akkor a te pénzedből, tehát nehogy már megmondják neked, hogy kit hívj meg!

Az a baj, hogy még nagyon a befolyásuk alatt tartanak. Ha bántalmazott gyerek vagy, akkor gondolom még benned van, hogy mindenáron megfelelj nekik, amit ők mondanak, az számít, stb. Ezen kell valahogy túltenned magad, és megértened, hogy ez a te életed, úgy kell élned, ahogy neked jó. Felnőtt nő vagy, saját család alapítása előtt állsz, meg kell tanulnod függetlenedni a szüleidtől, mind anyagilag, mind érzelmileg.

Az alkoholizmus nagyon súlyos, és csúnya betegség, főleg, ha be sem ismerik a meglétét. Hidd el, teljesen rámehet az egész család, ha nem vagy elég erős, és nem tanulsz meg bátran szembeszállni velük (vagyis az alkoholista édesanyáddal).

Kitartást kívánok neked! És nagyon sok boldogságot!!! :)

2011. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

"anyuék vettek egy lakást svájci frank alapú törlesztőrészletre a saját nevükre. Azt mesélték be, hogy a miénk lesz, a törlesztőrészletet állják, csak a fenntartási költségeket kell állnunk"


Én köszönettel, de udvariasan megmondanám, hogy csináljanak a lakásukkal amit akarnak. Segítettek eddig amit újfent megköszönnék, majd eltávoznék.


Megbeszélném a párommal hogy mi a szitu és keresnénk egy kiadó albérletet amíg annyira helyre nem jövünk, hogy tudjunk egy kis lakást venni.


Az esküvőből ami nincs kifizetve és le lehet mondani akkor mondjátok le...nem kell világraszóló lakodalom, azzal is lehet spórolni.


Hidd el fennakadnának és csak hápogni tudnának. :)

2011. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
67%

02:03-as vagyok

Nem vagyok irigy,és rosszat sem akarok..csak leírtam azt,hogy valahol szerencsésnek mondhatja magát,mert rajtam kívül (én a saját esetemet írhatom csak le) sokan így jártak mint én,mégis önerőből megteremtettek mindent,és nem arra vártak 24 évesen,hogy a szüleik adjanak lakást,kocsi stb..

Voltaképpen a kérdező most a szüleit hibáztatja,mert hogy így meg úgy ígérgettek(az most lényegtelen hogy iszik vagy sem a szülő,hisz nem erről van szó)

Nem érti,hogy miért nem adják oda neki a lakást amikor nekik ígérték,és miért nem fizetik a lagzit..

De nem veszi észre az apró dolgokat amiket végül is a szülei révén megszerzett.(Diploma.)

A kérdező írja,hogy kötelező ezt meg azt meghívni..Milyen lagzi az ahol kötelező meghívni bárkit is?? UGYANMÁR! Ne sajnáljuk már szegénykét! Nem kötelező senkit meghívni,és úgy cselekedni ahogy nem akarok..Ha van pénzem,akkor meghívok 100 embert is(de nem kötelező) HA a szülei szerint kötelező ezt a rokont azt a rokont hívni akkor azt kell mondani,hogy "rendben,de ti álljátok a kaját,és piát az ő részükre mert nekem erre nincs pénzem..(itt sem kötelező)

Itt inkább arról van szó,hogy képtelen lennél elfogadni azt,hogy 2 tanús esküvőd legyen ahova még menyasszonyi ruha sem kell.Te mindenáron nagy ,és felejthetetlen lagzit szeretnél.Evvel nincs is gond!Hiszen nagyon sok fiatal lány álma ez! De akkor mond ezt,hogy nagy lagzit szeretnél,de a szüleid nem támogatnak ebben,és neked erre nincs pénzed!

Így olvasva igen,mos is azt mondom,hogy kis önzőség van benned!Vagy nem vagy őszinte..(és most újra le lehet pontozni...)

2011. jan. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem önző vagy... A szüleid felneveltek, iskoláztattak, etettek, ruháztak, valamit csak nyújtottak szellemileg is. Nem kötelező nekik a felnőtt gyereküknek házat venni és az esküvőjét kifizetni, attól mert az szüleik megtették. Lehet hogy csúnya dolog az ajándokot visszavonni, de 1, ugyanolyan csúnya ajándékot követelőzni 2, tudtommal még nem adták oda, csak azt mondták hogy amjd, szóval az még nemajándék csak majd lett volna (remélem érthető).

Anyukád meg beteg, és az nem úgy megy hogy akkor majd iszik oszt csá.

2011. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Kedves 02:03-as!


Ezúttal sajnos magadnak mondtál ellent. Nem szerettem volna világra szóló lagzit, csak a barátaimat és a hozzám közel állókat meghívni. Erre még lenne is pénzünk párommal, gyűjtögettünk szépen. Erre mondták azt a szüleim, h márpedig ha látni akarom őket az esküvőn a rokonságnak jelen KELL lenni. Én megelégednék a zsíros kenyérrel, anyuék közölték, ide normális menü KELL, mert hogy ő nem égeti le magát a lánya miatt.

Igen, ezek után elvárom, hogy fizessék, mint ahogy ezt te is leírtad.

2011. jan. 29. 22:20
 29/29 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló. Neked is igazad van. Csak ha 3 éven keresztül nem áltattak volna, akkor hamarább elkezdek más megoldás után nézni...

Meg hát azért mégiscsak szarul esik. Azért az a lakás mégiscsak meg van véve, mégiscsak ott van az orrunk előtt, és nekem nagyon tetszett, rengeteget ábrándoztam róla. Most ezt úgy képzeld el, hogy vettek neked egy szülinapi tortát, és lobogtatják az orrod előtt röhögve, hogy nem kapod meg, mert van benned amúgy is elég szénhidrát, és egyébként is sokba került ahhoz, hogy csakúgy felfald...

2011. jan. 29. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!